Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sophos antivirus
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Uncle-Sam
Vreau parerea voastra. Ni l-au instalat la servici si de atunci abia mai putem naviga pe internet. Sistemele sunt p4 cu 512 ram si win xp.
Functioneaza de parca ar fi P2 cu 64 ram si xp radmasa.gif
nickey
Va obliga sa-l folositi? Nu poti sa-l dezinstalezi?
zanga
Dezactiveaza-l si vezi dupa aia cum merg calculatoarele...viteza calculatorului nu este data doar de procesor si marimea ram-ului mai conteaza si legatura dintre ele.
Uncle-Sam
Conexiunea dintre ele e f. buna. Problema e ca trebuie sa astept cateodata si 2min ca sa deschid un internet explorer, un outlook, un word sau orice alta aplicatie (vad si ledul de la hard cum clipeste intruna. Din pacate nu se poate dezactiva si nici dezinstala sad.gif
zanga
Vezi cat e memoria swap a sistemului si mareste-o macar la 1GB, daca hdd-ul lucreaza asa mult inseamna ca lucreaza ceva in background care mananca multe resurse.
Uncle-Sam
E destul cat are? Oricum nu cred ca am voie sa umblu la setarile astea sad.gif
argon
QUOTE(Uncle-Sam @ 2 Mar 2007, 18:30)
. Ni l-au instalat la servici si de atunci abia mai putem naviga pe internet.
*



Punct ochit punct lovit, poate va creste productivitatea wink.gif
Uncle-Sam
QUOTE(argon @ 5 Mar 2007, 12:16)
Punct ochit punct lovit, poate va creste productivitatea wink.gif
*



radmasa.gif Din punctu' asta de vedere, da! Dar incetineste si aplicatiile in care lucram
n3m0
Este recomandat ca memoria swap sa fie de 2.5 ori memoria instalata in sistem. Daca n-ai drepturi de admin nu prea cred ca poti face vreo setare ceva. In lagatura cu antivirusul ala nu stiu mai nimic si cred ca adminu` vostru de retea e cam dus daca baga stifturi pe post de antivirus death.gif
Uncle-Sam
Stii cam cum e si cu asfaltarile in Bucuresti. S-au incheiat contracte cu diferite firme si a iesit o mare branza din strazi. Sper ca intelegi aluzia wink.gif
n3m0
biggrin.gif
bj
pai si de ce nu faceti voi o plangere in grup la sefi?

sunt convins ca intre productivitate si securitate trebuie sa existe un raport acceptabil, iar din cate descrii tu acolo nu prea e ok!

sau nu poti da alt exemplu decat incarcarea daciaclub.ro? laugh.gif
Uncle-Sam
Pt ca se complac si pt ca s-au facut angajari masive si majoritatea sunt noi
zanga
Din cate stiu eu ar trebui sa fie cel putin de 2 ori cat memoria ram, dar daca nu ai acces nu cred ca poti face ceva in privinta asta.
Off:In ce limba e interfata? si de ce?
Uncle-Sam
Tot Windowsul e in germana
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.