Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hot spots in Romania
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > PDA / GPS
Pages: 1, 2
Sony
Ce firme din Romania pun la dispozitia clientului hot spots?
Vreau sa stiu daca merita sa-mi iau PDA cu wlan.
kaspersky
http://www.cfree.ro/hotspots.html

Mai vezi si pe forumul lor.
andrei_2006
In Plaza Romania si Bucuresti Mall exista hotspoturi.
zamolxes
Planter's Cafe, langa Cismigiu
andrei_2006
Multe cafenele au hotspoturi, printre care si cele din Piata Amzei si de pe Dorobanti.
St
"Pub 13 bis" in Targoviste tongue.gif.
k0b3
Iasi: Corso Cafe si in Aeroport (gratis).
andrei_2006
Mi-am adus aminte: Aeroportul Henri Coanda si Marriot (se palteste la Marriot).
horsewhisperer27
ce nesimtiti, peste tot e gratis!


extrem de util topicul!
hai sa facem o lista completa, si pe orase cumva, sa nu trebuiasca culese asa, din posturi!
Fuzz
Carrefour - Brasov, Bucuresti - Colentina. Astea sunt cele testate.

Bucuresti - Piata Gemeni (Newton), ASE, etc.
Thor1983
In general toate hotelurile ofera access wireless. (Pohenicia - Bucuresti, Parc - Sibiu). Mai sunt si diverse resturante, pub-uri, fast-food-uri, benzinarii si in plus gasesti si o multime de retele neprotejate la care te poti conecta.
DragosP
O discuție despre WiFi hot spots se poate viziona și aici.
St
Din pacate userii neinregistrati nu pot accesa direct linkul, spune-ne calea mai bine.
adister
Merita sa va inregistrati...este un forum foarte util wink.gif
St
Eu il stiu, intru des, dar nu sunt inregistrat.
DragosP
Una peste alta: Sony ai primit cadoul? 04.gif
dil
Iasi: Club RS
mihai5
magazinele Romtelecom
Dan98
Restaurant Marco Polo in Constanta 100mb/s
claus
hmm.. restaurantele city grill, bucuresti smile.gif
raqzvan
Tot in Constanta: Cohiba cafe, BT cafe, Amster's, Cafe Mozaic (Piata Ovidiu).
ovidiusoft
Bucuresti, Plaza Romania, magazinul Promod.
deconectat
Brasov: Carrefour, Magnolia, KFC.
andrei_2006
Pizza Hut, Bucuresti
Sony
QUOTE(DragosP @ 2 May 2007, 17:17)
Una peste alta: Sony ai primit cadoul? 04.gif
*


Am primit doar un Nokia E50.
Am observat saptamana asta ca toate KFC-urile din Bucuresti au hot spots.
Dan98
tot in Constanta: sports barul/restaurantul Champs de pe Bd. Ferdinand langa Fantasio
Fuzz
http://evz.ro/article.php?artid=306594
k0b3
QUOTE(andrei_2006 @ 1 May 2007, 22:19)
Mi-am adus aminte: Aeroportul Henri Coanda si Marriot (se palteste la Marriot).
*



In Henry Coanda e vreun loc anume? Intreb pentru ca nu am gasit nimic nici in zona de plecari interne nici in aia de externe (si inainte si dupa check-in).
andrei_2006
La sosiri, in sala de asteptare.
DragosP
În Galați, la gelateria de lângă Mc'D, la etaj. Merge mișto, m-am dat eu cu pda-ul.
l@u zice că ar mai fi și la "Cafe Journal" pe terasă, vis-a-vis de Corso da' nu pot confirma (încă).
Laurentziu83
Confirm eu, 2.7 mb/s la Cafe Journal, Corso, zona aia... n-am intrat in niciuna, doar am parcat si am deschis laptop-ul.
Ar mai fi in parcare la Vox Center, din 2 surse chiar, nu stiu daca e public. La hotel Galati am detectat, dar n-am apucat sa-l verific. Apare ca "Terasa hotel Galati". La hotel Faleza e un Zapp Hotspot, 10 minute merge.
Ar mai fi cateva locuri in oras unde am prins net, cred insa ca erau ale unora ce nu isi securizasera routerele, asa ca n-am sa le pomenesc.
catah
In Brasov barul The Corner pe strada Hirscher www.thecorner.ro
mumulacke
cine poate sa imi explice cum sa fac sa aflu coordonatele unui poi pentru a face o baza de date cu toate hotspoturile.si alta intrebare la mio unde gasesc poi-urile care le are el deja?
LucVer
Daca folosesti un GPS cu MioMap sau iGO, faci zoom la harta in zona unde sti ca se afla un hotspot si faci tap in punctul respectiv pentru a-ti aparea cursorul.

Apoi in Meniu, Coordonata vei avea coordonatele geografice ale punctului unde se afla cursorul.
Mutzunache
Hot spots - vor fi la primariile Brasovului, respectiv Clujului. Echipamentele sunt in banda nelicentiata 2.4 si vor lega cele 2 primarii, se monteaza si o antena sectoriala, dar nu stiu ce zona de acoperire va avea pentru fiecare primarie.
mumulacke
QUOTE(LucVer @ 27 Jul 2007, 06:26)
Daca folosesti un GPS cu MioMap sau iGO, faci zoom la harta in zona unde sti ca se afla un hotspot si faci tap in punctul respectiv pentru a-ti aparea cursorul.

Apoi in Meniu, Coordonata vei avea coordonatele geografice ale punctului unde se afla cursorul.
*


pai da dar eu stiu numai adresa punctului respectiv.alta metoda nu este parca auzisem pe la cineva ca ar ,erge cu google earth.
jackal_kidd
Hot spots in Bucuresti mai sunt la Universitate in intersectie si clinicile Medicover ( sper sa n-ajungeti p-acolo)..... tongue.gif
b76bgaarh
Benzinariile Agip (cel putin i nBucuresti)
hellcat
Hotelul Herberth's din orasul Ovidiu... smile.gif , de unde scriu acum.
C@talin
Uitati acia aproape toate hot spoturile prin tara,jos sunt orasele biggrin.gif
http://www.mobilewave.ro/wifi_ro.php
k0b3
In Iasi, ar mai fi la McDonalds si la spalatoria Willy de pe Sararie.
ovidiusoft
Si in Bucuresti la McDonalds (cel putin in Dristor).
semit
Mc Obor too smile.gif
DragosP
Galați: Mc'Do, Cafe Journal (ăsta chiar merge mișto).
k0b3
Turabo Cafe in Iulius Mall Iasi, dar trebuie sa ceri cheia de autentificare de la barman smile.gif
C@talin
braila in fata primarie,merge cu peste 300 kb/s 04.gif
Ps am auzit la radio o stire ca vor sa faca net wierles care sa emita la 50 km de antena smile.gif ,si sa fie si ieftin si cica ar merge si cu cativa megi biggrin.gif
RIon
Cluj - b-dul Eroilor si P-ta Unirii (Matei Corvin)
k0b3
QUOTE(k0b3 @ 15 Nov 2007, 17:28)
Turabo Cafe in Iulius Mall Iasi, dar trebuie sa ceri cheia de autentificare de la barman smile.gif
*



Mai nou e acoperire full la etajul 2 (in zona de haleala/cafenele), retea nesecurizata.
kaspersky
Timisoara: Caffe Museum Leonardo da Vinci, Simion Barnutiu 52
driverx
In iulius Mall din CJ este? Daca da...unde?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.