Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Locuri de iesit cu prietena..
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
Fratzica
Am cam ramas in pana de idei in ultimul timp.. Dati-mi si mie idei de pub-uri, cluburi etc etc..
Specificati natura localului, adresa (pub, club, bar, etc etc) si niste preturi orientative.

Multumesc!

P.S. Fara glume va rog, sunt cat se poate de serios.
semit
La Roti, La Berbecu blush.gif
pastrama
Pe malu marii. radmasa.gif
FireChief
bre acolo e cata marinarul
C a t a l i n
În amfiteatru, la Stoicică & Nepotu' cool.gif


Emil biggrin.gif
ag02cws
In dormitor icon_mrgreen.gif
pastrama
QUOTE(ag02cws @ 9 Mar 2007, 00:19)
*


Bre...locuri de iesit! Nu de intrat! radmasa.gif
ag02cws
Aaa... Ne scuzati... wub.gif
rhunder
Hmm si eu sunt interesat. In ultimul timp am iesit doar cu colegii la o friptura si o bere si asta la nicoresti ca e langa noi. Parca vad ca o sa-mi scoata consoarta ochii ca nu o scot "in lume" si nu mai stiu pe unde sa o duc
C@talin
poti sa intri in sex shop 04.gif de iesit iesi la iarba verde,
angel35
Me malul lacului Titan...iei o punga de floricele =3 ron si dai de mincare la rate si -i dai si ei... radmasa.gif
2dor
Si prietenei nu ii dai floricele?
Ov
plaza, ciresica (la kogalniceanu), caru cu bere (pe calea victoriei, vis-a-vis de cec), jos palaria (universitate - coada calului), fostu' cafe indigo (pe Eforie - la cinemateca), un barulet pe la eroilor (nu stiu cum ii zice), hard rock (dr taberei) - am abonament acolo, shogun (dr taberei, vis-a-vis de strand), texas (cred ca stie toata lumea care e), IDM (pe partea cealalta de texas), Kings (tot biliard, undeva pe Iuliu Maniu, langa benzinaria de la intrarea in poli).

In club nu prea am mai fost in ultima vreme, dar de departe cel mai vizitat club a fost Stuf smile.gif
Uncle-Sam
"Nu mai vii si tu cu ceva nou? Lasa-ma cu astia ai tai ca n-am chef sa ma vad cu ei. Nu poti sa fii si tu mai inventiv?? Tre' sa vin eu mereu cu ideile? Eu sa te scot in oras?"

Dupa care urmeaza o lunga conversatie in care iau la rand toate locurile posibile unde am putea merge. Normal ca nici unul nu ii e pe plac ph34r.gif

QUOTE(Ov @ 9 Mar 2007, 09:15)
un barulet pe la eroilor (nu stiu cum ii zice),
*



Paparazzi! radmasa.gif Acolo imi faceam eu veacu' acu' cativa ani
Xplode
Paparazzi e cumva WC-ul unchiule? Sau daca nu e zi-le si de WC.
Sony
QUOTE(2dor @ 9 Mar 2007, 09:00)
Si prietenei nu ii dai floricele?
*


Nu este ea o floricica?
angel35
QUOTE(Sony @ 9 Mar 2007, 10:35)
Nu este ea o floricica?
*


Bingo.....cea mai frumoasa , dulce, si candida floricica...la ce i-ar mai trebui?
smile.gif)\]
borkanel
o duci in parc ca e moka cool.gif
borkanel
pana ii sar capacele...la borcane radmasa.gif
Sony
Colo jos intr-un borcan
Sta pitit un militian.
AAlpine1
QUOTE(CataNOS @ 9 Mar 2007, 00:10)
Am cam ramas in pana de idei in ultimul timp.. Dati-mi si mie idei de pub-uri, cluburi etc etc..
Specificati natura localului, adresa (pub, club, bar, etc etc) si niste preturi orientative.

Multumesc!
*



la omv radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
ydaniel
cel mai bine la munte;)uite un hotel bun in poza.sa vad cine se cazeaza acolo.nu ca la baruri toti merg da la munte numai cativa:)
Sony
Bre, da' ca sa iesiti cu prietena nu trebuie intai sa o bagati? Intreb si io.
ydaniel
smile.gif se putea sa nu postezi si tu:)
andrei_2006
plaza, bavaria pub (orhideelor), la mama (daca vreti sa mancati), cafenelele de langa piata dorobanti.
andu911
yellow bar si edgar's pub - str edgar quinet
io coffe bar - piata revolutiei
caffe tabiet - str avrig
alsy caffe - piata universitatii, cum te uiti la BCR, in stanga, nu stiu strada.
trattoria il calcio - dr taberei, piata amzei, herastrau


Liviu
Mesajele care erau in acest topic si nu se mai vad nu sunt sterse, sunt doar invizibile ... asta la cererea expresa a initiatorului (cu motivul ca e topic deschis la modul serios).
Nemultumitii sa i se adreseze lui CataNOS folosind mesageria privata.
FireChief
c) Sectiunea Cafenea are parte de un statut preferential in sensul ca moderarea se face mai lejer. Ca urmare a acestei reguli, la Cafenea nu se vor sanctiona mesajele care nu sunt la subiect sau mesajele fara un continut real. Se vor sanctiona in schimba mesajele care nu respecta regulile 2c, 2d, 2e, 2k.
Liviu
Care parte din "Nemultumitii sa i se adreseze lui CataNOS folosind mesageria privata." nu ai inteles-o ?
Crezi ca ar fi mai bine sa sterg topicul cu totul ?
Daca tu ai deschide un topic serios la cafenea, crezi ca ai fi tratat diferit ?
FireChief
partea cu respectarea regulamentului de catre toata lumea...indiferent de dorinte
nu cred ca as fi tratat diferit...
a fost un topic cu topicuri idioate....clasificate asa de cine si cum i s-a parut...si multi useri deschisesera acele topicuri cu bune intentii...si au primit mistouri...
ce masuri s-au luat!...niciuna!
andu911
Eu sunt de acord cu stergerea mesajelor, ca deja e isterie la Cafenea, numai ca pana nu s-a lovit un moderator de chestia asta, nu s-au luat masuri.
Asa ca hotarati-va ce vreti sa faceti la Cafenea....sa nu fie pt unii muma si pt altii ciuma...
Fratzica
Eu nu inteleg care e problema??? Unde trebuia sa pun threadul asta ca sa nu se inceapa cu mistourile? La diverse?? Imi pare rau, nu scot dacia la plimbare. sau poate la bursa? sau la asigurari? Sau la In Car Entertainment, ca tot sunt moderator acolo si nu imi stergeam topicu pt offtopic. A?? E chiar asa de greu de inteles ca vreau niste raspunsuri folositoare??
Liviu
Andu, daca userii in loc sa se certe pe arii le publice ar raporta problemele lor moderatorilor sectiunii, s-ar lua masuri, crede-ma.
Eu personal citesc fiecare mesaj privat pe care il primesc si actionez conform criteriului meu de valori.

Dar sa nu uitam ca traim intr-o tara in care daca iei un pumn in fata, in loc sa reclami asta la politie, pui mana pe o bata si ii rupi capul aluia care te-a lovit.
FireChief
catanos ai dreptate....dar mi se pare exagerata pretentia fara mistouri...pur si simplu nu poti cere asta la cafenea...
ca astea-s regulile ...daca se incalca punctele alea e ok...sa se ia masuri...dar daca nu se incalca.. blink.gif
argon
QUOTE(CataNOS @ 9 Mar 2007, 18:53)
Unde trebuia sa pun threadul asta ca sa nu se inceapa cu mistourile?

*



la cafenea reno ?
Fratzica
ai dreptate Argon
FireChief
cu siguranta ...acolo e altceva smile.gif
andu911
QUOTE(apostol_emil @ 9 Mar 2007, 18:58)
catanos ai dreptate....dar mi se pare exagerata pretentia fara mistouri...pur si simplu nu poti cere asta la cafenea...
ca astea-s regulile ...daca se incalca punctele alea e ok...sa se ia masuri...dar daca nu se incalca.. blink.gif
*



Sunt topicuri care merita luate la misto, cum e ala cu prietenu imaginar....

Numai ca aici, omu n-are o prietena imaginara, ci una reala cu care vrea sa iasa undeva...
crintea1949
dar la un spectacol de opera, un concert chiar de muyica populara.Dar in natura de mers pana la padure, la munte chiar cu trenul bilet dus intors cu reducere 10 la suta.Nuuuuuuuuuu, mergeti baruri fummmmmmmmmmmmmmm cat cuprinde si sanatate in cui. Cu salutari numai bine
Fratzica
crintea1949 apreciez sfaturile Dvs. cu care sunt pe jumatate, hai sa zicem 75% de acord. La munte merg regulat, la padure nu avem cum in perioada asta, dat fiind ca totusi este prea frig inca. La opera am fost de cateva ori si sincer mi-a placut dar nu as face din asta un obicei. Muzica populara nu imi place deloc, asta tine de gusturi. Tind sa cred ca aveti o parere foarte gresita despre aceste "baruri". Daca userul Dvs va reflecta varsta inteleg si de ce, foarte normal de altfel.
einstein1984
In Zanzibar, un bar din Titan unde am eu abonament (mai misto ca in Congo), Yellow pub, tot prin Titan, Temple (dar ai grija cum te uiti la barmanite).
ydaniel
la munte.sau la mare:) cel mai bine o plimbarica de 15 min cu master craftu pe mare.valoreaza mai mult decat toate barurile si puburile;)
l@u
QUOTE(Liviu @ 9 Mar 2007, 18:38)
Mesajele care erau in acest topic si nu se mai vad nu sunt sterse, sunt doar invizibile ... asta la cererea expresa a initiatorului (cu motivul ca e topic deschis la modul serios).
Nemultumitii sa i se adreseze lui CataNOS folosind mesageria privata.
*




QUOTE(apostol_emil @ 9 Mar 2007, 18:42)
c) Sectiunea Cafenea are parte de un statut preferential in sensul ca moderarea se face mai lejer. Ca urmare a acestei reguli, la Cafenea nu se vor sanctiona mesajele care nu sunt la subiect sau mesajele fara un continut real. Se vor sanctiona in schimba mesajele care nu respecta regulile 2c, 2d, 2e, 2k.
*




QUOTE(apostol_emil @ 9 Mar 2007, 18:45)
partea cu respectarea regulamentului de catre toata lumea...indiferent de dorinte
nu cred ca as fi tratat diferit...
a fost un topic cu topicuri idioate....clasificate asa de cine si cum i s-a parut...si multi useri deschisesera acele topicuri cu bune intentii...si au primit mistouri...
ce masuri s-au luat!...niciuna!
*





Eu cred ca toate topicurile in care s-a facut misto au fost deschise la acel mod serios despre care se spune mai sus sau poate daca initiatorul acestui topic este moderator are un statut privilegiat sau moderatorii nu se supun aceluiasi regulament ca userii....asa ca cred ca avem de-a face cu un tratament preferential si nu este corect fata de ceilalti useri care poate au fost sanctionati.
Daca vreti sa fiti impartiali deschideti o rubrica separata de genul ,,Cafeneaua Serioasa " si atunci sanctionati sau stergeti posturi ca atare.....pana atunci sa aplicam regulamentul IMPARTIAL
Fratzica
tu ai inteles ceva din ce ai scris? nu si-a luat nimeni warn pt offtopic pe cafenea, doar ca eu v-am rugat sa terminati cu aiurelile. Nu inteleg unde vezi tu tratamentul asta preferential, vorbesti ca sa nu taci. Ce naiba, daca va rog sa tratati subiectul cu oarecare seriozitate va iau caii de la bicicleta???

P.S. ydaniel la tine mastercraftul ala a devenit solutie pentru orice.
l@u
M-am referit la cel ce modereaza acest topic si nu la dorinta ta de a avea numai raspunsuri serioase dar tu poti intelege ce vrei si cum vrei...sau poate nu vrei
Distractie placuta cu prietena oriunde ai iesi !!!!!!
ag02cws
Daca mergem toti la cafenea si discutam si nu facem nici o gluma, eu a doua oara nu mai vin cu voi.
Fratzica
eu am rugat moderatorul acestei sectiuni sa stearga offtopicul deoarece doream sa contina numai raspunsuri la subiect. sunt sigur ca daca oricare dintre voi ar fi dorit sa stearga offtopicul de pe un thread lansat de el, ar fi fost ok.

Am uneori impresia ca ma lupt cu morile de vant aici
l@u
E greu sa ii impaci pe toti dar stiai la ce te bagi ca moderator asa ca.........
Fratzica
si atunci ce ar trebui sa fac? sa nu mai incep nici un thread?
ydaniel
nu:))
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.