Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: se rastoarna?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
Secu
salutare la toata lumea!!sun membru nou si as vrea sami ziceti daca e asa cum se aude....si anume:se rastoarna loganul usor?...am uitat sa va zic.....masina mea o sami vina peste o saptamana....deci,chiar nu stiu nimic despre logan...dar sper sa aflu mai multe de la voi.
FotoGabi
Daca esti beat la volan,DA!
DomnulK
daca ai 140 la ora si tragi stanga sau dreapta de volan cu incredere ..da!
da cred ca muuulte masini se rastoarna daca faci asta!
bine la "jeep"uri poti s-o patesti si la 60 km la ora!
klaus
QUOTE(Secu @ mesaj din report)
pai....am mai patit asta...cu un golf 4...sper sa nu se mai intample si cu loganu.
vijelie
QUOTE(Secu @ 20 Feb 2007, 00:54)
...as vrea sami ziceti daca e asa cum se aude....si anume:se rastoarna loganul usor?
*

Ma, al meu nu s-a rasturnat pana acum, dar mai stii ce-i poate pielea (adica tabla) dupa ce iese din garantie???
Sony
Poate nimeresti unul mai naravas!
vijelie
Io zic ca, fiind de 1.6, nu poate fi decat armasar, nu?
daciafan
eu am tras de volan brusc stanga apoi dreapta pe la vreo 50 km la ora pentru a evita coliziunea cu o doamna ce se credea la carma polonicului insa loganul s-a comportat bine (viteza n-a fost mare ce-i drept) si m-a impresionat placut ba chiar am capatat o mai mare incredere in el, incredere ce mi-a fost un pic zdruncinata de nemtii de la ADAC smile.gif
Sony
Inseamna ca ai probleme cu Loganu' daca nu s-a rasturnat! unsure.gif
adip
inca nu e la cafenea subiectul? smile.gif
vijelie
Nu, e prea devreme, poate raspunde cineva cu argumente tehnice.
Kunt
Pai daca ai mai patit asta cu un golf4, poti sa reusesti si cu loganul, poate chiar mai usor !


Sony
Daca-l incarci prea tare se tavaleste pe campii pana ii mai iei din sarsanale.
klaus
QUOTE(Secu @ 20 Feb 2007, 00:54)
si anume:se rastoarna loganul usor?
Da, se rastoarna relativ usor. Iti trebuie vreo 3 oameni, va agatati cu totii de prag si trageti in sus pana reusiti sa-l rasturnati. La un VW Touareg nu-ti ajung 3 oameni, deci ala se rastoarna mai greu.
QUOTE(Secu @ 20 Feb 2007, 00:54)
deci,chiar nu stiu nimic despre logan...dar sper sa aflu mai multe de la voi.
*
Deci sper sa mai arunci un ochi pe topicurile deja existente, inainte de a incerca sa afli lucruri noi cu topice noi.
yonutz84
Eu te sfatuiesc sa umpli portbagaju si pe unde poti cu niste pietre asa devine muuuult mai stabil si esti mult mai sigur pe masina!
cbogdy
Daca vrei si iti doresti il poti rasturna, asa se pot rasturna multe masini, mai ales daca-ti prinzi mintea cu ele smile.gif.
Depinde si de sofer. Multi zic ca ar fugi fundul in curbe, eu personal nu am patit asta si m-am bagat destul de tare in unele curbe stramte.
Totul depinde de stilul de condus.

Multa bafta cu noul Logan!
AL
bine a facut Klaus ca a inchis topicul... s-a mai discutat asta... trebuia doar cautat si citit... dar totusi...nu e problema tehnica... poate una de abilitate de a sofa... deci se muta la Diverse!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.