Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cel mai ieftin rca?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
abu_hassan
as vrea sa stiu si eu unde este cel mai ieftin rca.tatal meu detine o companie si are in jur de 18 masini si pt el conteaza chiar si o diferenta mica de pret.daca cineva poate sa ma ajute sau macar un sfat sa posteze aici.
pastrama
Am facut io ieri la BCR Asigurari...96 RON pe juma de an.
ciprian v
am si eu un logan de 1.4 si pe 6 luni m-a costat 90 ron. Eu iti recomand unde am facut eu. ...Cauta pe net... si vezi acolo in plus fata ca e ieftin mai au si livrare la domiciliu gratuita.

M.E.: Fara link-uri pe site. Daca cineva vrea reclama se poate, dar pe bani.
guliver
La BCR Asig e cel mai ieftin
einstein1984
Daca are 18 masini, sa se duca la un broker de asigurari sa intrebe acolo, astfel de contracte se negociaza, mai ales daca asiguratorul miroase si sansa unui contract de casco pentru macar o parte din masini.
Parintele
Imi poate spune cineva cat costa RCA-ul la BCR,pe 6 luni,pentru un auto

de 1800ccm?

Multumesc anticipat.
Fuzz
Pentru un pret exact, nu e mai simplu sa dai un telefon direct la ei ?
Parintele
Multumesc pentru raspunsuri.Ar fi o singura problema,si aceea ca eu sunt la

7 ore diferenta blush.gif ,dar,sper sa reusesc,acum ca am gasit si nr. de telefon.

Inca o data,multumesc mult.
Parintele

@Dl.Tudor,va mai deranjez cu o intrebare: intrand pe situl BAAR,la Omniasig,

pentru persoane fizice,s-ar parea ca se pot face asigurari RCA si pe o perioada

de 1 luna.Stiti cumva daca acest lucru este adevarat,sau nu?

Multumesc pentru ajutor.
Tudor
Parintele: Eu stiu ca nu se mai pot face RCA pe 1 luna decat pentru masinile noi, pentru perioada in care au numere provizorii (rosii). Cel mai bine intrebati la Omniasig.
Parintele

Am inteles. Multumesc !!!
Como
Dar un RCA cu masina de schimb unde pot face? Chiar daca e pe o perioada limitata, sau chiar prin contract suplimentar (si cat ar costa?). Multumesc!
mache2k
intre BCR Asig si Asirom care ar fi mai decent/prompt/ok ?


PS: eu am avut la Astra si as vrea sa vad undeva mai ieftin blink.gif
claudette
La Astra eu te sfatuiesc sa nu mai faci niciodata ca dc se intampla sa lovesti pe unul si sa-i dai asigurarea, te strange de gat cand o vedea Astra. Parerea mea proprie e ca Asirom-ul sunt mai seriosi.Eu am Casco la ei si ce am avut de rezolvat, s-a rezolvat imediat!
mache2k
am facut azi dimineata la BCR Asig pe jumatate de an - 96 lei
bashtalu
eu va sfatuiesc sa va faceti asigurarile la o companie care si plateste la timp evenimentul asigurat, mai ales la RCA unde intra asigurare pentru terti. nu mergeti pe ideea ca sa faceti un RCA ieftin, la o companie no name si cand se intampla ceva, cel pagubit sa umble luni de zile sa-si repare masina.
incercati sa ganditi altfel!
adrian_mirea

QUOTE(bashtalu @ 4 May 2007, 13:30)
eu va sfatuiesc sa va faceti asigurarile la o companie care si plateste la timp evenimentul asigurat, mai ales la RCA unde intra asigurare pentru terti. nu mergeti pe ideea ca sa faceti un RCA ieftin, la o companie no name si cand se intampla ceva, cel pagubit sa umble luni de zile sa-si repare masina.
incercati sa ganditi altfel!
*



Subscriu si eu. Nu va mai faceti RCA la "cea mai ieftina" companie, cum e de exemplu Carpatica, in cazul meu, ca sunt foarte neseriosi, firme fantoma care sunt bune numai de luat bani, dar cand vine vorba sa despagubeasca, o dau din colt in colt.

Din respect pentru ceilalti participanti la trafic n-o sa-mi mai fac RCA la "cea mai ieftina" companie.

PS: Stiu ca am "reinviat" un topic vechi de ani buni, dar mi s-a parut cel mai corect sa postez aici.
vicelord
Salut cel mai ieftin am gasit anul asta la City Insurance la ei pe site aveau 25% reducere pentru plata on line. Stiu ca multi nu sunt de acord cu asta dar asigurarea la alta firma ma omora pur si simplu ca si pret cu toate ca am un tico.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.