Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: suport ceasuri.....
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
soulraven
se gasesc in comert suporturi de 3 ceasuri? adica.....in care sa pot monta ceasurile de apa,ulei si baterie?vreau sa le pun pe toate 3 intr-o dacie 1300, am gasit pe un site romanesc de tuning, dar nu se merita sa dau 400 de mii pe un suport. mai ieftine se gasesc?
papamuntz991
nu gasesti mai ieftine...un baiat a taiat un amortizor si le-a bagat in teava aia...vezi ca sunt poze pe topicul dacia "frantuzoaica"...ce ceas de baterie e ala?e mic ca alea de apa si ulei?
sorin1983
QUOTE(papamuntz991 @ 16 Apr 2007, 22:24)
ce ceas de baterie e ala?e mic ca alea de apa si ulei?
*


e exact la fel si ca marime si ca design
soulraven
vroiam ceva de fabrica, nu sa ma apuc eu sa adaptez....sad.gif
papamuntz991
@sorin1983> poti sa pui si tu o poza ...eu sincer nu am vazut asa ceva...ce modele au fost echipate cu el?

@soulraven..eu am vazt suport pt 3 ceasuri cu vro 80 ron..deci 45 ron cat zici tu e un pret bun...
soulraven
am vauzt pe un site de tuning romanesc.....nu mai retin numele acuma....modele.....nu cred ca s-a pus pe vre-o dacie standard 3 ceasuri..
renault12gordini
toate din comet daca le montezi cum vrei tu , vor arata ca dracu.cel mai bine ganeste o madalitate ca tu sa il faci cum vreti tu.cel de la magazin de tuning, e destinat modelelor straine, vor arata foarte urat daca il montezi.stiu ca exista unele care se pot monta sub bord, cam pe la 90 ron cu 3 gauri pt ceas.daca nu ia niste placaj, da gauri si apoi imbracal in vinilin sau ceva ca sa aibe aspect frumos.

renault 12 gordini
papamuntz991
si acu faza...daca vrei sa-ti cumperi ceasurile astea de e net...mai bine te lasi pagubas...sunt prea scumpe sa le pui p dacie...
soulraven
nu vreau ceasurile....ca nu sunt nebun:), doar un suport ma intereseaza....atat
renault12gordini
nu e adevarat, in targ la vitan , la aia cu piese sunt ceauri foarte frumoase cu tot cu sonda la 60 ron , unul, dar e modern .am vazut ulei si apa.dar nu se compara cu cele vechi ca de pe masina mea.eu am vrut vechi ca asa sunt eu. dar cele din vitan merg bine pe un logan.iar 90 ron e doar masca , fara ceasuri, cu ceasuri e cam 110 euro.dar cine are masina scumpa eu zic ca se merita.

Apropo exista ceasuri Ep : Ulei, Apa, Voltmetru si Benzina.Daca te stradui ca cauti ia cel de benzina si ulei cu becul de avertizare inclus.multe ceasuri nu au asa ceva.

renault 12 gordini
soulraven
de unde?eu stau in campulung muscel, si accesul la asemena delicatese, este cam greu...
BH 59 FIF
Tot Electro Precizie facea si pentru Aro. In mod cert gasesti ceasuri noi pe la vreunul care lucra in uzina si i s-au lipit pe degete.
soulraven
tata a lucrat in uzina, pe montajul general si mi-a spus ca nu a vazut asa ceva....
BH 59 FIF
Poate gresesc, da' yo stiu ca erau. Ala de benzina spre exemplu avea desenat pe el o canistra (gen canistrele de pe IMS). Asta stiu ca am vazut. Si avea si bec indicator.
soulraven
probabil indicatoarele, dar pe mine ma intereseaza suportul....
BH 59 FIF
Aaaaaa, pai eu de indicatoare vb. Pentru suport, incearca sa vb. cu renault12gordini. Suportul lui e beton. Nu cred sa gasesti in magazine ceva care sa arate mai bine pe dacia. Si eu imi fac unul cat de curand. Succes.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.