Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Titlul la piloti in 2007
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > Formula 1
cri123
Eu votez pentru Alonso.
semit
Kimi
pastrama
Alonso. charge.gif
ssilviu
Kovalainen. Nu am de unde sa stiu, dar asta imi doresc.
Bliss
Kimi.
Manuel
Kimi clar.
cri123
Ciudat ca nimeni nu zice Massa. In opinia mea o sa il cam bata pe Kimi.
sorin_f39
Am votat cu Kimi Raikkonen, desi imi doresc ca si Felipe Massa sa fie in lupta pentru titlu.
paulp
Kimi. Massa va ramine mereu nr. 2, nu are mentalitate de campion sad.gif
TMihai
Massa charge.gif Cum n-are dom'le mentalitate de campion? Lasa-l un pic ca-i inca crud icon_mrgreen.gif
paulp
Ce crud frate, campionii se vad din prima, nu au nevoie de stimulente sau sa se retraga cineva.
Crezi ca pe Alonso l-a mai intrebat cineva daca e crud sau nu, sau pe Schumi sau pe Hill sau pe Villeneuve sau pe Kakkinen sau pe Senna, asta ca sa ramin doar in epoca recenta...
dil
Vedem anul asta daca are Massa stofa de campion.
TMihai
Si pana in 2005 stiai de Alonso? Sau ti se parea ca o sa fie campion mondial? Cat despre Villeneuve, toti ziceau ce pilot stralucit e si uite unde a ajuns. Sa avem rabdare pana in martie cand incepe F1 si isi face Miki aparitia si ne facem o idee.
sqryn
anul asta cred ca va fi anul lui kimmi
adister
Eu merg pe mana lui Massa - pana acum nu a miscat in front pentru ca era Schumi acolo, dar fata de Kimi nu cred ca o sa arate prea mult respect. Va fi un sezon interesant oricum smile.gif
UVN
Anul acesta Kimi Raikkonen campion !!!!!!! valuri.gif Masina buna are, stofa de campion are, mai titlul ii lipseste ... wink.gif
C a t a l i n
Raikkonen rolleyes.gif
paulp
Massa nu a aratat ca e cu adevarat bun, nici cind Schumi era abandonat sau avea probleme, si teoretic nu-l impiedica nimic sa vina in fata wink.gif
Pur si simplu nu e atit de bun.
Kimi in schimb a aratat ca o masina buna e tot ce-i trebuie ca sa cistige wink.gif
Asa ca eu merg pe mina lui smile.gif
Charlton
Kimi
r&d
Fisichella. Este un pilot bun, va avea o masina foarte buna si va fi mai motivat ca niciodata.
ciprian burlacu
Kovalainen, la mare luptă cu Kimi! Are mașina cea mai bună, este acomodat cu ea, talent cu carul, are în spate o superechipă, poate fi penalizat doar la capitolul experiență.

Oricum, Alonso rămâne un pilot excepțional, dar va avea probleme cu fiabilitatea Mercedes-ului, cum a avut Kimi. Echipa este în criză de ani buni, nu pot emite brusc pretenții de favoriți la titlul mondial. Poate din 2008.
cri123
Kovalainen la egalitate cu Alonso la sanse ? blink.gif
ssilviu
Orice sondaj despre f1, se rezuma la o singura simpla intrebare "Care este echipa/pilotul favorit(a)?
dadu
daca va rezista masina, alonso are prima sansa. in caz contrar, cred ca raikonnen e favorit.
DigitalScribe
Kimi in ultima parte din 2006 n-a avut masina, deci n-a prea avut ce sa arate.
In 2005 s-a luptat pe rupte cu Alonso si a pierdut tot pe mana mecanicilor lui. A fost la limita.
Alonso a castigat clar datorita fiabilitatii Renault si in 2005 si in 2006 pentru ca in ambele situatii departajarea s-a facut prin problemele aparute la adversari.

Alonso si Kimi sunt ambii foarte buni insa daca McLaren n-au schimbat nimic substantial la masina degeaba l-au luat pe Alonso in locul lui Kimi.

Kovalainen e deocamdata nedovedit in cursa insa o sa aiba parte de cea mai buna masina. De la Fisichela nu astept nimic, sincer, desi anul trecut la Monaco m-a lasat cu gura cascata. Pe de alta parte la Renault era oarecum clara strategia cu Alonso favoritul asa ca s-ar putea Fisichela care are experienta cu masina sa poata face ceva, asta doar teoretic.

Massa mi se pare un copil ca si personalitate care a primit prea mult si dintr-odata de la Ferrari o masina prea buna pentru el. L-a ridicat mult masina insa nu l-am vazut sa exceleze. Kimi o sa dea de pamant cu el doar cu talentul nativ pe care-l are.

Hmm... Alonso fara masina nu mai e campion. Kimi la Ferrari sigur suna bine. Fisichela e posibil sa faca ceva ceva... Kovalainen beneficiaza de un moment de respiro si nimeni nu se asteapta de la el la nimic special.

Clar Kimi. Alonso cred ca va ajunge sa se bata cu fostii colegi de la Renault si va fi o lupta pasionala plina de orgoliu si cu tot felul de reverberatii.

De la Renault abia din 2008 in colo o sa ma astept la rezultate super. O sa-i urmaresc in 2007 doar din curiozitate relativ la ce poate face Kovalainen pe pista si ce poate face Fisichela acum ca nu mai e #2 la Renault.
ssilviu
QUOTE(DigitalScribe @ 29 Jan 2007, 00:51)
Alonso a castigat clar datorita fiabilitatii Renault si in 2005 si in 2006 pentru ca in ambele situatii departajarea s-a facut prin problemele aparute la adversari.

Desi nu imi place sa o recunosc pentru ca sunt fan al unei echipe si nu al unui pilot, Alonso a castigat in 2006 datorita faptului ca a fost mai bun decat Schumacher. Daca elimini greselile fiecaruia (australia, monaco, turcia si ungaria pentru german, si iar ungaria pentru Alonso), Schumacher ar fi fost campion. Insa a gresit mai mult decat Alonso si a pierdut.

In ceea ce priveste topicul, intrebarea din sondaj este superflu. Pur si simplu nu poti face o previziune care sa aiba o valoarea de adevar, ci doar cel mult iti expui dorinta ta cu privire la castigarea campionatului. Este destul de greu sa te bazezi pe cele intamplate in sezoanele anterioare pentru a da un verdict clar, de cele mai multe ori, eroarea acestuia putand sa depaseasca valoarea lui in procente. Rezultatele unui astfel de sondaj au fost de multe ori contrazise de realitate, asa cum s-a intamplat si in ultimii doi ani.
ncristi
Ce-a mai interesanta masina din punct de vedere aerodinamic pare a fi a lui renault...cel putin 2 elemnte extrem de interesant pe care nu le-am vazut la alte monoposturi.

Eu cred ca va fi un campionat plin de surprize si cred ca principala va fi Kovalainen...un pilot extrem, extrem de interesant...ca de altfel mai toti pilotii finlandezi care au trecut prin F1 smile.gif
Charlton
Alonso nene, debut cu brio. 243.gif
cri123
Manevra de intimidare biggrin.gif
Liv05
am votat cu Raikkonen biggrin.gif
paulp
QUOTE(Charlton @ 30 Jan 2007, 19:41)
Alonso nene, debut cu brio. 243.gif
*


Meserias, nu gluma radmasa.gif
adister
Am scapat de Montoya si am dat de frac'su...
r&d
Cum a facut, cum nu, a reusit sa fie cu 1 secunda mai rapid decat Piquet jr. in Renault care a fost pe locul 2. Restul mult in spate. Toti se plangeau ca pista a fost mizerabila. E drept ca au fost conditii dificile, dar s-a aratat de fapt cine este pilot bun.
Oricum, macar titlul la constructopri sper sa-l ia ING-RenaultF1 Team
mugur
Massa cred ca are sanse si Kimi poate ,daca se acomodeaza cu masina.Am votat cu Massa,e ambitios , oricum campionatul o sa fie foarte interesant.Sunt curios la sfarsit cine o sa aiba dreptate.
lungan
Kimi. Cred ca o sa faca senzatie anul asta. smile.gif. Si nu doar prin cluburi...
sandman_
intrebare : Pe topic se voteaza pilotul pe care il dorim sa ia titlul (asta s-a cam votat la topicul cu pilotul preferat) sau pilotul care credem ca va lua titlul?

Eu doresc sa il ia Heikki, dar cred ca il va lua Felipe.
ssilviu
logic ca lumea voteaza cu pilotul favorit. Orice sondaj in F1 se reduce la simpla intrebare: Care este echipa/pilotul favorit(a)?
Solon
Desi mi-e cam antipatic, cred ca Massa o sa castige ca prea a mers bine in teste.Bine, sa nu fie foc de paie.
Acum ca a plecat Schumacher, sunt relaxat, toti pilotii sunt simpatici.
DigitalScribe
Ati vazut rezultatele din ultimul test ?
Massa pe #1, Heiki pe locul #2 smile.gif
DigitalScribe
S-ar parea ca statistica de pe forum e oarecum apropiata de realitate.

Kimmi primul, Alonso al 2-lea,

Fisico pe 6 parca,

Heikki undeva pe 13 parca si cu Massa si mai in spate.
rotuning
interesant: Kovalainen cotat mai bine decat Fisico. Din pacate, cred ca va castiga Raik. Mi-ar place ca Hamilton sa fie inaintea lui Alonso, asta daca nu se va transforma in noul Montoya
cri123
Aparent va fi un an Kimi vs. Alonso. Sa vedem ... Dupa prima cursa e 1-0.
FireChief
hamilton...cit despre kovalainen,de mult nu am vazut atitea greseli blink.gif wacko.gif ...sunt dezamagit de ambii piloti renault mad.gif
AlexV
as putea sa votez cine nu castiga titlul in sezonul 2007 sad.gif(
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.