Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cablu alimentare detector
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > Detectoare Radar
BlaueCorsa
Cablul meu de alimentare e pe moarte si as vrea sa cumpar unul de rezerva. Momentan am gasit pe net la preturi de la 10 USD in sus. A vazut cineva mai ieftin?
GoGu
Nu, dar ti-l poti face singur. Daca te pricepi cat de cat, gasesti mufe (ambele, daca nu poti recupera nici una) si soclu de siguranta pe fir la magazine gen Dioda sau General Systems. ATentie la polaritate !
l@u
Iei doua fire ,le imbraci in varnis termocontractibil,mai cumperi si o mufa ptr.alimentare iar capul de alimentare se refoloseste.Faci conexiunile la capete(atentie mare la polaritate caci altfel.arzi detectorul) si apoi cu o bricheta strangi varnisul pe cablu iar cat mai este cald il infasori pe un creion sau pe ce vrei tu ptr. ia da aceea forma spiralata.Garantat iese aproape la fel ca cel nou.
In poze ai cablul home made pe care l-am folosit ptr.alimentarea de la plafoniera a detectorului pe care l-am avut eu;se vede chiar si soclul sigurantei este in varnis termo ptr o izolatie mai buna.
BlaueCorsa
Multumesc mult, daca o sa am timp sa ma joc in weekend o sa incerc sa "bricolez" un cablu...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.