Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cabana Zugreni
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
asarban
E pe langa Vatra Dornei.

Acum..intrebarea e ce drum imi recomandati:

Bacau -PNeamt-Bicaz-Zugreni sau

Bacau-Roman-TgNeamt-poiana Largului-.Zugreni?

Cum sunt drumurile astea? care are gropi sau alte alea?

Care e mai rapid?

Sarumana anticipat!
Mache
Pana la Roman drumul european (E85) este foarte bun. Roman - Piatra Neamt,acum vreo 2 ani era si el bun. Mai departe nu mai stiu.
klaus
Eu recomand prin Bicaz, ca e frumos prin defileu...
asarban
Da bre..dar e bun drumul?
rcd
Pana in Bc ai E85 care-i OK

Din BC spre Piatra Neamt e bun. Am venit vara asta din Bicaz si a fost chiar placut la condus.



Destul de naspa prin chei si spre Vatra Dornei.



Nu-ti fa griji nu ai sa-ti rupi masina (I Hope biggrin.gif ) Glumesc



Later edi:

Am uitat sa sa-ti spuc ca in chei se lucreaza la tunelul ala si e destul de aglomerat la intrare in tunel, (cel putin asa era asta vara) si o sa ai niste senzatii mai faine cand vezi cate unu cu 22to in spate ca vine spre tine si tu nu ai unde sa te "bagi".
asarban
Intrebarea ar fi daca a doua varianta (roman-cristesti-tg neamt-poiana largului-zugreni) e mult mai buna ca drum

ca diferenta e de 20 km adica nesemnificativ.

Pe varianta II am avantajul ca merg mai mult pe 4 benzi ceea ce inseamna timp mai scurt
rcd
Ce pot sa-ti spun e ca eu mai degraba as merge prin P. Neamt. Am facut ambele drumuri si prefer prin P. Neamt .



Nu ma intreba de ce ca nu stiu biggrin.gif
cbuhu
Ce chei domnilor :shock: ?



Piatra Neamt - Bicaz drum foarte bun.

Bucata Bicaz Baraj - Poiana Largului e cu multe serpentine, drum destul

de ingust dar bun. Si peisajul merita, lacul si Ceahlaul se vad minunat.

Portiunea Tirgu Neamt - Poiana Largului e lunga si cam plictisitoare.
Ghidioneanu
Drumul prin Bacau -P.Neamt-Bicaz- Poiana Largului e mai pitoresc decat cel prin Roman-Cristesti-Tg. Neamt , dar cel din urma e intradevar mai rapid, sunt romascan si stiu ce zic .
gogo
Nu mai este nici o problema prin cheile Bicazului, drumul este peticit binisor. Tunelul este terminat (am mers prin el) cel vechi fiind inchis.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.