Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VIDEO] Top Gear Crash a Train
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Forum Bot
R19/16v: Stati la bariera...!<br />

Catastrofal experiment...<br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/iS9M88oA8XU"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/iS9M88oA8XU" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
C a t a l i n
Și să sperăm că și educativ experiment...
argon
Ce legatura are vesta cu accidentul respectiv? unsure.gif probabil le este mai usor sa te adune...te tine intr-o bucata...

Sau la ei trebuie sa iei pe tine vesta in masina cand treci bariera? chiar nu inteleg.
C a t a l i n
Treaba cu vesta e spusă la mișto, dealtfel tot reportajul are tenta asta... Din emisiunea integrală se întelege mai bine.
argon
aha...asa se explica vesta..nu am vazut emisiunea.


Nu am putut sa nu remarc planeitatea trecerii la nivel cu calea ferata...la ei cum se poate? mad.gif
R19/16v
ORICE se poate. Eu am fost invatat ca nu exista nu pot, dar exista nu vreau din belsug...

Si da, vesta e la misto si se intelegea totul perfect din inceputul emisiunii. Ideea era ca Clarkson a facut tot reportajul ala dar nu a vrut sa sublinieze verbal ca nu e bine sa treci printre bariere smile.gif

Oricum... pe mine m-a socat ce s-a intampalt cu espaceul ala, d-aia am postat...
driverx
QUOTE(R19/16v @ 1 Mar 2007, 15:34)
...
Oricum... pe mine m-a socat ce s-a intampalt cu espaceul ala, d-aia am postat...
*



Oricum, arata mult mai bine ca asta chiar daca viteza era mult mai mare
R19/16v
Clarkson zicea 60-70mph...
cmandrei
Damn ... zob se fac ... [daca nu au bariere sad.gif calumea ]
VladG
Pai viteza diferita a fost de vina.
In primul caz a fost atat de mare incat Espace-ul s-a lipit de locomotiva ca musca de parbiz. Doar pare ca e mai intreg, partea anterioara e mai putin zdrobita.
Priviti reluarea, masina aia ajunge la doar 30-40cm latime, la nivelul habitaclului.

In al doilea caz, masina scapa incet, incet sub tren si e zdrobita.
ady85btz
foarte educativ!
pastrama
Nu mai merge... dry.gif
Kunt
Primul clip nu mai merge, dar ce greu franeaza trenul ala. Pe mine ma sperie mai tare trecerile peste calea ferata fara bariere, alea cred ca sunt mai periculoase.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.