Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ce model de sn sunt
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
cristyans
am si eu o rugaminte la voi!!!!

vreau sa imi cumpar o super nova, si nu stiu cate variante de super nova sunt pe piata, si cum vin ele echipate, adica ce optiuni au, fiecrare in parte;
eu stiu de 2 variante de nova: clima si rapsodie, daca voi mai stiti de altele scrieti-mi va rog;
si vreau si o parere despre fiecare model in parte, adik daca vreun model anume intampina probleme deosebite;

eu sunt din iasi si dispun de 2700 de euro, credeti ca gasesc ceva in banii astia??

va multumesc!!!
DragosP
Nu mutăm la "Diverse".
Ca modele: Europa, Confort, Rapsodie, Clima, Campus.
Cea mai "cheală" e Europa.
Diferența dintre Clima și Campus (o serie foarte mică) e, din câte știu eu: Campus are RCD, Clima are RCS.
ahyle_blue_eyes
2700 euro nus tiu ce poti gasi.Asea am cautat yo asta' vara si nu am gasit decat pe la 3000-3500 euro.Pana la urma mi-am luat o nova pe injectie(caroserie de SN) cu 27 000 km la bord cu 2400 euro.

Insa de curand mi-a zis cineva daca nu cumpar o Sn din 2002 cu 85 milioane.Masina cica ar arata bine.La banii astia trebuie sa cauti ....
clr
QUOTE(DragosP @ 24 Feb 2007, 21:20)
...
Diferența dintre Clima și Campus (o serie foarte mică) e, din câte știu eu: Campus are RCD, Clima are RCS.
*



Dragos, nu prea este asa: diferenta principala din punctul meu de vedere este data de lipsa AC la Campus.

Campus era un fel de Rapsodie care venea suplimentar cu:
RCD in loc de RCS
Jante aliaj - optional pe Rapsodie si Clima daca nu ma insel
Eleron - la fel ca mai sus.

Nu stiu daca optional se putea lua AC, ceea ce la Rapsodie era posibil.

OT: uitandu - ma mai bine am observat ca ar trebui sa fac un mic chef, astazi implinesc 4 ani pe forum smile.gif
CristiRzR
QUOTE(clr @ 24 Feb 2007, 22:22)
Eleron - la fel ca mai sus.
*


Eleronul este standard la Clima si Campus! La Rapsodie nu stiu sigur huh.gif
Kunt
Cu 2700 eur iti iei o europa mai alergata, stiu ca parca era cineva pe aici care vindea asa...


bae
QUOTE(CristiRzR @ 25 Feb 2007, 00:17)
Eleronul este standard la Clima si Campus! La Rapsodie nu stiu sigur huh.gif
*


La Rapsodie eleronul nu era standard, ci optional. Cand am luat eu SN, in 2001, varianta Clima avea jentile din aliaj standard. Pe urma nu mai stiu.
dispeceru
http://dacia.masini.ro//masini-noi-detalii...va-Liftback.htm
ete intra aici...vezi ca la fiecare varianta ai dotarile standard si optionalele sofer1.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.