Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lipit antena radio
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
MiticaLGN
Vreau sa lipesc antena de radio.. motivul e simplu.. sa nu o fure. Credeti ca poxilina e ok?
bobo77
Pai si daca vor sa o fure tot o fura orice ai face,mai bine stai linistit si nu mai gindi negativ.
Kunt
Si daca ti-o rup, cum o mai schimbi ? Cu suport cu tot ?!
LoganDeViteza
pai cat costa mai o antena de radio???? nu ai casco la masina?????potzi sa o lipeshti cu ce oi vrea....ca daca hotzii vor...tot tzi-o fura....shtii vb aia...hotzii fura din casele inchise cu 7 lacate..... icon_mrgreen.gif
Sorinator
Eu am lipit-o cu Bison. M-am gandit asa: exista cel putin doua categorii de hoti, cei hotarati care au un plan si oricum o vor fura, si exista hotii de ocazie, la plesneala care fura ceea ce e mai accesibil. Daca pe primii lipiciul meu n-o sa-i descurajeze, in schimb cei din urma s-ar putea sa renunte vazand ca nu cedeaza din prima. Desi s-ar putea ca, statistic, hotii profesionisti sa fie mai numerosi decat cei ageamii (azi e la moda profesionalizarea si ultraspecializarea), mi-am zis ca merita sa incerc.

BTW, am impresia ca antena e prea ieftina ca sa ti-o despagubeasca asigurarea Casco.
$$ilvviu
Pai ai putea sa-ti pui o alarma si impusti mai multi iepuri de-odata
bae
Eu am alarma si senzor de perimetru si tot am lipit-o cu niste superglue. M-am ghidat dupa aceleasi principii ca Sorinator. Gresesc?
Daca ai o alarma fara senzor de perimetru chiar nu prea pricep cu ce ajuta si ce "iepuri impusc". Poate cand trag cu pusca dupa aia care mi-au furat antena!
$$ilvviu
Pai se scoate antena aia asa usor incat sa nu declanseze alarma? Plus ca din moment ce vede hotu' ca ai alarma o sa caute si el o masina fara asa ceva, nu?
Cel putin eu asta sper.
bae
Incearca si tu si vezi daca se declanseaza alarma! Plus ca hotii sunt un pic mai inteligenti decat crezi tu si nu se sperie instantaneu de faptul ca ai alarma la masina.
Acum poate gresesc, dar cred ca si Sorinator are alarma la masina. Cel putin mie imi este greu sa cred ca cineva da mii de euro pe o masina si o lasa fara alarma. De-aia mi s-a parut cam superfluu sfatul tau.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.