Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Publicitate pe masina personala.
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
musicall
Companii din Romania care te platesc ca sa te plimbi cu masina ta. Tot ce trebuie sa faci este sa accepti reclamele lor pe masina ta!

1. autopres.ro
Iti da cate 150e in fiecare luna daca ii lasi sa iti lipeasca nu stiu ce reclame pe masina .Asta in cazul in care iti iei masina noua ei iti dau 150e la rate sau la leasing. Pentru a beneficia de acest avantaj dumneavoastră nu trebuie să faceți altceva, decât să ne permiteți să aplicăm autocolante cu reclame pe suprafața mașinii dvs. și să desfășurați activitate de difuzare a acestor reclame, circulând cu autoturismul dvs. o distanță de cel puțin 30 km zilnic sau 660 km lunar. Mașina trebuie să fie întotdeauna curată ca reclamele afișate pe ea să poată fi citite ușor. În fiecare lună vă prezentați la sediul firmei noastre pentru verificare. Cu această ocazie vom face fotografii cu difuzorul de reclame, verificăm dacă s-au respectat condițiile contractului și dacă autocolantele de pe autoturism sunt intacte. (de pe site)

2. admotion.ro
E simplu. Tot ce trebuie sa faci este sa accepti reclamele partenerilor nostri pe masina ta. In functie de programul ales poti castiga pana la 1200 euro / an fara sa faci nimic special, fara sa iti schimbi traseul obisnuit. Te platim ca sa te plimbi!
• Castigi bani in trafic
• Iti poti reduce sau chiar plati intreaga rata la masina
• Nu o sa te mai intereseze costul benzinei sau motorinei
• Te bucuri de mult mai multa libertate
• Masina ta iti va aduce beneficiile unei masini oferite de companie
• Reduci considerabil cheltuielile cu masina ta
• Poti primi bonusuri de la advertiseri
• Sa parcurgi minim 300 km / luna
• Sa nu parchezi masina in garaj in timpul zilei
• Sa accepti verificarea periodica, pe perioada campaniei, a kilometrajului si reclamei de catre reprezentantii admotion
• Nu trebuie sa modifici reclama sau exteriorul masinii tale pe perioada campaniei

... etc.

CE parere aveti se merita?
Eu ma gandesc ca cei 150/100Euro pe luna sunt bineveniti pentru cei care is doresc sa detina o masina!
pastrama
Daca-mi dau destui bani ii las sa-mi umple masina de reclame. biggrin.gif
vijelie
QUOTE(musicall @ 13 Mar 2007, 16:44)
Companii din Romania care te platesc ca sa te plimbi cu masina ta. Tot ce trebuie sa faci este sa accepti reclamele lor pe masina ta!
1. autopres.ro
...
2. admotion.ro
CE parere aveti se merita?
Eu ma gandesc ca cei 150/100Euro pe luna sunt bineveniti pentru cei care is doresc sa detina o masina!
*

Daca nu pui si contractul, degeaba. Ca nu tot ce zboara se mananca.
driverx
Cefrumos suna totul. Dar astea is venituri din publicitate? Cine plateste taxe pe astea? De ce nu spui totul?
vijelie
A, contracte (inclusiv clauze de te umfla rasul), taxe, declaratii venituri, impozite?
Nu conteaza domle, luam 100 euro/luna, asta conteaza...
musicall
driverx NU sunt eu in masura sa spun cine plateste. Iti dai seama ca prin lege, contract (cred) ca este stipulat! Nu am tangente cu aceste firme ci doar am prezentat un nou tip de publicitate/castigat banii cu masinile pe care le detinem. Sper sa fiu inteles prin aceste randuri!
CristiRzR
Este legal sa-ti acoperi toata masina cu autocolant? huh.gif
testike
Mai este un topic pe tema asta : http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...656&hl=autopres
dispeceru
În cazul în care dvs. aveþi autoturism propriu ºi doriþi sã vã implicaþi în activitãþi de difuzare de publicitate prin firma noastrã, cea mai importantã condiþie este ca autoturismul sã nu fie mai vechi de 5 ani. Va trebui sã parcurgeþi o distanþã de 30 km zilnic sau 660 km lunar. Obligaþiile vor fi aceleaºi ca ºi la achiziþionarea unei maºini noi. Dar dacã aveþi autoturismul propriu cu care doriþi sã efectuaþi activitãþi de difuzare de publicitate vã oferim douã variante de contract: unul pentru o perioadã de doi ani, altul pentru o perioadã de patru ani. În cazul fiecãrei variante va trebui sã achitaþi o taxã de înregistrare unicã, care conþine contravaloarea executãrii ºi aplicãrii, respectiv schimbãrii autocolantelor. - În cazul contractului pe o perioadã de doi ani cu firma noastrã taxa de înregistrare este de 546 EUR + TVA, iar firma noastrã se obligã sã vã plãteascã garantat 130 EUR pe lunã. - În cazul contractului pe o perioadã de patru ani cu firma noastrã taxa de înregistrare este de 1092 EUR + TVA, iar firma noastrã se obligã sã vã plãteascã garantat 150 EUR pe lunã.


uite aici cat tre sa dai ca sa primesti banii aia pe luna smile.gif
mihai0070
Ce hotie ... adica platesc 1000 euro ca sa fiu platit cu 150 pe luna si masina zmolita cu reclama ... Nu se prea merita ... daca te duceai la ei hop 3,4 autocolante peste masina ...(protejaza vopseaua) si lunar intrau in contul meu 150 euro ... se merita ... ca eu ori cum circul cel putin 25 30 km pe zi ...biggrin.gif

apropo admotion.ro situl asta nu il gasesc ...
V a L y O
La un calcul grosolan: castigi 2 500 E in 2 ani. Dar dupa ce iti platesti darile la stat, cu cat ramai?

PS: http://www.admotion.ro/
eurro
in site nu se stipuleaza nimic de nici-o taxa de inscriere, oricum eu nu m-as baga la asa ceva, mai bine saraca si curat decat reclama umblatoare. dar este o varianta de a scoate bani pana la urma si asta.
BoomPunk
Orice om cu o bruma de bun simt si ceva cunostinte de aritmetica isi poate da seama ca nu se merita.Ca sa te plimbi minim 30 km zilnic,inseamna la o masina care consuma sa zicem 8-9 litri de benzina la 100 km in oras(nu cred ca ai unde te plimba in conditii de extraurban ca sa scoti consum mic)cam 2,5-3 litri ptr cei 30 km.Asta este un calcul pur subiectiv si aproximativ si rezultatul face poate mai mult decat realitatea.Dar asta face cam 10 ron pe zi,300-310 ron pe luna.Asta face aproape 100 euro.100 euro = 337.33 la cursul de azi bnr.Prin deductie te alegi cu maxin 20-30 ron dupa toata tevatura asta lunar.Credeti ca se merita ca altii sa ia bani cu carul ca noi sa stam cu masinile baltate minim 2 ani cat e minimul de contract cu ei?Eu nu cred si nu sfatuiesc pe nimeni sa se bage.Chiar daca sa zicem ai masina pe motorina care consuma sa zicem 4,5 la 100 km urban,tot nu cred ca se merita asa de mult incat sa te stresezi prea tare cu reclamele altora pe masina ta.Dar socoteala principala era facuta ptr benzinare.Asa ca decideti voi daca merita.Bafta!
klaus
Mai baieti, voi ati folosit functia de search inainte?
Pai sa facem o recapitulare:
- http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=64656
- http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=67773

Vi se pare ca acele topice ar trata alta problema?
mihai0070
Sau GPL smile.gif ... unde cu un plin (83 ron) merg cel putin 400 km ... nu spune nimenu ca trebuie sa mergi la ore de trafic intens ... dimineata la 7 este chiar ok ... de mers si seara pana in ora 5 biggrin.gif pentru un consum cat de cat mediu ... si apropo ati vazut ... are 3 nivele ... cel mai mic este de 600 euro pe an (autocolant doar pe usi )... se merita daca vrei sa ... nu te doara capul de taxele masinii , roviniera si asigurare ... ca in rest nu iti ramane nimic biggrin.gif
os
Rog continuati discutia (daca mai e ceva de discutat) in topicurile deja existente.

Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.