Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lamuriri sistem audio
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
Lucass
Salutare. Vreau sa pun un radio-casetofon si doua boxe in usile fata pe o Supernova Comfort. Prima intrebare este daca mufele care se leaga la casetofon sunt mufe ISO. A doua este daca sunt cablaje in portiere. Adica pana la locasul unde se pun difuzoarele. Si a treia , ce dimensiune de difuzoare intra in usi ? Eu cred ca pe 13 cm dar nu sunt sigur.
Multumesc anticipat de raspunsuri si le astept cu nerabdare.
AlinREHAU
Mufele sunt din alea universale si are si cablaje si casetofon din fabrica , nu stiu acum daca e numai la clima , eu asa am .
CristiRzR
QUOTE(Lucass @ 19 Mar 2007, 08:01)
Eu cred ca pe 13 cm dar nu sunt sigur.
*


Asa sunt standard, dar eu spre exemplu am de 17cm. Sunt prinse de plasticul fetei portierei, nu in interior!
Vis a vis de cablaje, imi pare rau, dar nu stiu ce are Comfort prin tablaraie tongue.gif
madkat
La SRN Confort exista mufe ISO pentru casetofon si cablare pana in usile fata pentru boxe (cu papuci normali in mufa de plastic)
B-13-FFA
eu am 16.5 in fata....au intrat la fix
psystem
Si le-ai prins de fata usii sau de suportul din spate?
Am am incercat sa le prind de suportul din spate(din tabla) insa era oval.
Exista boxe care sa intre exact acolo? Sau poate adaptoare?
madkat
ai doua variante:
- tabla usii - dar trebuie sa decupezi un pic - sablonul il trasezi usor folosind gaura din captuseala usii (scotand grila); prinderea o faci cu autofiletante, si evident muchiile le dai cu grund sa nu rugineasca (eu asa am avut pe SRN o pereche de pioneer-uri de 16.5)
atentie insa la adancimea difuzoarelor - sa mai poata sa se deschida geamul - eventual inainte de a cumpara boxe dai jos captuseala usii si masori cat ai exact intre tabla si geamul deschis complet, si apoi cand iti iei difuzoare pleci cu ruleta dupa tine smile.gif
- captuseala usii - in cazul ala poti folosi plasele originale ale boxelor, dar zdrangane la bass... am montat asa unui prieten (nu voia el sa taie tabla). Tabla usii ramane neatinsa in cazul majoritatii difuzoarelor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.