Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Veti merge la referendumul pentru suspendare?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
paulp
Sa vedem citi din forumisti vor merge la referendum.
vijelie
Eu zic ca era mai complet ceva de genul:
Pentru demitere
Impotriva demiterii
Nu mai duc, nu ma intereseaza
Parerea mea!
paulp
am facut poll separat pentru intrebarea din referendum wink.gif
vijelie
"Țării cât mai multe posturi!"
paulp
si o rugaminte pentru admini, daca se poate pina la referendum ca cele 2 poll-uri sa fie stiky? multumesc smile.gif

LE: vijelie, la cite posturi am eu, crezi ca ma mai intereseaza ? wink.gif
Dar e interesant sa vedem citi vor veni la vot, si abia apoi ce vor vota wink.gif sint lucruri diferite totusi smile.gif
pastrama
QUOTE(paulp @ 23 Apr 2007, 15:35)
Sa vedem citi din forumisti vor merge la referendum.
*


Nu stiu spre nu cred! rolleyes.gif
sandman_
paulp: daca doreai o imagine clara, ar fi trebuit sa faci un singur poll, care sa includa toate 6 variantele.
paulp
Nu e bine, ca amestecam optiunile, si nu stiu daca se permit interogari multiple....
sandman_
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Si e greu sa faci un poll cu 6 optiuni?
paulp
Nu e greu sa faci poll cu 6 optiuni, dar nu stiu aici cum se poate vota de 2 ori, o data daca vii la vot si o data daca zici Da sau Nu wink.gif
De asta ma facut poll-uri separate smile.gif
Ca aia care spun ca nu vin la vot oricum nu au de ce vota dincolo wink.gif
C a t a l i n
Merg, dar nu pentru suspendare. tongue.gif
sandman_
Pui urmatoarele optiuni:


merg + pentru
merg + impotriva
merg + nu stiu (????)

nu stiu + pentru
nu stiu + impotriva
nu stiu + nu stiu

nu merg + pentru (?)
nu merg + impotriva (?)
nu merg + nu stiu

Ar fi 9, ca sa iasa si mai frumos. Si apoi vei trage concluzia "mama ce iubit e Bashescu" fara sa-ti sara sandman_ in cap si sa-ti zica despre concluzie ca e lipsita de elocventa pentru ca pollurile au fost facute aiurea biggrin.gif tongue.gif biggrin.gif tongue.gif biggrin.gif tongue.gif
paulp
Complicat si sa citesti lista aia, d-apai sa votezi.
Simplitatea e mai buna wink.gif
argon
Merg, si nu sunt de acord ca nepasarea multora dintre noi sa ne decida viitorul. Mergeti fratilor, e dreptul vostru constitutional.
Slider
Hmmm....acest topic a fost vazut de 360 de ori...dar nu au votat decat cativa...de ce oare?

Va este frica?
Kunt
NUUU !
M-am saturat de clasa asta politica si de circarul de Basescu, mi-e sila de toti - psd, pnl, pd, png, prm, etc ! Nu vreau sa-i mai vad si sa-i mai aud si nici sa-i mai votez vreodata ! TALHARI !




vijelie
@Kunt: sper ca nu e o noutate daca iti spun ca tocmai aceasta jalnica clasa politica iti garanteaza azi dreptul de a o jigni in public fara sa patesti nimic.
paulp
QUOTE(Slider @ 24 Apr 2007, 14:27)
Hmmm....acest topic a fost vazut de 360 de ori...dar nu au votat decat cativa...de ce oare?

Va este frica?
*


Le e teama ca le ia PSD-u IP-u si ii cauta cu mascatii la poarta smile.gif
Slider
Io am auzit ca numai pentru faptul ca au indraznit sa citeasca pe acest topic si ii inhata...
vijelie
Radeti voi, dar Ciuvica era sa o puna de una bucata parnaie numai fiindca a indraznit sa difuzeze pe internet materiale contra Bombonicii... Sau ati si uitat?
Kunt
Da Vijelie, am ranit niste suflete sensibile, imi pare rau...


paulp
Orwell - 1984

Ciuvica era s-o friga pentru amenintari wink.gif
Si tu daca trimiti un mail lu Geoana in care il anunti ca pe 19 seara s-ar putea sa aiba oaresce probleme cu carotida, s-ar putea sa vezi cum e tambalu (pentru cei care n-au facut armata, tambalu e patul de lemn din arest).
vijelie
Orwell ca Orwell, dar pana una alta traim in Romania si suntem condusi un presedinte cu mainile tremurand de la bautura si cu patzachina preferata in public si un parlament alcatuiti din oameni care brusc au devenit verticali, morali, perfect constitutionali si insetati de "liniste", ca sa poata lucra pentru noi...
rotuning
cica: "veti merge......?doar daca va veti prezenta!" cata logica! basesciana! titlu conceput probabil in 5 MINUTE! biggrin.gif.
paulp
Nu-i asa ca nu te-ai uita pe ambele topicuri?
Asa e cu copiii, nu pot privi in ansamblu.
Ca sa-ti explic mai pentru matale, asta e topic doar strict de prezenta la vot, celalalt e pentru ce vor vota cei care se vor prezenta.
Ca sa fiu si mai clar, ca unii pricep mai greu, asa cu neuronu solitar: referendumul are 2 componente.
1. ca sa fie valid trebuie sa fie prezenti 51% + 1 din numarul de inscrisi pe listele electorale.
2. ca sa fie demis presedintele, trebuie ca majoritatea (nu mai stiu exact daca majoritatea simpla sau absoluta, si nu am nici un chef sa caut acu) celor care se prezinta sa voteze pentru demitere.
Acu te-ai luminat?
Asta e sondaj doar de prezenta.
Celalalt e de optiuni de vot.
Gizaas.

Sau cum ar spune bancu ala cu Einstein, Hai Dinamo!.
l@u
Merg 100% si am sa votez impotriva suspendarii .
anpop
am votat DA...am sa merg si o sa-mi exprim libera opinie...
dar am o curiozitate....de fapt o intrebare pt. admini!!!...campania electorala e normal sa se desfasoare pe acest forum?!
intreb acest lucru, deoarece nu avem voie la campanii publicitare.....iar pt cele electorale exista niste reguli(a se citi legi) care tin de perioade de timp, sponsorizari etc.... blush.gif
iar aici vad mai multa campanie electorala decat la tv....
paulp
Unde ai vazut tu campanie electorala? ai vazut tu vreun mesaj: VOTATI BASE!?
Eu am vazut doar niste discutii intre prieteni, politica din Poiana lui Iocan. Si mesaje pentru REFERENDUM wink.gif
anpop
@paulp: "NU demiterii presedintelui" + poza din avatar e campanie pe fata paul...
de aceea rog adminii sa se sesizeze! wink.gif
paulp
Domnu meu, campanie va fi cind vor fi Alegeri, acum e vorba de referendum wink.gif in care ne sustinem sau nu presedintele.
Cind m-oi vedea pe mine la Alagerile Locale, Generale sau Prezidentiale, ca scriu pe cine sa votezi atunci sa ma acuzi, pina atunci imi exprim public optiunea MEA in legatura cu intrebarea din referendum wink.gif
je_design
Rog și eu moderatorii să luați măsuri împotriva lui paulp și avatarul său. Sau pot să îmi pun și eu în avatar lozinci electorale?
paulp
Domnilor, in cazul in care ati uitat, Libertatea de opinie e garantata de Constituie wink.gif
Aia pe care pesedeii vor s-o modifice pentru scopurile lor smile.gif

Si rog si eu moderatorii sa ia masuri impotriva lui skyspot pentru postare repetata smile.gif

Si sa inchida topicul, sa ramina doar posibilitatea de votare. Imi pare rau ca nu l-am facut ca pe celalalt ca sa nu mai existe discutii wink.gif
DragosP
Cred că o să merg, să mai socializez un pic cu babele de pe strada mea. smile.gif
anpop
QUOTE(paulp @ 25 Apr 2007, 09:49)
Domnu meu, campanie va fi cind vor fi Alegeri, acum e vorba de referendum wink.gif in care ne sustinem sau nu presedintele.
Cind m-oi vedea pe mine la Alagerile Locale, Generale sau Prezidentiale, ca scriu pe cine sa votezi atunci sa ma acuzi, pina atunci imi exprim public optiunea MEA in legatura cu intrebarea din referendum wink.gif
*


Domnul meu, nu te obstructioneaza nimeni sa-ti exprimi libera optiune! Dar fa treaba asta prin postari si nu prin avatare=sloganuri (in cazul tau)! Poate iti e mai greu sa intelegi anumite aspecte legate de o campanie electorala.....dar TU transmiti unor oameni prin avatar si textul aferent ce sa voteze la referendum.....nenea': e campanie electorala ceea ce faci talica'! no offence! excl.gif
paulp
Mai, vad ca tot nu vrei sa pricepi, Campanie electorala e atunci cind trebuie sa alegi intre niste candidati. Acum nu ai candidati de ales, ai doar de raspuns la intrebarea: il mai vrei sau nu pe Base?
Atit.

Si crezi ca ti-ar placea mai mult sa scriu pe toate sectiunile: VOTATI BASE!, si atit?
anpop
Civilizat fiind ar fi sa nu influentezi opinia poporului in privinta unei decizii prin sloganuri de care te prevalezi....dar fiind ce ai fost e de inteles...multa "stima" pulap!
LE:*a
je_design
Paulp schimbă-ți avatarul că vomită lumea când îl vede
paulp
Domnilor, daca nu sinteti capabili sa purtati o discutie civilizata, va rog sa va retrageti in vastele apartamente si sa lasati orice speranta voi ce intrati aici wink.gif
argon
lasa-l sa aiba ce avatar vrea, daca te deranjeaza, este optiunea ignore, si nu-i mai vezi postarile si automat avatarul.
paulp
Multumesc moderatorului Argon, si deasemenea reiterez rugamintea de a inchide aceste discutii de cafenea, si a lasa doar optiunea de votare.
Cu stima,
rotuning
din vastul meu apartament de 38mp:

lasati-l fratilor in pace: el nu face campanie pe forum asa cum nici Basescu nu incalca Constitutia. Din punctul meu de vedere chiar il rog sa-l voteze pe marinar ....presedinte al Iasiului wink.gif
si va rog frumos: nu mergeti la referendum decat daca va prezentati, e clar? radmasa.gif
je_design
Rog toți psd-iștii să își pună avatare distincte cu cei 3 trandafiri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.