Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Repere comune Logan, Solenza, Clio
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
nh1980ro
Haideti sa vedem cate componente sunt la fel si care difera la Solenza, Logan, Clio.
Nu vreau sa mut subiectul de la 'Vreau Solenza Inapoi', ci doar un topic cu aspecte practice.

catalin80
all made by reno
nh1980ro
Ar fi fost bine asa.
Din cate stiu eu pe vremuri luau tabla de la Galati, dar nu stiu ce nu le-a convenit si au gasit alt furnizor. (aici nu bag mana in foc).
Pentru Logan de exemplu sunt vreo 500 de furnizori si majoritatea sunt din RO sau din imprejurimi.
argon
Eu zic ca motorul si cutia au furnizor comun...

Totusi ce importanta au furnizorii, tinand cont ca nu se mai fabrica SLZ...
alinakes
Si ce ti se pare in neregula ?

Ai vrea ca un producator ( din franta ) sa iti bage in masina lucrurile care poate nici nu sunt lucrate bine sau mai bine iei componentele separat de la producatori care sunt specializati pe un singur produs ?!
C a t a l i n
Păi conductele de climatizare pentru locurile din spate se potrivesc perfect și la Nova, chiar au găurile pentru conectare în față deja date biggrin.gif
Deci reper comun Logan - Nova biggrin.gif
nh1980ro
Pai de exemplu au importanta, pentru ca Solenze mai exista si preturile difera Solenza, Logan, Clio, desi e aceeasi piesa.
catalin80
diferenta de preturi intre componentele de solenza si cele de supernova exista?
nh1980ro
Stiu ca placutele de frana erau cam duble la pret, dar nu cred ca e reper comun.
catalin80
atunci ti-ai raspuns singur la nelamurirea de mai sus
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.