Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrerupere lumina bord
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
psystem
Salutare.

Am si eu o noua problema.
Am observat ieri ca atunci cand calc ambreiajul pana la capat(adica cu simt de raspundere) se intrerupe lumina la bord(absolut orice) timp de 2 sec sau pana ridic piciorul(daca il ridic mai repede).

Care ar fi problema? Un scurt ceva? Nu ma prea pricep si de aceea apelez la ajutorul vostru.

Multumesc aticipat.
psystem
Nimeni?
Update. Mai nou(dupa ce m-am uita si eu pe sub pedala si am tras de niste fire) se intrerupe lumina la orice apasare de pedala si chiar o data s-a intrerupt de tot(si-a revenit intr-un final).

Totusi...ce este de facut?
cosmin_2300
Daca iti atinge pedala incearca sa "muti" firele putin . Du-te pana la service ca , cu instalatia electrica nu e de joaca ...
psystem
Am inteles. Asa ma gandeam si eu, insa credeam ca e cava mai usor.
heppea2003
In mod sigur cand calci pedala atingi un fir care poate fi intrerupt! Ar fi prea mare coincidenta sa fie mai multe rupte deci e posibil sa fie masa care duce catre plansa de bord! Fa o verificare amanuntita cu bateria scoasa si vezi la ochi care fir e intrerupt! Daca nu ii dai de capat du-o la un electrician. Nu e complicata treaba, doar un pic migaloasa! Succes!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.