Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Doriti sectiune separata pentru NOVA?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2
C a t a l i n
Observ ca sunt din ce in ce mai multi detinatori de Nova membri ai forumului. Stiu ca este un chestionar mai vechi in care se intreba ce model de Dacie aveti, si acolo numarul Novelor era infim, dar poate s-a mai schimbat situatia tongue.gif


L.E.: As prefera sa voteze posesorii de Nove.
Stiu cine a votat NU azi, nu are Nova, in schimb are pica pe mine radmasa.gif
bobo77
Daca nr posesorilor de nova de pe acest forum a crescut, ar fi mai usor pt ei sa aiba sectiune separata.
mihai0070
Sunt de acord cu o Sectiune separata de Nova ... o fi ea o Dacie care seamana foarte mult cu 1310 (la motorizare varianta GT) dar este o Nova ... si are foarte multe imbunatatiri aduse unei dacii ... Nova biggrin.gif (sa nu fiu acuzat ca sunt anti berlina) Nova a pus bazele la DSN la Solentza (care sunt facute pe sasiu de Nova) ... Nova are foarte multe particularitati ... angrenaje noi la roti bascule ... nodel nou ... tip directie noua si multe altele ... DECI O SECTIUNE DE NOVA ar fi FFFFOARTE UTILA ... ar reduce probabil numarul de posturi ...
dumitriualexmarius
Trebuie sa ii multumesc lui Catalin ca a adus in discutie acest subiect. Intr-adevar exista foarte multi utilizatori posesori de dacia nova carora le va fi mai usor sa faca schimb de informatii strict cu privire la tipul lor de autoturism.
DragosP
Măi da' cum de te-ai înfipt tocmai în acest topic? rolleyes.gif
Acum la subiect: bun, secțiune separată, da' mă gândesc că poate ar fi bine două, una de GTi și una de GT, nu? rolleyes.gif Plus câte una pentru celelalte tipuri de nova (alea care erau nova da' nu le zicea așa tongue.gif )
C a t a l i n
. . .
argon
Atunci ar trebui sectiune si pentru papuc, de ce sa fie unii defavorizati?
paulp
Eu sint pentru! NU mai am Nova demult, dar imi vine greu sa sortez din posturiel de pe CLT doar pe cele pentru Nova, care totusi e foarte diferita de celelalte CLT-uri wink.gif
mihai0070
Nova este complet diferita de o dacile clasica ... papucul nu stiu .. ca nu am avut ... dar o sectiune pentru GT si GTi nu cred ca ar trebui ... una pentru NOVA ... atat ... ce SLZ are sectiune separata pentru MPI si DCI
DragosP
QUOTE(argon @ 12 Feb 2007, 11:47)
... de ce sa fie unii defavorizati?

Și una pentru tine @Argoane, pentru break. wink.gif
EUROPE_
Eu unu cred că ar fi mult mai bună o secțiune Diverse CLT.
Nu sunt nici pro, nici contra, aștept desfășurarea dry.gif .
ram40andy
Eu sunt PENTRU.O propunere buna.Si-i multumim lui Catalin.
apollo
Si eu sunt pro smile.gif

Is multe probleme asemanatoare dar total diferite in repararea lor.
Pai caut ceva legat de cutie si gasesc.Dupa ce citesc sute de postari, constat ca e de 1310 de exemplu.

e bine si asa, dar mai trebuie simplificat, atata timp cat se poate .
ahyle_blue_eyes
SUNT de acord!!!
ahyle_blue_eyes
hai oameni buni mai votati!
costinel_sandu
Nu am Nova, motiv pentru care nu o sa votez, dar comentez aici.
Cred ca ar fi fost buna o sectiune separata pentru Nova.
Dar se pune problema ce se va intampla cu posturile referitoare la nova de pana acum.
Cam greu sa le aleaga cineva pe toate si sa le mute acolo.
Ar fi fost buna sectiunea de Nova de la inceput...
argon
Buna propunerea lui Europe, o sectiune Diverse CLT ar fi buna, sunt multe subiecte care nu se incadreaza nici la imbunatatiri, nici la piese nici la probleme..

costinel_sandu: topicurile se muta fara probleme in sectiunea noua daca se va face.
cosmin_2300
Desi nu am Dacia Nova , am votat ca DA , deoarece este greu sa rasfoiesti cateva pagini de topicuri despre alte masini pentru a gasi ceea ce ai tu nevoie smile.gif
mihai0070
Merita o sectiune separata ... ca doar nova este mai deosebita ... de la roti ... cutie pana la motor sau electrica ... unde nu are nimic comun cu berlina ... cat de greu este de facut o sectiune pentru NOVA ... costa bani ceva ...
driverx
O idee buna. Nu stiu de unde atata reticenta. Singura chestie comuna cu berlina ii motorul si cheia de contact. In rest sunt multe probleme specifice (si totodata idioate) ale Novei, datorate super designului "injinerilor" care s-au perindat pe la Dacia, si nu a fost in stare sa copieze ca lumea un alt Reno. (nu va mai umeziti in pantaloni ca Nova este primul proiect 100% romanesc, ca numa' 100% NU e).

Daca nu se vede rostul unei ARII de Nova, atunci eu nu vad rostul nici la aria de SN. De ce? Simplu, SN erau identice cu ultimele Nove, singura diferenta fiind motorul. Sau.....cumva pentru unii doar motorul e key feature intr-o masina, si numai pe ala se poate discuta sau numai ala poate dezvolta probleme?
gabylzr
Si eu am votat pentru, cind sunt probleme gaseste omul mai usor, nu sta sa caute de ameteste.
Sony
Desi nu am Nova, cred ca este utila aceasta sectiune. Nu cred ca e asa usor pt novisti sa-si cearna informatia de la clt si dsn.
andu911
Nova seamana cu 1310 doar la calitatea pieselor. In rest nimic comun.
mihai0070
biggrin.gif bine spus ... doar la calitatea jalnica a pieselor daca imi permiti sa te completez...
maryuss
Eu sunt de acord cu o sectiune separata pentru nove.
Sunt diferite de modele 1300,1400 din multe puncte de vedere.
Alta caroserie, suspensie, parte electrica.....
mihai0070
Pana la urma cum a ramas o sa avem o sectiune de nova? Sau o sa cautam iar la CLT si la DSN pentru informatii biggrin.gif
Sony
Eu cred ca n-o sa aveti. wink.gif
mihai0070
Eu sper ca da ... deci nu vad dece atata reticenta fata de o simpla sectiune pentru un model de dacie care nu are mai nimic in comun cu berlina clasica .... spun mai nimc ca sunt si asemanari ...
driverx
Iti zic eu de ce atata reticenta

1)...ar fi cam multe arii, dar nu asta e problema mare
2) asta e problema mare....ca trebuie sa se filtreze topicele si sa fie mutate cele de nova pe noua arie. Si nu prea cred ca o faca asa ceva argonelu.
mihai0070
radmasa.gif pai argonelul poate sa faca asta foarte simplu ... ca el are access la server si iti spun eu ca mai mult de 2 ore nu iti ia ... ca pe urma daca mai ramane unul sau altul comun sa nu ... se poate muta ulterior ... si daca asta este problema ... daca vrea pot sa il ajut cu cea mai mare placere .... zilnic stau online cam 8 - 9 ore pe zi... deci nu imi este greu biggrin.gif
argon
Daca nu ati observat, mai exista si Ov si Liviudiaconu wink.gif mutatul nu-i o problema, numa' ca unii isi dau cu parerea fara sa citeasca tot.

QUOTE(driverx @ 20 Feb 2007, 13:50)
Iti zic eu de ce atata reticenta
ca trebuie sa se filtreze topicele si sa fie mutate cele de nova pe noua arie. Si nu prea cred ca o faca asa ceva argonelu.
*


QUOTE(argon @ 14 Feb 2007, 08:10)
costinel_sandu: topicurile se muta fara probleme in sectiunea noua daca se va face.
*





talk to the management pentru sectiune, ca nu se face singura.
mihai0070
Da mai multe detalii despre ..."talk to the management" si vedem noi cum ne descurcam acolo ... eventual o persoana de contact ... telefon ...biggrin.gif
argon
Alex si/sau AlexV
TAI
Am votat "DA" pentru ca:
- masina este total diferita de Dacia 1100/1300/1310/1410;
- informatiile sunt raspandite in CLT respectiv SN si uneori iti scapa;
- informatiile din topicurile mai vechi sunt greu de gasit.

Obs. Desi mai sunt foarte putine, cred ca si Dacia 1100 trebuia sa beneficieze de o sectiune separata, poate asa nu migrau membrii respectivi pe alt forum.
driverx
Daca dati la je spaga, va fac eu sectiune.
klaus
Daca e pe spaga, ma bag si eu. La primire 04.gif
mihai0070
gun3.gif Coruptie la Nivel Inalt se pare ca C.N.I are antene pe forum ... radmasa.gif



PS ... pot sa votez de doua ori radmasa.gif ca este la moda
EUROPE_
@mihai0070, eu unu nu stiu ce mai asteptati, de ce nu luati legatura cu administratorii forumului?

Daca e pe spaga, dati si la je ceva, si pun si eu o vorba buna pentru novisti biggrin.gif .
pastrama
Am votat DA. smile.gif
argon
QUOTE(EUROPE_ @ 24 Feb 2007, 05:49)
@mihai0070, eu unu nu stiu ce mai asteptati, de ce nu luati legatura cu administratorii forumului?
*



Au luat la cunostinta.
EUROPE_
Ma bucur ca au luat la cunostinta si sper sa rezolve ceva si mai e ceva, m-au convins si pe mine ca Dacia Nova nu prea are multe in comun cu Berlina, desi ar fost mai buna o sectiune diverse clt, votez pentru o sectiune separata pentru nova.
sobolan
desi nu sunt posesor de nova spun ca ar trebui o sectiune separata ptr. nova.....s-or asemana ele cu berlinele la motor dar ptr. altceva is total diferite.....parerea mea:topic separat ! e mai bine asa ptr posesorii de nova...cauta ceva si gasesc pe toipcul lor......
mihai0070
QUOTE(EUROPE_ @ 24 Feb 2007, 06:49)
@mihai0070, eu unu nu stiu ce mai asteptati, de ce nu luati legatura cu administratorii forumului?

Daca e pe spaga, dati si la je ceva, si pun si eu o vorba buna pentru novisti  biggrin.gif .
*





Am vorbit si cu Catalin inainte de a contacta administratorii ( el este initiatorul topicului si cel care a avut aceasta idee si consider ca este inderptatit sa ridice problema la nivelul administratorilor ) raspunsul a fost sa mai strangem niste voturi ... care sunt intodeauna bine venite ... si cum spunea si Argon administratorii au luat la cunostinta de cererea posesotilor de Nove ... urmeaza sa vedem daca se va adopta ideea de SECTIUNE DE NOVA ...

Patriotu?
Membru nou posesor de Nova de vreo luna!
Vot: DA!
Sunt cu ochii pe forum de vreo doua luni, azi am intrat prima oara la sectiunea sondaje si am hotarat sa ma inregistrez in speranta ca o sa existe un loc "special" si pentru noi.
mihai0070
Multimim pentru VOT apreciem si speram sa iti fim de ajutor daca vei avea probleme desi sper sa nu ai nevoie de ajutorul nostru ...

Bafta si fara pene tongue.gif
argon
QUOTE(dumitriualexmarius @ 11 Feb 2007, 19:21)
Trebuie sa ii multumesc lui Catalin ca a adus in discutie acest subiect. Intr-adevar exista foarte multi utilizatori posesori de dacia nova carora le va fi mai usor sa faca schimb de informatii strict cu privire la tipul lor de autoturism.
*




QUOTE(Patriotu? @ 26 Feb 2007, 12:28)
Membru nou posesor de Nova de vreo luna!
Vot: DA!
Sunt cu ochii pe forum de vreo doua luni, azi am intrat prima oara la sectiunea sondaje si am hotarat sa ma inregistrez in speranta ca o sa existe un loc "special" si pentru noi.
*




astia sunt cu cate un post facut chiar pe topicul asta, sper ca nu umblati cu cioara vopsita rolleyes.gif
Jack Daniel's
Vred ca mai degraba umbla cu nova vopsita !
mihai0070
QUOTE(argon @ 26 Feb 2007, 15:45)
astia sunt cu cate un post facut chiar pe topicul asta, sper ca nu umblati cu cioara vopsita rolleyes.gif
*




Argon scuze ca intreb ... dar nu inteleg ce spui ... daca vorbesc aiurea nu ma lua inseama (si sterge-mi Reply daca este asa blush.gif )
scuze de off topic ...
Patriotu?
Pai daca am azi am devenit membru, e logic ca trebuie sa existe un prim post!
C a t a l i n
@argon

Dacă voiam să fac mânării de genul "mirii anului" aici, aveam mai mult de 2 prieteni și făceam mult mai multe conturi de pe care să votez...

Apreciez părerea "bună" pe care o ai despre simplii membri ai acestui forum... 022.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.