Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CENTURA SIGURANTA !
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
bucluc2004
rolleyes.gif SALUTARE DIN NOU TUTUROR ! are cineva idee cat costa o centura de siguranta pt DACIA 1410 model 96-04 ! rolleyes.gif mrc
workarea
O singura centura nu gasesti sa cumperi. Setul de 2 e de pe la 80 de lei (turcesc), in Vitan s-ar putea sa gasesti un pic mai ieftin.

Ai postat bine la Diverse, pentru ca nu exista "centura de siguranta pt DACIA 1410 model 96-04". Tie iti trebuie centura retractabila in 3 puncte. Singura chestie, eventual, ar fi sa cauti unele cu cablul + mama (nu stiu cum sa zic altfel) mai scurt, pentru ca Dacia are scaune joase. Alea care se gasesc peste tot sint mai lungi si depasesc in sus scaunul, ca niste antene. Inconvenientul e doar de natura estetica.
bucluc2004
dap..! eu caut 1centura ,de fapt..set..smile.gif ca la bucata nu se da...din acelea..cu arc ; banuiesc ca e si singurul model pe dacie cam din 95 - pana acu` 2 ani cand s-a facut berlina ! astea..turcesti sunt bune?! deci se invart cam in jurul sumei de 100 ron.. rolleyes.gif
workarea
Aici ai raspunsurile la ce te intereseaza:

http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=36021&hl=
argon
QUOTE(workarea @ 26 Mar 2007, 14:37)

Ai postat bine la Diverse, pentru ca nu exista "centura de siguranta pt DACIA 1410 model 96-04". Tie iti trebuie centura retractabila in 3 puncte.
*



O corectie, exista centura pentru Dacia 1310(1410 nu exista de mult) - 1996-2004, si e cea retractabila in 3 puncte. Pana in 1996 se montau d'alea lalai, cum erau pe 1300, neretractabile.
bucluc2004
dap ! asa este ! oricum merci wink.gif pt link-ul ala.! smile.gif cred ca imi cumpar..noi ca banuiesc ca e cel mai bine ! rolleyes.gif
Altis
Cand am avut break am pus centuri de BMW.
Cu 20-30 lei gasesti duminica in vitan la cei care vand piese...
workarea
QUOTE(argon @ 26 Mar 2007, 20:00)
O corectie, exista centura pentru Dacia 1310
*


Adica cum? Scrie pe cutie, exista un standard, ceva?
KTC
Eu mi-am pus de ford cu 300.000. Are chestiile alea care se prind in podea scurte.
Gasiti la dezmembrari o groaza ... si nu se compara cu produsele romanesti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.