Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cadouri 1martie?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
St
Sunt tare curios daca doar eu imi storc mintea ce cadou sa fac de 1 martie.
Mai faceti cadouri prietenelor/nevestelor/colegelor/amantelor? Daca da, ce?
tribunul
Baga si 8 martie, ca sa nu mai faci un topic peste o saptamana.
Lexy
De ce sa faci cadou de 1 martie?

O floare mica sau ma rog pentru cine prefera un martisor.

Sfat:' Nu aduceti flori (ghiocei) colegelor ca's asa de pricinoase...am auzit ca vai domne erau ofiliti , ca vai cat o fi dat pe ele?!?! Pff..asa ca decat comentarii de acest gen mai bine label "nesimtit" si emai bine.(zic eu)
vijelie
Cum apare un topic despre cadouri pentru femei, hopa si mama Lexy cu sfaturile!
Lexy
Bine domne de acu' nu mai zic nimic nici macar daca ma rugati! cool.gif
ovidiusoft
Eu n-as face nici de 1 nici de 8. Pentru ca mi se par sarbatori "fabricate". Din pacate instinctul de conservare e puternic, asa ca iau...
raducu13
da...clasicul martisor pentru fiecare colega si pentru profesoarele importante : rolleyes.gif
SiloS
Nietz , nimic ! Benzina-i scumpa !

Dupa cum spune si Lexy , decat sa iau la toate cate ceva oricat de neinsemnat ar fi , mai bine nimic !

LE :...de fapt , tot trebuie sa iau vreo 2 martisoare sad.gif
St
QUOTE(Lexy @ 26 Feb 2007, 16:03)
Sfat:' Nu aduceti flori (ghiocei) colegelor ca's asa de pricinoase...am auzit ca vai domne erau ofiliti , ca vai cat o fi dat pe ele?!?! Pff..asa ca decat comentarii de acest gen mai bine label "nesimtit" si emai bine.(zic eu)
*




Eu la colege o sa iau o cutiie de bomboane smile.gif
Petea
Ca tot era un topic cu moldoveni, prin unele parti din Moldova fetele dau martisor la baieti de 1 Martie si baietii platesc cu dobanda grasa pe 8. Asa ca nu e nici o graba, mai sunt 9 zile pana atunci.

Edit later: nevasta m-a intrebat ce martisor imi doresc. Oare de ce radmasa.gif ?
disaster
QUOTE(Petea @ 26 Feb 2007, 22:32)
Ca tot era un topic cu moldoveni, prin unele parti din Moldova fetele dau martisor la baieti de 1 Martie si baietii platesc cu dobanda grasa pe 8. Asa ca nu e nici o graba, mai sunt 9 zile pana atunci.

*





Deci pe 1 emigram toti in moldova iar pe 8 tragem draperiile si inchidem telefonul. radmasa.gif
steph
Ma ia durerea de cap cand ma gandesc ca sunt student la ASE. In aceste zile imi doresc Politehnica. Nu pot sa fac schimb cu vre-un ochelarist de pe acolo sa se simta si el bine ? biggrin.gif
cata87
QUOTE(disaster @ 26 Feb 2007, 21:39)
Deci pe 1 emigram toti in moldova iar pe 8 tragem draperiile si inchidem telefonul. radmasa.gif
*



radmasa.gif radmasa.gif
Alexu7
ce`ar fi daca nu ies din casa ..la scoala nu ma duc si stau linistit icon_mrgreen.gif
St
Bai, eu cautam idei, si ce idei imi dati voi.... sleep.gif
C@talin
nimic ,nu fom oferii nimic nimic , smile.gif)) cred ca ati inteles ce vreau sa zic , icon_mrgreen.gif yo yo yo radmasa.gif
Marius81
Eu inca incerc sa-mi fac de lucru pe undeva de 1 martie ca sa nu fiu la birou icon_mrgreen.gif . Problema e ca nu prea am unde sa ma duc momentan unsure.gif .
Ci_co
Un dildo pt amanta ca nu am mai trecut pe le ea de ceva timp ..si pentru pretena un martisor de 10 mii ! multumiti biggrin.gif

V-am poopat,
Ci_Co
2dor
Pai daca nu ai mai trecut pe la ea atunci nu dildo ii trebuie ci chestia reala.
dadoshel
anu asta scap onorabil de 1martie.la ora 7 dimineata intru in tura la serviciu si ies de-abia in 2 la ora 7 biggrin.gif
disaster
QUOTE(steph @ 26 Feb 2007, 23:17)
Ma ia durerea de cap cand ma gandesc ca sunt student la ASE. In aceste zile imi doresc Politehnica. Nu pot sa fac schimb cu vre-un ochelarist de pe acolo sa se simta si el bine ? biggrin.gif
*





Sa stii ca nici cu politehnica nu faci o afacere prea buna. De vreo 2 ani incoace sunt din ce in ce mai multe si aici.

P.S. : nu se prea poarta ochelari in poli wink.gif
vv
1zhelp00.gif
pastrama
Mda...pe 1 imi programez o raceala, gripa, febra...ceva care sa ma tina la pat. cool.gif
semit
am primit ordin, din fata de la Obor, un breloc cu delfin albastru mic si gras biggrin.gif
disaster
QUOTE(pastrama_stelistu @ 28 Feb 2007, 02:06)
Mda...pe 1 imi programez o raceala, gripa, febra...ceva care sa ma tina la pat. cool.gif
*





Prietena? naughty.gif
adip
Da, am cadou pt. nevasta. Mi-au marit leafa, drept pt. care isi va lua crema hidratanta favorita smile.gif
Cine mai are nevoie de martisor sau flori in atari conditii? biggrin.gif
pastrama
QUOTE(adip @ 28 Feb 2007, 00:17)

Cine mai are nevoie de martisor sau flori in atari conditii? biggrin.gif
*


Colege, prietene, amice, neamuri, cunostinte. post-336-1110552449.gif
adip
@pastrama_stelistu: pt. restul exista mastercard, vorba poetului smile.gif
St
Eu cred ca ma rezum la un trandafir, dar mai e pana maine........

Restul, Dumnezeu cu mila... biggrin.gif, aproape.
Sony
Alo, cu trandafiru'! Faci campanie electorala? radmasa.gif
St
radmasa.gif

PS: Pai al meu ie rosu, astia parca si-au schimbat culorile.
rue
eu acum 2 saptmani am fost acasa si am facut caoul pt craciunul trecut, revelion, ziua indragostitilor, 1-8 martie, paste si ce mai vine pana la vara:
- un laptop (am stresat pe forum si un topic cu latopuri)
- un trandafir de la florarul care a facut florile pt nunta
- si vestea ca a crescut salariul, card de care profita din plin..

pt mine .... cadou.. 2 zile de shopping aici: toale de firma... de 1 martie sa arat frumos printre arabi..
tribunul
Cadoul (laptopul) pt. cine l-ai facut? Pt. ea sau pt. tine?
Stau si ma gandesc cam ce ar face o fata cu un asemenea cadou.
Cred ca intra cu el pe net si-si comanda un parfum pe care-l plateste cu cardul tau.
Tince1290
ma lumineaza si pe mine careva?...daca ma intalnesc cu o gagica doar azi si luni, cand e mai normal sa-i dau martisor?

eu din cate stiu martisoarele se poarta in perioada 1-8 martie, insa mare majoritate le poarta, sau le tin la vedere doar de 1 martie, dupa care le arunca sau le pun la naftalina...azi e inca februarie, inca iarna si inca nu se poarta...dar luni, pe 3 martie mi se pare ca e deja consumat evenimentul...ca a trecut baba cu colacii

daca pica duminica era clar ca luni era ziua perfecta..ca azi ar fi fost 27 si luni 2...dar asa, mi se pare ca a picat cat se poate de prost...sugestii? 052.gif
ady77
Bag seama ca vrei sa scapi tongue.gif
corbex
I-l dai azi. Sigur, daca ai garantia ca luni iese ceva. Daca va intilniti intr-un spatiu inchis, cuma ar fi o camera, pune si o sticla de vin linga martisor.
UXE
Sange de Taur
Kojak
Banui ca gajika asta e o colega daca va vedeti doar azi si luni. Daca e asa si n-ai bucurii la ea, i-l dai luni si gata, nu azi...e inca fevruarie afara. tongue.gif
In schimb daca speri la ceva de la fata, fa bine si invit-o in we in oras sau unde vrei tu...si meri pe mana colegilor de mai sus, pe langa mertisor si altceva. Nu astepta pana luni.
gabize
Sau așteaptă până marți, poate nu mai trebuie... tongue.gif
Părerea mea! rolleyes.gif
Tince1290
radmasa.gif e bun e bun

din pacate (ca sa zic asa tongue.gif) e vorba de colegele de la servici...avem doar o mana de fete si suntem o gramada de feciori...anu trecut foarte putini au dat si sunt sigur ca anul asta, cum pica sambata, o sa dea si mai putini...eu nu vreau sa ma sustrag si chiar mi se pare de bun simt sa dau macar un martisor...ultima data cand a picat 1 martie sambata eram la facultate si nu mai stiu cum am procedat, de asta va intrebam pe voi...ca majoritatea sunteti batrani si mai experimentati wise_guy.gif

edit: am prietena, deci maine oricum sarbatorim impreuna primavara laugh.gif
sorin1983
QUOTE(UXE @ 28 Feb 2014, 09:56)
Sange de Taur
*


STF
iulia_boris
Da-le de azi.Nu conteaza ziua ci gestul.Si io am la munca niste taranoi care se sustrag anual de parca un martisor de 1 leu i-ar saraci.
In schimb barbata-meu le ia ciocolate ca nu-i place sa ofere martisoare..Alt ciudat.. wacko.gif
UXE
Poate ciocolata aia inseamna altceva tongue.gif
Tince1290
QUOTE(iulia_boris @ 28 Feb 2014, 11:28)
Da-le de azi.Nu conteaza ziua ci gestul.Si io am la munca niste taranoi care se sustrag anual de parca un martisor de 1 leu i-ar saraci.
In schimb barbata-meu le ia ciocolate ca nu-i place sa ofere martisoare..Alt ciudat.. wacko.gif
*



lasa, ca avem noi un cuplu aici...anul trecut ea a primit de la vreo 6 baieti, iar el nu a dat la nimeni...acuma nah..poate considera ca nu merita, sau nu stiu...mi-e greu sa cred ca e vorba de bani la cei ce nu ofera, ci mai mult o conceptie diferita a sarbatorii

in fine, pana acum nu a dat nimeni...nu stiu daca lumea nu da anul asta sau asteapta pana luni...mi-e ca dau eu acum si se trezesc si restu luni...o sa fiu eu cel mai special laugh.gif ...dar daca astept pana luni si luni nu da nimeni, iar o sa fie ciudat

e o situatie putin penibila in ambele cazuri...sau ma stresez eu cam tare smile.gif
iulia_boris
Din pacate pt el sunt doar babatii expirate..

28 Feb 2014, 10:51:
Da' ce probleme iti faci si tu.Arata-le tu ca esti mai special.
Iar colega-tu ala-i un magar..
Wolfman
De bucurie că 1 și 8 Martie cad în zi liberă, bărbații își oferă unii altora flori și mici cadouri

Sute de mii de bărbați români serbează Dubla Magică, adică faptul că 1 și 8 Martie cad în zile nelucrătoare, oferindu-și cadouri simbolice, buchete de flori, sau ciocnind o cupă de șampanie. Bărbaților nu le vine să creadă că anul acesta nu sunt nevoiți să treacă prin clasicele momente penibile din luna martie.
(TNR)

UXE
user posted image
Kojak
QUOTE(iulia_boris @ 28 Feb 2014, 11:28)
In schimb barbata-meu le ia ciocolate ca nu-i place sa ofere martisoare..Alt ciudat.. wacko.gif
*



Io'l felecit! smile.gif
Nici mie nu-mi plac metisoarele, da' ce dracu sa fac, ma conformez. biggrin.gif
Noi dam luni la servici, azi n-are nimeni chef sa sparga gheata. tongue.gif
Filip
De 1 si 8 martie inchid telefonul, incui poarta, dau drumu` la caine si pun zabrele la geamuri. radmasa.gif Si sap si in jurul casei un sant, il umplu cu apa si pun aligatori in el. laugh.gif
ady77
Nu erau mai ieftine niste martisoare?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.