Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Leasing pt pers fizice
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Zona Financiara
pit-bull
Ideea e care este cea mai buna firma de leasing, ce mai rentabila? Eventual cateva date: firma de leasing ,volarea finantata, rata, daca inculde casco, avans-valoare reziduala, sau ce mai e de spus.
Astept cu interes parerile voastre.
Fuzz
Eu cand am cautat pentru masina mea o companie de leasing, ma oprisem la Volksbank. Dar pentru persoane fizice, mai rentabil parca este creditul auto, special cu dobanda mai mica. Pentru mai multe detalii, vezi la orice sucursala Volksbank, cel mai bine. Eu pana la urma am cumparat cu banii jos masina, desi dealerul avea o prietena care lucra la Volksbank si se rezolva repede cu dosarul.
cristibejan
Daca nu ai rezolvat , iti pot spune ca cea mai avantajoasa varianta este leasingul la Voksbank. Daca nimeresti si o promotie (cum de exemplu sunt acum la Dacia si Peugeot) nu concureaza cu nimeni. Pentru amanunte ma poti contacta aici sau pe bejan.cristian@gmail.com
AlexC
Leasingul e mai bun, poti negocia si dobanda, in functie de avans si valoare. Acum de ex. Renault are oferta cu 0% dobanda si 5% DAE, o oferta foarte buna. Eu am luat cu 7% dobanda, probabil ~9%DAE.

rata de leasing nu apare la datorii, inseamna ca te poti intinde apoi la un credit mai mare cu o dobanda mai buna.
pit-bull
Deocamdata cea mai buna oferta cred eu ca am gasit la volksbank la valoarea de 15 mii euro megan sedan lux p(48000 ron) pe 7 ani, cu avans 0, dobanda de 5,95% credit auto in ron cu dobanda fixa dae 8,75 si rata de 796 ron. aici banuiesc ca nu intra casco care trebuie platit separat, inforatii obtinute de pe finzoom.ro si nu numai.
Ce parere aveti?
cuza26
pit-bull iti recomand ca la fiecare tip de credit afisat la finzoom sa pui putin si mana pe telefon si vei avea o surpriza, cum am avut si eu cu cec, bcr, finans(mai bine zis credit europe bank), piraeus si multe altele, una scrie acolo si alta e situatia cand te duci efectiv si ceri banii. eu am fost ceva mai presat de timp si am facut credit la brd. suna si vezi poate te avantajeaza. Oricum ar fi spor la cumparaturi:).
pit-bull
Cei drept finzoom este un portal informativ.Deocamdata nu am timp sa ajung, dar voi merge personal la banca, pana atunci am zis sa mai aflu parerile voastre cei care aveti asfel de credite(leasing) si ati trecut prin asa ceva.
dacadrean
sa nu cumva sa apelati la express leasing.
sunt niste tepari
dobanda mare si comisioane pe care nici o alta firma nu le percepe
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.