Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia Break injectie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
eduardponovescu
Cum se monteaza antena de plafon pentru radiocasetofon?

Cum se verifica strangerea chiuloasei?

Cum se verifica jocul culbutorilor?
bogdan_o
Ce, acum nici cu asa ceva nu mai vin Daciile noi? Antena se monteaza relativ usor. Se decupeaza putin tapiteria de pe plafon sub bucata aia de plastic ce acopera fixarea oglinzii si a parasolarelor. Se da gaura in plafon si se prinde antena. Firul se trage pe dupa chederul parbrizului pana la baza bordului une va fi montat casetofonul. ca sa nu se decupeze tapiteria se poate da jos, dar nu poti sa faci asta singur, ca se pune foarte greu la loc. E bine sa lasi pe cineva care a mai facut treaba asta.



Pt tachesti ai aici un link:



http://www.daciaclub.ro/viewtopic.php?t=3910
eduardponovescu
La mine chederul este lipit si nu vreau sa-l dezlipesc. Pe sub tapiterie nu se poate?
bogdan_o
Se poate pe sub tapiterie (si e mai elgeant asa) dar asta presupune scoaterea ei. Si daca de scos e destul de usor, de pus la loc e criminal. Daca nu o pui bine incepe sa faca valuri in cel mai fericit caz sau burta in cazurile mai severe. De-aia am spus ca cel mai bine te duci la cineva care a mai facut treaba asta. Tapiteria sta intinsa pe plafon pentru ca este prinsa cu niste cleme pe un fel de tije care trec dintr-o parte in alta a masinii. Alea se pun la loc foarte greu.



later edit: mai ai o solutie daca nu vrei sa te chinui. iti cumperi o antena electronica ce se lipeste cu dublu-adeziva pe parbriz in dreptul oglinzii.
eduardponovescu
Am deja gaura in plafon,altfel puneam una electronica. Nu stiam cum e prinsa tapiteria. Multumesc pentru raspuns. Prefer sa ma chinui putin daca stiu ca iese treaba buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.