Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Doresc sa achizitionez supernova-astept sfaturi.
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
lucifer5
Salut,doresc sa achizitionez in viitorul apropiat o supernova si am cateva intrebari pentru actuali sau fosti proprietari de SN .

1)Exista modele de supernova cu servodirectie?
2)Se merita sa cumperi o supernova ,ma refer aici la pret\calitate (sa nu uitam ca o supernova se duce de 3000 de Euro).
3)O sa strang in jur de 3500 de euro ,la banii astia gasesti o supernova buna?
4)Ma batea gandul intr-un timp sa-mi iau o dacie berlina 1310 pe injectie (2000-2003),care ar fi diferentele intre aceste masini?
5)Consum?
6)Cost piese?
7)Am citit pe forumuri ca exista probleme cu etansarea ,ca ar ploua in ea.. etc Adevarat ,fals?
Sunt genul de om care are o grija excesiva fata de masini si imi doresc o masina care sa ma rasplateasca pentru aceasta grija,nu sa-mi petrec concediul cu capul in motor wink.gif ,din pacate nu dispun de suficienti bani sa-mi cumpar o masina noua sau sa platesc taxa de prima inmatriculare a lui Tariceanu & CO pentru o masina din afara. Asa ca sunt nevoit sa apelez la o dacie.Multumesc anticipat!
lucciole88
scuze ca iti zic nu sunt eu in masura dar sa mai discutat problema ....cu achizitionarea unei supernove .
1. nu exista modele cu servodirectie
2. la bani astia se merita adica sa zic eu ......ca este masina buna depinde si de la cine o cumperi
3. sunt sanse mari sa gasesti tongue.gif dar depinde si de la cine o cumperi (evita targurile sa nu iti iei teapa ca mine tongue.gif )
Piesele sunt accesibile cat de cat nu sunt preturi asa mari .......dar totusi costa unele . Daca iti cumperi srn ai grija de ea ca e masina buna si multe chesti le poti rezolva de pe forumul acesta .......cu plouatu in ea si ce o mai fi.
bafta
maryus_83
QUOTE(lucciole88 @ 2 Mar 2007, 19:17)
1. nu exista modele cu servodirectie
*



Offtopic: Am fost acum vreun an la un magazin de piese auto din Slobozia pentru ca imi trebuia un volan de Supernova. Acolo vanzatorul m-a intrebat " Cu directie asistata sau fara?" Io bineinteles ca am ramas tampit pt. ca stiam ca nu exista Supernova cu servo. Ala chiar mi-a aratat catalogul de piese unde erau 2 tipuri de volane... cu/fara dir asistata. Pana la urma a existat , macar intr-un lot limitat sau ceva, Supernova cu dir. asistata? dry.gif
lucciole88
eu din cate stiu .........nu a existat ........si nu exista !! ......dar cine stie .....poate ti-a aratat ala pentru SLZ tongue.gif
bae
Eu n-am auzit de SN cu directie asistata!
@lucifer5 Diferenta, dupa parerea mea, intre 1310 si SN este enorma! Eu am avut si una si alta, si pot spune ca nu se pot compara. Plus ca duetul motor-cutie de viteze de pe SN este unul dintre cele mai reusite din tot ce a facut Dacia pana acum.
pastrama
Vezi aici.


1. Nu
2. Da
3. Da
4. Diferentele sunt maaaaaaaari de tot!
5. Bun cool.gif
6. Acceptabil
7. Exista dar se rezlova.
GALAGIE
ti-o vand pe a mea din martie 2001 unic proprietar 3000e rapsodie mp3...
XMihai
Dupa ce ai alergat-o pana la 170 biggrin.gif
bae
@XMihai Mi-a placut remarca ta! Ai ochit-o imediat!

Serios vorbind, merge SN si cu 170 km/h, dar cu conditia sa fie drum bun. Singura problema e ca-i cam tremura volanul, dar asta e, la cat a costat eu zic ca a fost o masina bunicica. Mie mi-a placut!
lucifer5
Multumesc pentru raspunsuri ,in 3-4 saptamani o sa va anunt ce model mi-am luat. rolleyes.gif
Am gasit deja 2-3 modele de supernova care arata super ok dar nu am totii banii deocamdata .
Multumesc inca o data pentru sfaturi.
lucian_v
QUOTE(GALAGIE @ 2 Mar 2007, 21:22)
ti-o vand pe a mea din martie 2001 unic proprietar 3000e rapsodie mp3...
*



poti da mai multe detalii despre ea? km? probleme majore...etc...stiu pe cineva care cauta o supernova.
multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.