Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Baneasa- Obor (sau Piata Iancului)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
StefanT
Maine trebuie sa imi duc sora la aeroportul Otopeni. Buun. Pana la Baneasa stiu sa ajung, e simplu smile.gif
De acolo ma intereseaza cum sa ajung in Obor sau Piata Iancului, unde e mai usor sau mai scurt?

As dori sa imi spuneti cati km sunt, cam cat fac ca durata la ora 4-5 dupa-amiaza, si cum e traficul pe traseul pe care trebuie sa il urmez.

De asemenea m-ar interesa aceleasi informatii ptr traseulpana la prima gura de metrou smile.gif (in cazul in care e prea complicat sa ajung cu masina, iau metroul tongue.gif )
Como
Ai tramvaiul 5 din stanga aeroportului Baneasa, care merge pe Barbu Vacarescu pana la Stefan cel Mare, iar de acolo iei tramvaiul 34 sau 46 pana la Obor sau metroul. Cu masina, pe acelasi traseu: Barbu Vacarescu pana la Stefan cel Mare; mai e posibil sa o iei la stanga inainte de circ si sa iesi direct la Obor, fara sa ajungi in Stefan cel Mare, m-a dus un taximetrist o data, insa nu stiu exact unde iesi din Vacarescu.
OAP
Pai de la Baneasa, considerand ca esti la semafoarele din fata aeroportului, ai putea face stanga, mergi drept cativa km buni (prin Floreasca) pana ajungi in Stefan cel Mare apoi faci la stanga si mergi pana la Obor si de acolo dupa ce treci pasajul a doua intersectie mare e Piata Iancului
sau

mergi drept spre Piata Presei Libere, apoi faci stanga, mergi drept pana la arcul de triunf, unde sau faci stanga spre televiziune si prin Dorobanti ajungi in Stefan cel Mare...sau mergi drept in Piata Victoriei, faci rondul si te inscri iar pe Stefan cel Mare

vezi ca ai si harti on-line pe net.

La ora aia e groaznic!!!
crintea1949
Aeroportul Otopeni sosire, este prima cladire din dreapta cand intri din DN 1, dacaă vii dinspre Buzău pe E85, intri pe centură la dreapta cam 6 k, apoi in tri pe DN 1, inainte de aeroport este o benzinătrie pe dreapta și intri pe langa pasajul DN1.Inapoi asa cum a spua, imediat in stanga este aeroportul Baneasa, un stop cu trei benzi inainte si una pentru viraj stanga, si mergi pe langa linia tramvaiului 5, pana treci de o biserică pe partea stanga, circul de stat , aici este statia Bdul tei, mergi inca 300 400 m la intersectia cu linia de tramvai , bdul stefan cel mare, la stangadupa al treilea stop este pasajul Bucur Obor, tot inainte dpe sub pasaj, treci un stop intersectia Bdul ferdinand si urmează intersectia cu soseaua Pantelimon la stanga , intersectia Piata Iancului, la dreapta ajungi la ProTV, ca distanta circa 20 k. Strada Barbu Vacarescu este strada pe care circula tramvaiul 5, pana la intersectia cu Stefan Cel Mare. După ce ai intreta in stanga la traversarea peste liniile de cale ferata, centura mica, urmezi linia de tramvai, alfel ajungi pe calea floreasca, in capat este spitatlul de urgenta pe stanga , iar matale virezi la stanga cetre Bucur Obor.
StefanT
Parfum! Asa da explicatii cool.gif

Multumesc mult, stima si respectul meu rolleyes.gif

O seara buna smile.gif

EDIT:Si inca o intrebare... Cate statii de tramvai sunt de la Baneasa pana la gura de metrou din Stefan cel Mare? biggrin.gif Ca as intreba in tramvai dar multi nu stiu sau zic aiurea, is patit cool.gif
crintea1949
Exact este aproape de jumatatea traseului. Dar cand vezi in partea dreapta stalpii nocturnei stadionului Dinamo, iar pe stanga o biserica noua si circul urmează intersecția, in statie pe partea stanga se vede gura de acces in metrou statia Stefan cel Mare
sa auzim numai de bine
b33hrz
StefanT
Hi hi am reusit fratilor, m-am incuract putin dupa Stefan cel Mare, nu am mai ajuns la stadion dar pana la urma am intrebat un taximetrist (foarte scarbos smile.gif ) si am ajuns cu bine. Va multumesc din suflet!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.