Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Retapitat
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
yakuza_2006
stie cineva unde imi pot schimba si eu tapiseria de pe scaunul din fata de la sofer pt k mi-am ars fata de scaun cu tigarea
unde se gaseste acelasi model de material k si la celelalte scaune?
a mai facut cineva treaba asta?
are cineva idee de vreun pret?
scz de deranj
Dsign
ma scuzi ca te deranjez, incearca si tu sa completezi profilul, ca sa stim de unde esti si sa te putem ajuta ... se gaseste tapiterie completa in tirgul Vitan, costa pina in 500 000 lei vechi. Este vorba de tapiteria scaunelor, cea cu care vine masina din fabrica. Ai de unde alege modele si culori cite vrei.


Exista subiect dedicat Design-ului Interior pe acest forum, te rog sa-l cauti.
autom
QUOTE(Dsign @ 19 Apr 2007, 08:50)
ma scuzi ca te deranjez, incearca si tu sa completezi profilul, ca sa stim de unde esti si sa te putem ajuta ... se gaseste tapiterie completa in tirgul Vitan, costa pina in 500 000 lei vechi.    Este vorba de tapiteria scaunelor, cea cu care vine masina din fabrica. Ai de unde alege modele si culori cite vrei.
Exista subiect dedicat Design-ului Interior pe acest forum, te rog sa-l cauti.
*




Nu luati de la ,,baietii,, cu taraba pe jos.....adica de la romi.

Nu se potrivesc de nici o culoare.
Thejock3r
Nu e vorba de huse ci doar de tapiterie :|
Dsign
am pus pe scaunele din masina unui prieten un set de tapiterie cumparat de la patura... se potriveste perfect, ba chiar are si capac pt airbag-urile laterale. ce-i drept, m-am cam chinuit sa le bag peste tapiteria deja existenta, dar a meritat cei 20 lei pe care i-am dat pe tot setul (scaune fata, bancheta, spatar bancheta, tetiere)
sebi4fc
Dsign este cumva si tapiterie neagra gen pretige????
Dsign
nu stiu, n-am fost atent
Azreil
Unde mai exact se gasesc in Vitan?
sebi4fc
Care mai are drum prin Vitan sa arunce o privire va rog daca este cumva tapiterie neagra (prestige). Daca vede careva va rog un P.M dau o lada de bere .
DomnulK
da si eu vreau tapiteria de la scaune faqta, parte unde te asezi cu "sezutul" !
sebi4fc
KAndrei- pai da o fuga pana in Vitan si vezi daca gasesti ceva si apoi da-mi si mie un P.M.
Pentru mine i cam departe targu Vitan biggrin.gif
Booggy
Duminica erau destule modele de tapiterie , aveai de unde sa alegi , am vazut cel putin 5 modele si cu negru cum vrei acuma calitatea fata de ce ai tu numai la fata locului se poate decide.
Oricum la 20-25 ron setul complet si cu 5 tetiere zic ca merita incercat.
B08WLI
Am fost si eu duminica in Vitan pe la spartu' targului (ora 14.00) si mi-au oferit un set (combinatie negru - gri) cu 15 RON .... si acuma ma intreb de ce nu l-am luat ... nu stiu ce a fost in capu meu. Duminica viitoare ma duc din nou, poate am noroc si ... ceva mai multa minte.

Oricum, cel mai important e sa le verificati bine inainte, ca sa va asigurati ca sunt toate aceeasi culoare.

sebi4fc
Care cumpara pentru mine un set de tapiterie pe negru si mi-l trimite prin posta platesc bine astept un raspuns aici sau P.M.

sebi4fc
Nu se ofera nimeni sa ma ajute ????Platesc bine nu raman dator.

Astept un P.M
DomnulK
si eu vreau sa iau doar partea de sezut...daca ajung si nu-s scumpe iti iau eu.
sebi4fc
kAndrei.....Vezi ca ti-am scris P.M ,da pt. baieti de pe forum ai putea face niste poze cu culorile,modelele existente si sa le postezi , io zic ca o sa fie cerere:)
bassfreak
o mai spun odata si aici: mare atentie, sunt facute din resturi, lateralele pot fi din alt material decat musama, si tot felul de combinatii, doar nu credeti ca sunt ieftine degeaba - la fel ca si chederele care sunt ba scurte, ba cu defecte, etc. - deci atentie, nu zic ca nu pot fi si seturi bune, dar... tre vazut
DomnulK
da...foarte curand nu voi ajunge in targ, plus nu am cu ce sa fac poze.
pe 4 plec din bucuresti si ma intorc pe 15 mai.....cred ca cel mai curand dupa 15 mai ...o sa ajung prin targ.
sebi4fc
Gata am rezolvat ma ajutat un coleg binevoitor i multumesc pe calea asta pe saptamana vitoare cand ajung o sa fac poze si le postez aici.
Dsign
nu stiu cum dracu se face, dar am luat si eu din tirg, pt masina mea, un set de tapiterie si nu se potrivesc, sunt prea mari... biggrin.gif deci, atentie la croiala
gogota_69
am si eu o intrebare tapiteria sta fixa exact ca cea de pe scaun sau e la fel ca o husa??
DannyC
Din cate stiu eu husele is huse si tapiteria e tapiterie! Adica daca le tragi peste cea existenta nu se pot numi decat huse pt ca niciodata nu vor sta perfect! Iar tapiteria se fixeaza pe structura scaunului direct si conform manualului de service procedeul de fixare e putin mai complicat dar parerea mea e ca merita mai mult decat husele alea aiurea care arata ca si canapeaua bunicii cu folie pe ea!
Dsign
intr-adevar, este o reala provocare sa montezi tapiteria peste cea existenta... cel mai bine se face cu scaunele demontate de pe masina. La bancheta si sezutul ei nu sunt probleme. Este ceva chinuiala cu potrivitul tapiteriei, insa merita... Dupa 2 ani in care am purtat niste huse bunicele, tapitweria originala a masinii este intacta, am curatat-o si arata excelent.
sebi4fc
Nu ma pronunt pana nu ajung ,dupa ce le montz mai vorbim, o sa postez si cateva poze;)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.