Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Butoane cu impuls pentru geamuri spate logan
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
a_dromeda
A incercat cineva sa puna pe Logan la gemurile din spate butoane cu impul de Renault sa-mi spuna daca se potrivesc sau nu?


Multumesc!
mariuscond
Prca tot pe aici pe undeva citisem ca la renault "impulsul" e din UCH si nu din buton.
...Mai poti citi:
aici
aici
si aici
icon_mrgreen.gif
a_dromeda
te contrazic
daca vrei ne intalnim si vezi butoanele pt fata si ai sa vezi ca sunt diferite.
alea cu impuls sunt un pic mai lungi(intra mai mult in bord, mai adanci) si au cursa mai scurta adika atunci cand apesi pe un buton cu impuls apesi vreo 2 milimetrii si cand apesi un buton normal apesi vreao 5 milimetrii
l@u
QUOTE(mariuscond @ 16 May 2007, 12:41)
Prca tot pe aici pe undeva citisem ca la renault "impulsul" e din UCH si nu din buton.
*




Gresit !
mariuscond
Mai baieti, da' nu sariti la beregata mea...
Uite ce-mi aminteam eu ca am citit:
aici si aici.
Probabil e vorba de clio...
Acu' daca am gresit... mii de scuze worship.gif
a_dromeda
QUOTE(mariuscond @ 17 May 2007, 08:56)
Mai baieti, da' nu sariti la beregata mea...
Uite ce-mi aminteam eu ca am citit:
aici si aici.
Probabil e vorba de clio...
Acu' daca am gresit... mii de scuze  worship.gif
*



si eu m-am mai interesat si cam asa e

nu sunt 100% sigur dar cam asa spune lumea
tre sa vb la un service renault
alinushy
la golan butoanele erau cu imp. nu din uch(stanga fata)
klaus
La renault, in afara de renault logan, impulsul e din uch (care comanda de ex si inchiderea geamurilor odata cu incuierea usilor). In treacat as mentiona, pentru cei care au renault si mai citesc pe aici, ca inclusiv versiunile de masini care nu au impuls pe geamuri dar au geamurile controlate de UCH, au impuls, insa le trebuie doar niste butoane cu niste contacte "mai speciale".

UCH-ul de logan nu are modul de control a geamurilor si nici iesiri de putere pentru alimentarea macaralelor pentru geamuri electrice. Totul era din buton.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.