Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Grupa B in raliuri
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
Mario_b
Era o data o grupa B unde concurau numai "monstri" sacri cum ar fi Peugeot 205 Gti, Renault 5 Turbo, Audi Quattro s1, s2, Lancia Delta Integrale, Lancia Stratos, etc, masini care intr-un final au fost considerate prea puternice pentru a mai fi lasate sa concureze...
Grupa asta a gazduit cei mai mari piloti de raliuri care (cred au) au existat vreodata.

Masinile au ramas legendare. Desi totul s-a terminat cred, cam in urma cu 20 ani, totul s-a transformat in legenda macar pentru mine.

Sincer sa va spun parca mai degraba as urmari un rally oldschool in care vezi cu adevarat pilotaj de mare clasa fara unde pilotul face absolut tot, masina ii asculta fiecare comanda, fie ea buna sau rea, unde fiecare greseala poate fi foarte periculoasa...
Nu mai zic nimic, las imaginile sa vorbeasca:

Video1

Video2

Cristi T
Si eu traiesc cu aceiasi nostalgie a masinilor de raliu de acum 20 de ani.Cine i-mi poate spune cum se poate salva pe HDD un filmulet de pe YouTube?? sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.