Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: UPC (astral) mareste viteza de internet de 4x
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
musicall
UPC Standard Viteza pana la 1 Mbps = 45RON
UPC Plus Viteza pana la 4 Mbps = 70RON
UPC Ultra pana la 6 Mbps = 95RON

Acces nelimitat
Casuta email 50 MB \ 2 x 50 MB \ 3 x 50 MB

Se pare k revine in forta... icon_mrgreen.gif cool.gif
Teoretic trebuia sa aiba loc pe data de 26 februarie... insa mai le ia putin timp in unele zone.
andu911
lucrezi la astral ?
musicall
NU!!! Dar aceasta informatie se gaseste si pe site-ul lor.
Am auzit ca trebuie resetat modemul... si merge !!!
pastrama
Hmmmm...mie a inceput sa-mi mearga iar prost...si iar am urlat in telefon la aia. Si au zis ceva de schimbari de nu stiu ce instalatii d-ale lor...si cica mai dureaza. Sa vedem...ar fi bine sa fie cum zice Musicall. Io am al doilea abonament, deci ar trebui sa am 4 mbps. wub.gif
driverx
Super. Stiam de faza, dar nu stiam cand intra in vigoare. Am resetat modemu si suprise...am 4 mega biggrin.gif

steph
Eu se presupune ca as avea 6 Mb. Am facut un test pe un site din usa si ajunge pe la 3.5.

edit:

Am gasit si ceva Europa, 5.6 Mb.
pastrama
QUOTE(driverx @ 27 Feb 2007, 01:23)
Super. Stiam de faza, dar nu stiam cand intra in vigoare. Am resetat modemu si suprise...am 4 mega biggrin.gif
*


Ce maaah? Adicatelea chiar merge??? blink.gif
Acum resetez si io le modem. rugaciune.gif
driverx
Vezi ca eu is Astral (fostul), la el acasa in CJ. Nu stiu ce retea ai tu, dar aici si in Bucale intotdeauna s-au implementat mai repede lucrurile.
RainHawk
Mama ce ma enervati..... ma duc sa imi comand parabolica pentru downlink ca vad ca nu ma mai tin dupa voi. smile.gif
pastrama
Hmmm...ceva, ceva se simte. Am latime de banda de 1.40 Mbps...record pana acum. Da de aici pana la 4 mbps e cale luuuuunga.
driverx
Mda. Deja am tras Ubuntu, inca niste fisiere, VMWare player, si inca altele.
pastrama
Mergeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...am resetat si routeru si chiar mergeeeeeeeeeeee!!!! Hahaaaaaaaaaaaa 168.gif
Problema e ca nu stiu ce sa downloadez. blink.gif
musicall
Pai depinde ce vrei sa downloadezi ... poate site-ul asta te ajuta !
Dan98
viteze de "pana la..." aveti grija si nu va aruncati la abonamentele lor ULTRA
argon
Deci mareste la abonatii deja existenti, nu numai la cei noi nu-i asa? o sa restartez si eu modemul rolleyes.gif


Inca ceva..cunoaste cineva daca se poate sa am de la ei internet si telefon fara TV?


LE: 3,8 mb/s wub.gif
1.6
fatilor..restartarea modemului inseamna scos si apoi bagat in priza??????
argon
exact..scoti mufa de alimentare din el si o bagi inapoi.
Serpico
Prin august 2006, cand i-am intrebat eu, mi-au spus ca nu se poate internet fara abonament la cablu TV tot de la UPC. Telefonia nu m-a interesat, dar banuiesc ca situatia e la fel.

Upload-ul nu s-a dublat, dar a crescut totusi si el.

UPC Standard:
1Mbps Down / 256 kbps Up

UPC Plus:
4 Mbps Down / 512 kbps Up

UPC Ultra:
6 Mbps Down / 512 kbps Up
pastrama
Sa vedeti voi ce-mi bag io p... in UPC-u lor de kkt!!!!!!
Iar merge ca un c.r. gun3.gif gun3.gif
Si la ei suna ocupat! post-336-1110552439.gif
driverx
Pai s-a pus lumea pe supt internetul radmasa.gif radmasa.gif
cosmin800331
De azi la Galati merge super!!!
Petea
La mine a mers inca de ieri seara la viteza dubla (1Mb/s) fara sa resetez modemul. Initial am zis ca s-a tampit firefoxul radmasa.gif ca arata o viteza prea mare de download.
C@talin
deci sa ma oftica sau nu cu viteza ,ca sunt la click net de 1,5 mbity pe secunda biggrin.gif
argon
Pastrama, de azi dimineata am downloadat 14,5 giga, asa sa te oftici wink.gif
pastrama
Mda...mersi de info.post-336-1110552449.gif
I-am prins pe ticalosi la telefon si cica n-au ce sa faca...mai dureaza maxim 2-3 zile pana se rezolva problemele cu noua aparatura. mad.gif
Laurentziu83
QUOTE(C@talin @ 27 Feb 2007, 19:04)
deci sa ma oftica sau nu cu viteza ,ca sunt la click net de 1,5 mbity pe secunda biggrin.gif
*



Eu pot sa am 3 mb/s atat la download cat si la upload cu 48.9 ron, trafic nelimitat, asa ca nu ma oftic, si am si metropolitan. La Astral cat costa?
Momentan am 1mb/s cu 28 ron. Mictionez pe astralul lor.
cosmin800331
Azi dimineata la 06:25!
Vlad Georgescu
Puteti testa viteza la http://www.speedtest.net care va da si niste link-uri de postat pe forum.

La mine, cu abonament Ultra, merge cam asa:

Cu un server din Bucuresti:
user posted image

Cu un server din New York:
user posted image
argon
QUOTE
Azi dimineata la 06:25!


la mine nu tine seama de ora, oricand e constanta viteza. Cum imi merge dimineata la prima ora asa imi mereg si la apogeul orei de varf. Asa e si normal. Daca tie nu ti se intampla asa, in sensul ca scade viteza in orele de varf cum am mai auzit pe unii, e nasoala reteaua UPC in zona ta. Daca e de crescut e de bine biggrin.gif
pastrama
user posted image

post-336-1110552439.gif
argon
adica tu downloadezi cu 25-26 kb/s? blink.gif
Sony
Daca are noroc. 04.gif
pastrama
Cu vreo 200 acum...da merge aiurea rau. Si la aia iar suna ocupaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat. 183.gif
alex
La astia cu vitezele astea de 4 - 6 Mbps, va merge tot externul asa? Sau numai pe site-urile externe care au mirror pe aici pe la noi (microsoft, vmware, adobe etc.).
Crisplant
Eu am resetat modemul acum o ora
si intr-adevar viteza de download aproape s-a dublat.
AAA, am uitat sa va spun ca sunt din Ploiesti.
C@talin
eu nu mai inteleg nimic,voi vreti sa ziceti ca dati cu 4 mega si dupa dc++,si torent ,aveti 4 mega reali ,
argon
QUOTE(C@talin @ 28 Feb 2007, 18:26)
eu nu mai inteleg nimic,voi vreti sa ziceti ca dati cu 4 mega si dupa dc++,si torent ,aveti 4 mega reali ,
*




Hai ma ce naiba, sunt chestii elementare tongue.gif , banda e 4 mb/s, si downloadul este banda impartit la 8, deci la o banda de 4 mb/s downloadul este de 500 kb/s.
Jack Daniel's
user posted image
E de bine ? smile.gif RDS Rullzz !
pastrama
Big, ai fibra?
Thor1983
Oferta indica dublarea benzii, nu marirea de 4 ori cum scrie in titlul thread-ului. Si asta inseamna viteza maxima, nu garantata, care am impresia ca este de 128kb. Adica 16kB. Deci degeaba le faceti gura, ca sunt acoperiti.
argon
Gresesti, e de 4 ori mai mare.
LA fostul abonament de 512 s-a dublat. La celelalte 2(1 mb/s si 1,5 mb/s) s-a facut de 4 ori mai mare.

Iti garantez eu ca viteza garantata este minim 80 % din viteza maxima... exceptandu-l pe Pastrama wink.gif (la mine e de obicei 85-90 % din maxima constant)
pastrama
Io sper in continuare ca saptamana asta se rezlova...ca daca nu, luni la prima ora ma duc peste ei sa-i anunt ca-mi platesc abonamentul la jumatate de pret!
Marius97fer
clicknet cu abon de 1 mb
pastrama
Inca un amarat ca mine. laugh.gif
Marius, facem echipa si mergem peste ei? boxing.gif
Thor1983
QUOTE(argon @ 28 Feb 2007, 21:33)
Gresesti, e de 4 ori mai mare.
LA fostul abonament de 512 s-a dublat. La celelalte 2(1 mb/s si 1,5 mb/s) s-a facut de 4 ori mai mare.

Iti garantez eu ca viteza garantata este minim 80 % din viteza maxima... exceptandu-l pe Pastrama wink.gif  (la mine e de obicei 85-90 % din maxima constant)
*



Corect. Eu am la Ploiesti ab. Standard, care s-a dublat. sad.gif Nu m-am uitat la celelalte.

Scrie undeva in contract care e viteza minima garantata? La mine nu e specificat. Ca in general ai 80-90% din maxim e altceva. Dar nu poti sa reclami ca nu iti merge netul cat timp ai peste minimul garantat.
Jack Daniel's
QUOTE(pastrama_stelistu @ 28 Feb 2007, 20:57)
Big, ai fibra?
*



Da ! Fiber Link de la RDS . smile.gif
Amedeus
Confirm daca mai era cazul si la UPC Timisoara s-a dublat viteza (aveam 512 kb/s)
ionutm82
QUOTE(argon @ 28 Feb 2007, 18:46)
Hai ma ce naiba, sunt chestii elementare tongue.gif , banda e 4 mb/s, si downloadul este banda impartit la 8, deci la o banda de 4 mb/s downloadul este de 500 kb/s.
*



Or fi elementare, dar nici tu nu le stii. 1 Byte = 8 biti. Deci latimea de banda este de 4 Mbps = 512 KBps = viteza maxima de download. Tu nu faci diferenta dintre Byte si bit de unde si confuzia.
alex
QUOTE(big2003 @ 28 Feb 2007, 22:41)
Da ! Fiber Link de la RDS . smile.gif
*



Iti merge prost biggrin.gif
user posted image
Laurentziu83
Da cu Karaki, Pakistan ati incercat? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.