Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Targ Vitan
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
CriSTI68
Propun acest topic NUMAI pentru targul vitan, preturi la piese/accesorii auto in vitan (si standul daca se poate). Daca mai este deschis un topic referitor la preturile pieselor din targul vitan rog un moderator sa il inchida.
andutzu
post-336-1110552475.gif Presimt ca acest topic o sa fie inchis sau sters. post-336-1110552475.gif
CriSTI68
sa fie am precizat mai sus, dar totusi eu cred ca ar fi bine un topic referitor la preturile din vitan.

Cutie sigurante Dacia tip papuc 30 fara capac si 40 ron cu capac
Buson Rezervor benzina - 10 Ron
CriSTI68
Gasesc in vitan tapiterie de plafon dar sa nu fie din textil ? ma refer la ceva cum aveau batranele inainte
sik
NU
claudiu_orange
Pai am fost eu in targ azi si am luat o aripa deapta dacie model ultimu cn3..si cat credeti ca am dat pe ea 10RON!! e la mana a 2a da cred ca e dupa una noua ca nu are pic de rugina doar un pic indoita da se face cu ciocanu..gasesti multe piese bune second am ramas prost cat de ieftine sunt
VTF
Adrianno , eu acum 4 ani am gasit biggrin.gif , gasesti si acum cred , zilele astea l.am montat smile.gif
mad toz
Portiunea dintre faruri model cn3(faruri patrate) 25 RON de uzina
Plasticul pentru ea 5 RON
CriSTI68
Broasca 1310L 70 RON/buc fata sad.gif
Alex 23
Suporti de numar nichelati 10 ron/buc!
Prelungitor bara fata cn4 20 ron!
apline5
o masca deaia r12 gordini cam cat costa ?
CriSTI68
Pivoti - 80 ROn setul
mad toz
Adriano si superiori si inferiori? blink.gif
Care stie cat mai e un spray de vopsea?
Alex 23
Spray vopsea 15 ron
thedragon
io zic ca pivotii amandoi nu depasesc 50 roni !:D


la sprey depinde si de culoare sau nuanta culorii respective ! poate sa fie mai ieftin sau mai scump wink.gif
CriSTI68
QUOTE(thedragon @ 8 Jun 2007, 19:50)
io zic ca pivotii amandoi nu depasesc 50 roni !:D
la sprey depinde si de culoare sau nuanta culorii respective ! poate sa fie mai ieftin sau mai scump wink.gif
*



am zis eu ca am cumparat 2 ? eu am luat setul pt stanga si dreapta adica 4
thedragon
ii alta mancare de pesti ! smile.gif zi si u ca ai luat tot setu ca lumea intelege ba 1 ba 2 ! tongue.gif
Supapa_jR
Cat costa un set de discuri de frana?
CriSTI68
Cat costa urmatoarele:

Filtru Aer Berlina
FIltru Ulei Berlina
electroventilator cu masca din plastic pentru radiator

????
ydaniel
8 lei,6 lei si 73 de lei:)
ATM
Fete usi 1310, tot setul de buc, vinilin/vinilin+textil 60 RON. Nu pareau "de uzina"
Tablou bord EP cu turometru 300 RON...
PS. Mi-am schimbat uleiul cu filtru cu tot ,acelasi tip de ulei ca inainte dar cu alta marca de filtru - rezultat -face presiune de ulei mai greu dimineata, se stinge becul cam cu 4 sec mai tarziu ---feriti-va de filtrul de la UAMT. Ca preturi: ulei 4 l Aral Elastic 20w50 65 Ron, filtru ulei UAMT 8 RON, 1 l ulei cutie romanesc, producator Petrotel-Lukoil ambalat D-zeu stie unde 8 lei.
thedragon
prin targ pe acolo cam cat ar costa bara de protectie ( de aceea cum aru si papucurile , tubulara de aceea tongue.gif )
ydaniel
adica bull bar?
thedragon
nu stiu cum se numeste ! dar vreau sa imi cumpar una tongue.gif
lucifer5
Amortizoare spate dacia break stie cineva cam cat costa?
CriSTI68
QUOTE(thedragon @ 1 Jul 2007, 20:07)
nu stiu cum se numeste ! dar vreau sa imi cumpar una tongue.gif
*



intreaba-l pe sobolan unde are masina parcata icon_mrgreen.gif
thedragon
nu ar strica ! smile.gif) dar totusi nu pot face asta omulu ! ma ajutat foarte mult ! biggrin.gif
cannavaro
capace roti 280.000
Plasa ptr masca 200.000
florin31x
stie cineva unde si cu cat pot gasi jante canada in bucuresti?
razvan_3asy
Saxofon 38 ron + 2 ron garnitura
hunior
cat costa evacuare dacie 1300 de la saxofon in spate?
Kruger
Caut sa cumpar niste inele din alea nichelate care se pun pe jante, dar sa le vopsesc negre in prealabil. Stie cineva daca se mai gasesc, cat costa, sau daca vinde cineva asa ceva ?

Multumesc.
razvan_3asy
Un termostat la ce pret se gaseste?
CriSTI68
Kruger mai bine taceai ca imi adusesi aminte iar si incep iar dinoun si inca odata sa le caut prin targ biggrin.gif
Kruger
Azi am fost in Vitan. Pe langa toate kiciurile de kkt, am gasit si chestii utile. Toata polita aia de sub bordul de scoica, gata textilata (cu tot cu casuta aia metalica in care sta deschiderea de capota), si cele doua bucati care acopera stalpii din fata in partea inferioara, toate costa 450 de mii. Mai nasol e ca grila aia de sub parbriz prin care iese aerul e f scumpa, e in jur de 750.000. Nu inteleg de ce...e un plastic nenorocit.

Astazi am schimbat un scaun la dacia mea (cu al meu la schimb) pe fundeni. M-a costat 700 de mii, si sunt f multumit. Totodata, mi-au reparat toata bancheta spate (intarit, schimbat burete, indreptat cadru metalic) cu 150 de mii. Per total, sunt foarte multumit. Tapiteria interioara (plafon, stalpi, parasolare) ma va costa 1.200.000 cu materialul lor (iti alegi ce culoare si textura iti place din ce au ei) si e gata in aproximativ 3 ore.

CriSTI68
cat costa un motor 1.4 nou ?
CriSTI68
unde si cat gasesc un BULLBAR fata - spate pt berlina ? imi trebuie urgent pt Taximetristi icon_mrgreen.gif
ydaniel
ca cel de pe 1304?
nambanidealtceva
Mi-am luat inaltatoare de cauciuc pentru arcurile spate de apr. 10cm (nu din alea taranesti) doua bucati plus prelungitoarele pentru amortizor (care nu mi-au trebuit, am inteles ca doar pentru inaltatoarele mari sunt necesare). Am dat pe toate 60RON, nu stiu daca m-am tepuit sau nu, asta ma intereseaza mai putin.

PS: pentru cei care au de carat, sunt alegerea ideala.. nici nu ridica vizibil masina, dar nici nu mai dai cu fundu de pamant.
ydaniel
inaltatoare de cauciuc?
nambanidealtceva
da... pur si simplu sunt ca niste.. mansoane de cauciuc dur, ca niste cupe.. care vin perfect in suportul inferior al arcului si au o adancitura circulara in partea superioara unde se aseaza arcul..
sobolan
odata cu inaltatoarele de arc tre sa pui si inaltatoare telescop wink.gif altfel risti sa nenorocesti telescopu'...oricum tziganeala...ce faceti voi cu masina ! carati cartofi ? radmasa.gif
solutie simpla : se ia doua arcuri de fata de la dezmembrari si se taie o spira juma din ele si se pun pe spate....rezultat: se lasa mai greu si garda la sol e adecvata...se aseaza bine in viraje deci nu e nici o problema....
brandy_tdi
Opritor usa Dsn=55ron
Parasolar stanga Dsn=65ron
Burduf planetara cutie viteze Dsn=80Ron
Filtru sport=45 ron smile.gif))
CriSTI68
aha zi preturile la cele enumerate pentru BERLINA
razvan_3asy
O pompa de apa la ce pret se gaseste?
CriSTI68
sa vad daca mai am cutia de la pompa ca scria pe ea
razvan_3asy
Ai gasit cutia? unsure.gif
ydaniel
pai nu trebuie neaparat inaltatoare la amortizor daca arcurile sunt moi:)
thedragon
domnu` daniel umestene cum putem sa rezolvam problema ? sa schimbam arcurile ? biggrin.gif
brigada_diverse
unde e targul vitan? o strada ceva, e in apropiere de mall-ul din vitan?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.