Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Placute de frane de solenza pe dacie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
cd_i
Am auzit zilele astea o poveste cum ca ar merge montate pe dacie placute de frana de solenza. Cu avantajele ca sunt mai moi si nu uzeaza discul si nici nu scartaie.

Ati mai auzit careva povestea asta, stiti daca se potrivesc sau nu?

vis-a-vis
Asta din cauza ca pe dacii se pun placutele cele mai ieftine...
Exista si firme consacrate care produc placute de frana pt Renault 12, cu calitati mai bune si decat cele de nova wink.gif
Ford_V6
inca unu care zice dacie si solenza sau logan . . .alea nu sunt dacii. . . radmasa.gif
B-34-SGM
cumpara placute Ferodo pt Dacia 1310, o sa ma pomenesti.
papamuntz991
am tot vazut si eu pe aici ca Ferodo Premier ar fi cele mai bune ...dar pretul care este fata de cele de uzina?intreb si eu orientativ pt ca daca tot aud atata de ele macar sa stiu si cat sunt...poate imi iau:)
bodel
Ferodo Premier sunt mai scumpe, dar un set de placute Ferodo Target sunt in jur de 35-40 lei gasesti si ptr berlina si ptr solenza care ca forma sunt la fel difera prin faptul ca au in urechi cate o gaura ptr un arculet lamelar.
madmaxtata
si pe unde se gasesc??
cd_i
Pai de fapt asta e si motivul pentru care am pus intrebarea. Degeaba stiu ca exista placute de frana breze si la pret bun daca nu am de unde sa le cumpar.
Macar placutele de solnita (solenza smile.gif ) se gasesc pe toate gardurile


Stie cineva pe unde pot gasi de cumparat placute Ferodo in Timisoara?
Paul_
eu am dat 90 de lei pe ferodo premier
CriSTI68
nu va inteleg, berlina e berlina si solenza e solenza, de ce va tot chinuiti sa montati piese de la alte modele pe berline ? placute de frana si manete de lumina biggrin.gif

@paul Ferodo premier am pe ea de ceva vreme si merge

App feriti-va de placutele de frana ecologice
GARFIELD 87
se potriveste , va spun cu siguranta lucrez in domeniu ,asa este sunt mai bune , sunt mai moi , dar cele de solenza costa 100 ron iar cele de 1310 costa 40 ron dar eu zic ca se merita
cd_i
Pai nu cred ca se merita fiindca la ~100 RON iei FERODO premier.

La ~ 40 ron am luat Ferodo Target si sunt incomparabil mai bune decat minunile alea mancatoare de discuri ce le vand astia sub numele de placute de frana pentru 1300.

Dupa ce am vazut cum se comporta niste placute "adevarate" nici nu mai vreau sa aud de placute romanesti pe masina.
ydaniel
29lei ferodo target si 90 lei ferodo premier;)
azraell
ydaniel... zi si unde ai vazut preturile astea... ca vrem si noi !!:D
ydaniel
QUOTE(azraell @ 4 Mar 2008, 10:14)
ydaniel... zi si unde ai vazut preturile astea... ca vrem si noi !!:D
*


la magazin icon_mrgreen.gif wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.