Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hunedoara
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2
Radocanu
Ar fi frumos sa ne intalnim hunedoreni de pe forum cu dacile noastre.. mergem la un gratarel wink.gif) care sunteti Pro .. postati aici
argon
prezent !

Tot judetul sau numai din orasul HD? din judet ne adunam doar vreo 3-4 wacko.gif
radian
Pai trei am fi deja... Daca ne-am gasi si cate doi din aceeasi localitate...
tonicelli
Vin si eu smile.gif
argon
deci 4, am zis eu bine blush.gif
tonicelli
nu 4, 5 ca nu vin singur, mai iau un prieten smile.gif
mesteru surubel
prezent si eu , spuneti doar unde si cand
radian
Deci am fi destui amatori, macar sa ne intalnim la un gratar...

Sunteti dispusi in vreuna din zilele astea de minivacanta?
Radocanu
poi sa stabilim o data... eu inca nu am actele la masina...ca sunt date la o firma de imatriculari sa mi-o imatriculeze..doar pe miercuri cred ca mi le da...de miercuri sunt disponibil oricand.si oriuinde:D
Radocanu
daca e sa ne intalnim..eu mai vin cu 2 prieteni cel putin sigur biggrin.gif
radian
Pare-se ca vremea nu ne prea ajuta...

Ce ziceti de marti? Eventual, ca si loc, pe vreundeva pe malul Muresului pe langa Hateg? Sa fie cam aceeasi distanta si pentru cei din Valea Jiului si pentru cei din Deva - Hunedoara?
argon
Bre, de cand trece Muresul pe langa Hateg? biggrin.gif

radian
OOPS! Ma prinsesi... Ma gandeam la Strei si mi-a iesit Mures din tastatura...
argon
Azi ma "tareste" nevasta pe undeva, mai vorbim pe topic,...apropos, daca ai vro' cabana la munte p'acolo, nu ne mai intalnim la jumate, ci acolo biggrin.gif
radian
Mai, cabana nu detin in proprietate sad.gif , Dar in schimb pentru o iesire de o zi la iarba verde, avem niste locuri superbe pe Cheile Jietului (malul apei, brazi, stanci, loc salbatic, aer tare, garantat fara manele).

Daca te intereseaza o iesire de doua sau mai multe zile, pot gasi si variante de cazare la vreo cabana in zona Rusu. Am cativa amici la care pot apela...

Mentionez ca toate variantele pleaca de la premiza ca nu ai de mers pe jos mai mult de 10 - 15 m...
mesteru surubel
suna interesant , pai propuneti si voi o data sa vedem cam pe cand ar putea lumea sa vina
radian
O alta varianta posibila - Pestera Bolii (speologie pentru sedentari...).

Azi am fost acolo. Exploatarea miniera Petrila a organizat acolo o serbare in aer liber... 1 mai muncitoresc... 3000 mici + bere moca... fanfara, muzica de promenada...
Alexandru Fox
Probabil postaz cam tarziu dar oricand atata timp cat este vorba de Dacia Un loc bun ar fi targul auto de la Soimus
PS nu deranjez daca vin cu 1100?
argon
cum sa deranjezi? totusi ce facem acolo? ne cautam alte masini? blush.gif sau un mic, o savarina, un jicler.. rolleyes.gif
Alexandru Fox
Niciocata alte masini, cum ai zis: un mic ,un suc ,o cafea mai discutam una alta, oricum targul de la Soimus este un targ auto cam scump mai mult pentru promenada.
Ne hotaram intr-o duminica si o punem de un mic etc.
Daca aveti alta locatie cu placere.
Mihai Simon
Salut. Si eu vreau sa particip la o intalnire a noastra, a hunedorenilor... smile.gif Va rog sa ma anuntati si pe mine!!! Tks cu ochiul.gif
Sau care mai sunteti de prin Valea Jiului, ne putem intalni intr-o zi pe aici pe undeva...
dr_mKe
mad.gif pana la urma s-a facut sau nu o intalnire ?
Stiu ca n-am fost foarte activ pe forum, dar la intalniri cu forumisti am ceva experienta. Week-endu' asta probabil sunt prin Timisoara cu treburi.
Propun pentru inceput o intalnire in Deva sau Hundoara cu cei care doresc si pot sa vina.
Data limita 16 decembrie. Intalnire scurta, informala pentru socializare preliminara "marii intalniri"
argon
Adica 2-3 membri facem intalnire preliminara ca sa stabilim o intalnire oficiala? naaiis 04.gif care vine sa ridice mana huh.gif
dr_mKe
cool.gif exact ! Ne intalnim 2-3-4, cati reusim si punem tara la cale. Cand exista un precedent, si evident niste poze, li se face pofta si celorlalti. Iti zic eu ca tine figura tongue.gif
Deci, pe cand ? Da un semn happy.gif
denwer
Vin si eu.Primii 3 s-au unul dintre voi propuneti o zi nelucratoare,peste circa tei saptamani,pentru a fi timp sa ne hotaram,trimiteti eventual si PM la cei pe care ii banuiti a fi din judetul HD.
Mihai spune cand esti dispus sa ne intilnim si unde?
Mihai Simon
Salut denwer! Din ce oras spui ca esti? Ne putem intalni cand vrei tu, cand esti liber! Da-mi un PM cu nr tau de telefon, ti-l dau si eu pe al meu si mai vb noi... cu ochiul.gif
dr_mKe
Din Deva dupa cum zice si la profil tongue.gif
av_bbq
salut mke
vezi in PM si raspunde-mi pe PM
radian
Pana la urma v-ati intlanit ori ba? Si eu as fi amator...
dr_mKe
Eu si Mihai Simon ne-am intalnit deja cool.gif
radian
O punem de-o intalnire in luna august? Anul curent... biggrin.gif

Poate chiar cu sotie, catel si purcel, undeva la un gratar? Sau, doar noi intre noi, oamenii seriosi...
argon
da, dar unde? nedumerire.gif
radian
Pe Cheile Jietului in Valea Jiului ar fi cateva locuri frumaose, dar ca sa fie "efortul" egal pentru toti, undeva pe Strei, pe langa Hateg?
puiu82
Daca doriti sa participati......stiu ca e distanta cam mare,dar cine stie?

http://www.daciaclub.ro/Intalnirea-nationala-t149337.html
Bafta!
argon
helău! cine se inscrie pe lista si unde? ca imediat il chem pe Dr_mke ca e mai convingator..
dr_mKe
Rusinica cu intalnirile astea ale voastre care nu se mai intampla excl.gif
argon
care 'ale noastre'?
dr_mKe
Cele invizibile pe care le tot faceti de cand s-a deschis topicul asta tongue.gif
shumy_rally
si se mai tin pana la urma??....dak da spuneti si unde......k mai sunt doritori:D
bogdanelkva
grouphug.gif sofer4.gif silly1.gif
dan2009_89
Mai este valabila chestia cu intalnirile ????
argon
Da
bogdanelkva
vorba vine...
slash21
hai sa o punem de o intalnire pe bune...chiar si cu cei din valea jiului
argon
pai propuneti o data nu prea indepartata si un loc!
bogdanelkva
Cu cortul,pe Strei,la Ohaba de sub piatra,n-am mai furat de multi ani porumb de acolo... radmasa.gif
slash21
pai haideti sa ne inteleg cumva,si ne adunam mai multi sa ne intalnim
slash21
frumos la intalnirile astea care nu se mai intampla! n-ai cu cine domne' n-ai cu cine!!
argon
se intampla, sambata 21 aug se tine la Ranca, e aproape de tine, oricine e binevenit.
slash21
propun o intalnire sambata 27.11.2010 ora 16,locatia o alegeti voi,sa fie pe raza vaii jiului.ast inscrieri pe lista, avem timp o samptamana sa ne hotaram. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.