Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbat culoare vopsea
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Legislatie
rhunder
Gata, m-am hotarat. Imi vopsesc integral masina si ii schimb si culoarea. Daca ii scade pretul in loc sa o vand o sa o dau cadou unei rude sau prieten. Acum ce va rog: care sunt exact pasii care trebuiesc urmati?
Intai politie apoi rar sau rar apoi politie?
Am dat un search pe forum dupa schimbare culoare vopsea si am cautat in primele 20 de pagini dar nu am gasit nimic.
Multumesc
mister
Intai RAR apoi politie.


Trebuie sa prezentati vehiculul la unul din sediile Registrului Auto Român.

Sunt necesare urmatoarele documente:

*Cartea de identitate a vehiculului;

*actul de identitate al prezentatorului.

Se va efectua verificarea identitatii si apoi se va înscrie în Cartea de identitate modificarea culorii.


sursa: www.rarom.ro / servicii/ consultanta / ce trebuie sa fac daca am schimbat culoarea vehiculului proprietate personala?
rhunder
Multumesc,
M-am uitat la cum fac sa.. da in nici un caz la servicii si consultanta.
Multumesc inca o data
gibonu
Super Nova este cumva galbena acum?
Smiley
QUOTE(rhunder @ 27 Feb 2007, 23:18)
Gata, m-am hotarat. Imi vopsesc integral masina si ii schimb si culoarea. Daca ii scade pretul in loc sa o vand o sa o dau cadou unei rude sau prieten. Acum ce va rog: care sunt exact pasii care trebuiesc urmati?
Intai politie apoi rar sau rar apoi politie?
Am dat un search pe forum dupa schimbare culoare vopsea si am cautat in primele 20 de pagini dar nu am gasit nimic.
Multumesc
*



ce culoare are acum masina si ce culoare va avea dupa vopsire?
intreb deoarece anul trecut(parca; oricum, relativ recent) s-au redus numarul de culori trecute in taloane si CI. De exemplu, acum exista numai Albastru, indiferent de nuanta de albastru pe care o ai. Asa ca, daca nu schimbi substantial culoarea, e posibil sa nu trebuiasca sa te plimbi pe la rar.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.