Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ANTENA 2 IN LOC DE VH 1!?!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
DAN_DANIEL
Zilele trecute, am vrut sa ma uit pe VH1, ca acolo mai vezi o muzica adevarata. Am observat ca e ANTENA 2 bagata in locul lui. mi-am zis ca poate au schimbat frecventa, am cautat dar nu mai e. Au scos VH1 din lista de programe. Am abonamentul de baza, si e platit pe tot anul. M-am dus aici la casierie la gorjului la mine sa vorbesc cu scarbele alea, si mi-au spus ca eu platesc un numar de canale, nu canalele in sine. i-am zis ca daca e pa asa, aia care au abonamente din alea mai jmekere, cu mai multe canale, ce canal le-a scos ca sa le bage antena 2? a dat-o in diverse. oricum, vreau sa fac plangere la OPC. La voi cum e? Se mai prinde vh 1?
andu911
a dat spaga voiculescu biggrin.gif
finutu
E bolnav rau cu capu Voiculescu, acum are 3 posturi TV de manipulare anti-base!
vis-a-vis
Ba este si vh1, mai spre coada, nu mai stiu ce era in loc inainte.
user posted image
DAN_DANIEL
AIA E PE TV TUNER CE NE ARATI TU ACOLO? CE ABONAMENT AI SI LA CE COMPANIE DE CABLU? SI LA MINE, DACA DAU PE FRECVENTA AIA IMI APARE ANTENA 2 gun3.gif
Danny_bb
E o conspiratie !
pasarel
QUOTE(DAN_DANIEL @ 22 Apr 2007, 16:42)
Zilele trecute, am vrut sa ma uit pe VH1, ca acolo mai vezi o muzica adevarata. Am observat ca e ANTENA 2 bagata in locul lui. mi-am zis ca poate au schimbat frecventa, am cautat dar nu mai e. Au scos VH1 din lista de programe. Am abonamentul de baza, si e platit pe tot anul. M-am dus aici la casierie la gorjului la mine sa vorbesc cu scarbele alea, si mi-au spus ca eu platesc un numar de canale, nu canalele in sine. i-am zis ca daca e pa asa, aia care au abonamente din alea mai jmekere, cu mai multe canale, ce canal le-a scos ca sa le bage antena 2? a dat-o in diverse. oricum, vreau sa fac plangere la OPC. La voi cum e? Se mai prinde vh 1?
*


124.gif si la mine e la fel,cind afacerea merge poate sa taie si sa spinzure,sa le fie rusine de 1001 ori celor de la rcs-rds
Cristi T
Treceti pe Astral su UPC,datii dr..ku pe astia de la RDS ca-s tare jmekeri si figuranti!Mie mi-au zis de un an ca baga fibra optika si nici pana azi nu au facut acest lucru!Un singur lucru ma bucura:am avut probleme cu Net-ul si au venit baietii de la RDS la cutia de pe casa scarii sa mesteresca si de atunci am toate programele TV inclusiv HBO!Asta e singurul motiv pt care mai raman la RDS!
DAN_DANIEL
De ce sa ne schimbam pe alte companii de cablu, cand asta a depus deja monopolul la noi in cartierele noastre? cine dracu imi baga mie astral cand TOT CARTIERU E PA RDS? ?? Trag fir de la ei de acolo pana aici la mine la apartament, ca sunt io jmeker? Ideea e ca, suntem multi aici, ar trebui sa ne mobilizam si sa facem plangeri la OPC. Am platit un serviciu, si nu ni s-a oferit corespunzator, isi bat joc de noi, pe banii nostrii. Daca face numa unu spume la OPC, e ca si cum n-ar fi, dar ia ganditi-va voi, cum ar fi sa faca o suta ? ph34r.gif
DAN_DANIEL
QUOTE(Cristi T @ 22 Apr 2007, 20:26)
Treceti pe Astral su UPC,datii dr..ku pe astia de la RDS ca-s tare jmekeri si figuranti!Mie mi-au zis de un an ca baga fibra optika si nici pana azi nu au facut acest lucru!Un singur lucru ma bucura:am avut probleme cu Net-ul si au venit baietii de la RDS la cutia de pe casa scarii sa mesteresca si de atunci am toate programele TV inclusiv HBO!Asta e singurul motiv pt care mai raman la RDS!
*



Cutie din aia am si io pe scara, au bagat baietii filtre, si le scoteam, avea hbo si 5 natii de discovery, + vh1 classic si vr-o 3 mtv-uri toata scara, dar s-au prins sclavii si au bagat filtre direct la ei acolo.. ph34r.gif
DAN_DANIEL
QUOTE(vis-a-vis @ 22 Apr 2007, 19:19)
Ba este si vh1, mai spre coada, nu mai stiu ce era in loc inainte.
user posted image
*



SCUZE. AI DREPTATE, E CA TINE. Am fost la tv-u meu de am verificat. Pe frecventa aceea se prinde vh-1 dar e codat, nu se intelege nimic din imagine si sunetul e praf, iar pe frecventa veche e mult iubitul post de televiziune de care imi e sila sa pomenesc. RUSINE RDS. sleep.gif
vis-a-vis
Nu stiu care-i codat sau nu, eu am tot pachetul de programe si la mine acolo e.
DAN_DANIEL
da tati, da tu ai pachetul full. io ma refeream la pachetul baza, in care era inclus si VH1. Au inlocuit VH1 cu antena 2, fara sa anunte abonatii. Nu ti se pare normal ca atunci cand apar modificari in grila de programe sa fie anuntati si abonatii?? ph34r.gif blink.gif excl.gif
vis-a-vis
Daca puneam la suflet de cate ori s-au shimbat intre ele programele la RDS, inseamna ca acum eram in moarte clinica, tinut in viata de aparate.
Kunt
Eu am baza+hbo si la fel am patit ! Macar daca bagau alt canal dar antena 2 ala e o porcarie, vreau vh1 inapoi !


DAN_DANIEL
toata lumea vrea VH1 inapoi!
Danny_bb
Antena 2 e beton fata de Euforia. Daca te uiti la asta 30 de sec te apuca greata.
DAN_DANIEL
Nu e vorba ca e mai bun sau nu ca Euforia. Sunt programe pentru pensionari sifilitici si cretini. Eu vreau VH1 inapoi. NU am ce invata bun de la Antena 2 sau Euforia. death.gif death.gif death.gif gun3.gif gun3.gif gun3.gif
andu911
euforia e cu telenovele ?
Va intreb, fiindca la mine in TV nu exista vreo 10 programe, pe care nu cred ca o sa le memorez vreodata, probabil la urmatorul tv, daca o sa imi fie lene sa le memorez manual.
printre ele exista si antena 2, si euforia, romantica, taraf, acasa...etc
FLP
euforia e cu metrosexuali smile.gif), am ras de emisiunea aia de m-am prapadit
Muttley
Ca bine a mai picat topicu' asta cu muzici pe TV.

Spuneti-mi va rog, care sunteti din Bucuresti, in grila de programe a caror furnizori de cablu este Mtv base??? unsure.gif

Multumesc
DAN_DANIEL
La rds, dar la abonamentele alea mai scumpe, sau daca scoti filtrele de la panoul de pe scara. Se face noaptea, cu lanterna in dinti si cu patentul in mana. Rupi sigiliul, te uiti care e apartamentul tau si scoti filtrul ala, e simplu, ai sa il recunosti, arata ca si capsulele alea pentru sifoanele de metal care erau pe vremuri. Multa bafta. Daca te prinde administratoru sau astia, le zici ca se prinde cu pureci realitatea si ca vrei sa remediezi situatia wink.gif
Muttley
Daca raspunsul era pt mine, nu se pune problema smenuirii retelei pe timp de noapte. Daca e optional platesc.

Deci rds.

Altele?
DAN_DANIEL
Eu nu pot nici sa le jmenuiesc, nici sa le manaresc, etc, nici sa imi schimb abonamentul pentru ca la mine, cablul e platit pe tot anul si filtrele lipsesc din cutie, sunt puse direct la cofrag acolo la ei. sa le fie de cimitir blink.gif
CriSTI68
mad.gif au scos mtv hits, base si mtv2 si au bagat ddtv, cosmos tv si alt canal dasta tampit mad.gif
vis-a-vis
A fost odata si MTV base.
Acum sunt doar astea:
user posted image
liviu_lb
QUOTE(vis-a-vis @ 23 Apr 2007, 09:11)
A fost odata si MTV base.


MTV Băse ? blink.gif
tongue.gif
vis-a-vis
Bășe
Uncle-Sam
vis-a-vis, de ce e PRO7 cu alta culoare? Eu am abonamentul standard si nu prind nici un post nemtesc. Am sunat la jegosi si mi-au spus ca nu baga posturi nemtesti pt ca nu sunt cereri.
In alta ordine de idei, sunt jegosi si la partea cu internetul. Abonamentul de 9$ merge ca un dial-up seara!
ydaniel
asta cautam si eu:((( f dezamagit
andu911
L-au bagat la capatul benzii, ca sa fiu mai explicit. Unele televizoare nu vad pana acolo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.