Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SE POATE PUNE ABS ULTERIOR ?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
CLAUDIU_26
Am logan laureat1.6 mpi care nu are abs - exista posibilitatea de a-l pune ulterior ?
Stiu ca este si laureat plus care are abs dar numai la versiunea de 1.4 mpi.
Danny_bb
Se poate pune. Dar e foarte scump. Da-i un search si vezi ca s-a mai discutat.
C a t a l i n
Teoretic se poate...Practic ar costa mult mai mult decât la ieșirea din fabrică...
BoomPunk
Desi nu am logan,vreau sa-ti zic ce-am auzit,voind la un moment dat sa-mi instalez servo-directie pe solenza.Am intrebat la service-uri(in condiiile in care pe site-ul Dacia pretul de la optionale la solenza, la directie asistata era de 200 euro) si raspunsul, varia undeva in jurul a 800 de euro numai pompa,caseta si restul de subansamble necesare transformarii si aproape 200 euro manopera.Aici este vorba de abs,de un produs mai nou,adica loganul,de pretul pieselor care este astronomic in cazul unor piese de logan,problemele de care te lovesti si anume service-uri care-ti spun ca nu fac modificarea asta,faptul ca Dacia-Renault nu recomanda aceasta procedura,deci nu o fac nici ei,cei care-ti vor spune ca fac acest lucru iti vor cere atatia bani, incat sigur iti vei dori sa emigrezi brusc....Dar cel mai bine intereseaza-te direct la Vocea Clientului la Dacia, ca sa stii de la ei la ce te inhami,evntual dupa aceea posteaza aici raspunsul lor si concluziile tale,poate asa vei ajuta si pe altii sa faca pasul asta sau sa le iasa din cap.Bafta!
cristi.r
Raspunsul de la VC este cat se poate de clar: Nici fabrica si cu atat mai putin un service de dealer nu face modificarea asta post vanzare. Adica daca ti-ai luat masina fara ABS, cel mai bine o vinzi si-ti iei una care are asa ceva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.