Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Divinol a auzit cineva de ei ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
avathan
Stiu ca sunt o gramada de discutii legate de uleiuri auto dar as vrea sa intreb de
http://www.divinol-romania.ro/
a auzit cineva de aceste uleiuri ?
si daca da ce anume ...
de bine de rau...
Sony
Cand am vazut topicul am crezut ca divinol este un medicament. laugh.gif
Alydor
bine ca nu e prostamol....

Suma respectelor, Alydor.
avathan
eu chiar vorbeam serios ...
foarte serios chiar,pentru ca ma gandeam sa folosesc asa ceva in loc de Elf...
ydaniel
la preturi sunt f buni:) dar nu stiu de calitate:)
avathan
unde ai gasit preturi ? ca eu pe site nu am vazut ...
ydaniel
la cora;)
andu911
Ce-ai cu elf ?
cosad
lucrez la o firma unde am multi colegi din Germania si Austria si ..........nu a auzit nici unul de Divinol si Ravenol( made in germany)
Ei folosesc clasicele Aral , Elf , Castrol , Mobil 1 .
avathan
astia chipurile sunt recomandati de Porche VW Audi am gasit eu niste link-uri ...

nu am nimic cu Elf doar ca nu gasesc 0W40 ...
Adrian78
Tu speri să mai prinzi prin România (mai ales București) -30 grade?
b64chr
Vrea sa mearga la Sankt Petersburg sa cumpere vodca ... alcoholic.gif ... divinol.
steph
Tata a avut in cielo in primii 10 k km recomandat de dealerul de la care am luat masina. Ce pot sa spun, uleiul ala si-a mentinut 10k km culoarea si consistenta... Am renuntat pentru ca nu prea am gasit date despre el, am schimbat si serviceul si era si cam umflat ca pret. Cam 650 mii litrul 0w30.
guliver
Un ulei care nu isi schimba culoarea este un ulei prost. Inseamna ca nu isi face treaba cum trebuie.
ga!nusha
si deci nu e medicament??

eu zic sa ramai la marci mai cunoscute, pe care nu scrie made in eu smile.gif
Adrian78
Din păcate cam pe toate scrie Made in EU. Nu știu dacă am văzut bine dar parcă un bidon de 4l (sau 5?) 10W40 Divinol era vreo 160 și ceva de RONI în Cora. Oare nu e cam mult?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.