Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Omologare Carburator Dacia Nova
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
mihai0070
Am si eu o intrebare ... se poate pune legal ...OMOLOGAT un carburator de 1400 pe o dacia Nova ...

In ideea ca RAR poate sau nu Omologa o asemenea modificare ... asa cum alti pun cauciucuri de x ori mai mari sau schimba motorul cu unul de BMW ... se poate pune si pe nova carb de 1400


A incercat cineva ... a fost cineva la RAR cu aceasta problema ...
ahyle_blue_eyes
Scz de offtopic ...on intrebare ?! Nu cumva scade odata cu consumul si puterea motorului???Adica am vazut nove cu carburator de 1300 parca......deci cred ca logic nu o sa aibe prea multi cp!Un raspuns asa ca sa stiu si yo.
Multumesc anticipat!
mihai0070
nedumerire.gif fara off topic va rog ...
bertro
ahyle, vezi ca problema s-a dezbatut indelung pe multe topice. Pe scurt: scade putin, dar nu deranjant (spun eu care am de 1400 si am avut si de 1300. Intr-adevar, cu 1300 e mai anemica la accelerari).

@mihai: aia cu motoarele de bmw ori au dat un sac de bani (tarife, taxe, nu spaga) ori umbla cu ele asa. Am inteles ca te costa mult sa omologhezi cam orice.
mihai0070
Ideea este daca se poate ... omologa carb de 1400 pe nova ... ca bani cat poate sa coste omologarea unui carburator ... daca spun 500 ron este prea mult ideea este SE POATE ...


A omologat cineva un carburator de 1400 pe nova ...?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.