Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: aprindere electronica
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
cannis88
am si eu o intrebare...daca pot sa pun aprindere tranzistorizata(electronica) la nova!Mare dilema... dat faptul ca are firul ala de la carburator de ralantiu!
mihai0070
Vrei sa spui alimentarea electrovalvei pentru jiclorul de relanti... pai ce treaba are aia cu aprinderea ... cand acea electrovalva are doar contact 12 v prin contact cheie ...
TAI
Pune linistit orice aprindere electronica si ai sa fi multumit de rezultat. Firul de la electrovalva carburatorului nu are nici o treaba cu aprinderea, ramane asa cum este.
mihai0070
Pune aprinderea si nu te lega de carburator ... eu am Nova si am aprindere AT01 parca ... si este ok merge perfect ...
cannis88
am pus aprinderea...si sunt multumit....imi merge destul de bine....si apropo, aprinderea este cumparata din comert , am luat-o acum cativa ani, am tinut-o pe dacia1310, si am pus-o acum p nova.am dat in jur d 300 000 lei pe ea acum 4 ani, fabricata ta buzau parca....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.