Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cumparare masina din alt judet
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
ador13
Salut.

Vreau sa merg duminica in Vitan sa-mi caut o masina, problema este ca sunt din Constanta si anumite persoane mi-au sugerat sa nu cumpar din Bucuresti, fiindca dupa aceea va trebui sa fac n-shpe drumuri Cta-Buc pentru radierea din evidenta vechiului proprietar.
Chiar asa este?
ageana
E o prostie ce ti-a spus prietenul ala al tau.
Faci decat un drum la Buc. Pasii sunt urmatorii.
Gasesti masina, faci act V-C, mergi cu prorpietarul la el la primaria de sector, ii elibereaza un act pe care ti-l da tie si gata, nu mai ai treaba cu proprietarul. Apoi mergi tu la identificare de serie, la primarie la tine si apoi la police. Asta este tot.
ador13
Merci ageana.
E nasol ca vin duminica la targ, iar primariile / admisitratiile financiare de sector sunt inchise duminica. Vad eu cum fac, poate il conving pe sefu' sa-mi dea liber luni? smile.gif hmmm
Eventual mai fac un drum...asta este.
Dar nu un milion cum ma sperie toti "cunoscatorii".
ageana
Stai linistit, ca asa eram si eu speriat de cunoscuti: "faci 1000 de drumuri" ,"te costa pe putin 7 milioane inscrisul" etc. Numai tampenii.
Costuri (din cate imi aduc aminte):
- asigurare: 120 lei
- identificare serie RAR: 76 lei
- taxa primarie: 54 lei
- taxa BCR - 30 lei
- taxa politie - 25 lei
- birou intocmit acte - 15 lei
TOTAL - 320 lei
nh1980ro
Eu iti recomand multa atentie daca vrei masina din Targ Vitan. Poti sa o iei si cu un pret mai mare si cu multe probleme. Deci MARE atentie. Cel mai bine mergi acolo cu un cunoscator.
ador13
Preturi prea mari nu mi s-au parut a fi.
Oricum vreau sa-mi iau o solenza clima sau scala cam la 4900-5000 eur.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.