Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Prezentare .ppt
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
St
Am si eu nevoie de o mica prezentare .ppt pentru un automobil sau despre automobile in general. Are cineva asa ceva?
Din pacate am primit sarcina tarziu si nu mai am timp sa o fac, nepricepandu-ma prea bine la power point.
Imi trebuie pana joi dimineata sad.gif

Edit: Uitasem, mail stfn1990@yahoo.com

Edit2: In principiu este buna si una despre un produs anume, sau o clasa de produse, ideal fiind sa fie despre automobile/motociclete.
radian
Pai inca-i marti, pana joi ai cale lunga... Baga-te in power point, si garantat in mai putin de ora te-ai familiarizat cu el.
St
Beleaua e ca pana joi la ora 7 trebuie sa ma duc la scoala, maine si sa mai si invat. Sper sa reusesc sa il fac, ca nu prea am gasit nimic pe net.
pastrama
N-ai vreun coleg/prieten mai "destept"? Da-i lui sa-ti faca...pentru cine stie bine power point e treaba de maxim 10 min.
St
Nici unu nu stie .ppt, nu prea am lucrat noi cu astea pana acum sad.gif
musicall
Mici sfaturi de la mine pt. o prezentare reusita:

Evita un titlu prea lung si nu scrie orice idee pozitionata pe centru pentru ca devine obositor de citit
Nu folosi mai mult de 3 culori pentru fiecare cadru.
Incearca pe cat posibil ca la fiecare 3-5 cadre sa introduci un grafic sau tabel.
Ai grija ca prezentarea sa nu dureze mai mult de 15 minute.

Uite aici un ghid de folosire a programului in limba romana:
http://civile.utcb.ro/cmat/cursrt/mpp.pdf

Si la sfarsit pentru ca prezentarea ta sa incepa automat schimba extensia din .ppt in .pps! (testeaza si vei vedea ca merge)!
St
Mersi!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.