Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stropi vopsea pe caroserie
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
Tibi_
Azi mi-am dus masina la spalat si observasem inainte de asta ca am multi stropi mici de vopsea alba pe ea dar speram sa iasa la spalare, si cand ma duc dupa masina vad ca era integral stropita cu vopsea alba care evident nu iesise la spalare. Asa ca-i intreb la spalatorie daca pot sa scoata si zic ca nu cred ca merita incercat cu polish pe un colt.
Rezultat stropii tot acolo au ramas=> masuri mai drastice ma duc la cel mai bun cred eu atelier de reparatii caroserii vopsiri si din astea din Timisoara (pe Liviu Rebreanu) si ii intreb daca au mai facut asa ceva cat costa ce si cum imi spun ei ca face 3.5 milione si ca mai facusera cateva exemplare cu o "ocazie speciala" cand au fost mai multe vopsite.Cand am auzit pretu am zis clar Casco si am inceput odiseea de cateva ture intre politie si casco terminate in cele din urma cu copia dupa declaratia de la politie necesara pt reparatia pe casco. AAA si cel mai tare pret la dacia la service unde au verificat cred cu un diluant daca se duc stropii respectivi de vopsea au vazut ca merge ok si mi-au zis ca face vreo 10 milioane. Deci intrebarea unde sa merg sa imi curat masina la Dacia la service (pe casco oriunde merg) sau la baietii ceilalti, intrebare pt cei din timisoara in special dar nu numai precizez ca masina inca mai e in garantie.
andrei_2006
Eu zic sa te duci la Dacia, pentru ca ei oricum lucreaza un pic mai bine ca cei de la un service neautorizat. Bafta!
AL
cred ca subiectul e unul general... sau stropii de vopsea se scot altfel de pe logan fata de alte marci???... se muta la Diverse !
Tibi_
Chiar te rog sa-l inchizi fiindca nu cred ca e util si altora, iar problema s-a rezolvat pe Casco Asirom reparatia urmand sa se efetueze la Dacia service.
sintax
si eu am aceeiasi problema si in plus 2 zgarieturi pe una dintre usi...probabil un vecin s-a semnat. intrebare cum este procedura la casco? d c trebuie sa merg la politie din moment ce nu este accident sau ceva de genul acesta si oricum parca era vb. in noul cod rutier l aun moment dat ca si in caz de accident usor nu mai este nevoie de constatare din partea politiei (parca) totul se face pe "cale amiabila" intre cei 2 soferi.

putin oftopic: am observat ca usile din fata am niste urme de noroi - am fost la spalatorie (nu cu perii) si surpriza... nu au reusit sa curete acel noroi de pe usa cu jet de apa...pur si simplu nu a cazut. ajuns acasa am incercat si eu sal dau jos cu mana si nu merge, mai grav ca nu arata ca noroi, parca mai mult beton ceva. se poate sa fie beton lipit pe tabal? si cum pot sa scap de el?
Tibi_
Din pacate de la Casco mi-au spus ca nu imi fac nimic pana nu am o copie dupa declaratia de la politie, la mine autorul e necunoscut.Noroc ca la politie s-au razgandit si mi-au inregistrat declaratia asa ca am putut rezolva problema
leinad
Da' cu polish n-ar fi iesit ??? blink.gif
Tibi_
Am incercat la spalatorie (nu prea fac ei polish in fiecare zi) si nu iesea oricum polishu la ei era 60RON.De aceea cred ca nu puteam rezolva nici in alta parte sub 100RON problema asa ca am preferat sa merg pe Casco.
thunder
Un prieten s-a trezit cu masina vopsita de un binevoitor cu un spray cu vopsea (daia ieftina) si s-a curatat foarte usor cu benzina. Vopseau s-a curatat relativ usor, cu toate ca era pe masina de cateva zile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.