Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Garantie masina cumparata din UE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
2dor
CIne stie daca se aplica garantia la masini noi sau second luate din afara tarii. Problema este daca se recunosc importatorii de la noi de catre firmele de masini. Dacia pe de alta parte sigur este recunoscuta si sigur Renault. Preturile la Logan am vazut ca sunt mai mici in Germania si merita sa il iei de acolo si logic merita sa te duci acolo sa il iei. Este cazul masinilor straine second de un an, Ford are 4 ani garantie si daca iei unul cu un an vechime mai are 3 deci te scoti bine. Garantia insa se acorda la noi?
BlaueCorsa
Cred ca da. De exemplu, la Opel am garantie si in afara Romaniei...
body
Si Mitsubishi da garantie in toata europa deci probabil ca daca iei de afara merge garantia si la noi !
Daddy
QUOTE(2dor @ 25 Jan 2007, 07:28)
CIne stie daca se aplica garantia la masini noi sau second luate din afara tarii. Problema este daca se recunosc importatorii de la noi de catre firmele de masini. Dacia pe de alta parte sigur este recunoscuta si sigur Renault. Preturile la Logan am vazut ca sunt mai mici in Germania si merita sa il iei de acolo si logic merita sa te duci acolo sa il iei. Este cazul masinilor straine second de un an, Ford are 4 ani garantie si daca iei unul cu un an vechime mai are 3 deci te scoti bine. Garantia insa se acorda la noi?
*



Masinile care le-am adus prin firma mea, si au indeplinit conditiile de garantie, absolut toate au fost preluate de reprezentante. La fiecare in parte merg cu clientul de manuta la reprezentanta unde se verifica uzina producatoare, anul de fabricatie, kilometrajul efectiv,etc si daca este cazul se preia garantia, iar marele avantaj este multumirea clientului ca nu este "manarit" (kilometraj dat inapoi, an de fabricatie,etc)
Masina trebuie sa aiba cartea service complectata la zi !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.