Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce detector radar aveti ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > Detectoare Radar
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
cmandrei
Ia sa vedem care sunt cele mai "bune". (cobra 9330) {in cazul in care votati "altul" poate scrieti ceva despre el}
Manuel
Bel 795. Foarte multumit insa mi-as dori un 995 sau un RX65.
adister
Whistler XTR 560. Multumit de alegere pana acum wink.gif
l@u
Am avut un Cobra 9730..nu prea recomand.
camesibiu
Am avut Cobra 9430 , am Cobra 9730 . Sunt nemultumit . daca nu as merge la limita de sus a legalului prin localitati as colecta puncte . Nu este precum ii reclama . Slabut , parerea mea .
doctorasul
Eu am Beltronics model E220 si sunt foarte multumit de el(prinde absolut tot).

CMANDREI,daca unele au voturi mai multe nu sunt neaparat mai bune,posibil sa fie modele mai ieftine(al meu a costat 500ron).
Charlton
Uniden, firma producatoare Uniden, nu prea si-au facut reclama pentru ca sunt bunii...n-au relatii de colaborare cu antenele Digi-TV laugh.gif
emilab
Bel Vector 965.
Detectie excelenta. La acest sfarsit de saptamana m-a ferit de multe rele, radare mobile (depistate pe drumuri pline de curbe cu mult inainte de a le si vedea), radare fixe asezate "meserias" intre case pe drumuri laturalnice dar cu tunul inspre trafic (nu erau vizibile de pe sosea) si bineinteles obisnuitele radare fixe. Deocamdata sunt multumit.
Buyaka
Cobra 9775... isi face treaba de minune.
mih95
Whistler PRO58
Multumit, cam scump la data achizitiei ~420RON. Intre timp au aparut modele noi mai performante si mai ieftine....
Nu l-am cumparat pentru a merge cu viteza, ci pentru linistea mea, m-a scos de 2, 3 ori, aveam peste 61.... Km/ h in localitate.
Nici un detector nu este infailibil,va spun si eu asa....... wink.gif
Bliss
Supercat SVE27R. Si-a facut treaba bine pana acum.
emanu450
Bzz 100 care ma fereste de toate, mai putin de alarmele false! smile.gif
danutz_r
Black Spiderzz BZZ 200 http://www.detector-radar.ro/index.php?pag...hpshop&Itemid=6

m-i se pare destul de bun... gasesti la el si alarme false, cu care insa m-am acomodat, ...cat si detectie la o distanta destul de mare, si in curbe... biggrin.gif...super multumit de el. pana acu si-a meritat banii
GoGu
Whistler SRT35-R. Il am de prea putina vreme pentru a ma pronunta.

Despre sondaj: Era previzibil locul 1. E ca si cum ai face un sondaj vizavi de telefoane mobile. Ce raspunde lumea in cor? sleep.gif
Sunt curios cum evolueaza de la locul 2 incolo (sincer ma asteptam sa iasa Bel pe 2, dar cred ca din ratiuni de pret -in primul rand- nu a iesit, inca, asa).
C@talin
Whistler SRT35-R multumit momentan il am de 4 zile (parca tongue.gif ) ma scapat de 1 amenda pana acuma,alarme false putine chiar deloc biggrin.gif ,sa vedem .
borciparte
Beltronics , detector serios .
Laurentziu83
QUOTE(Manuel @ 28 May 2007, 19:31)
Bel 795. Foarte multumit insa mi-as dori un 995 sau un RX65.
*


Idem, idem mi-as dori unul superior.
borciparte
995 sau RX65 e tot cam aia, nu se merita diferenta de pret, daca vrei un raport bun calitate pret serveste un 965, foloseste si are aceleasi componente ca si 995, are aceeasi sensibilitate, doar ca nu are la fel de multe fite pe el, adica nu are banda ku care oricum nu este folosita si are doar 6 functii programabile fata de 7 cate are 995.
Asadar, Beltronics Vector 965 e cel mai nimerit pentru Romania.
jfo
Beltronics 940
sinaxis
Bel vector 940. Eu sunt foarte multumit de el. De cand l-am cumparat nu m-a mai oprit politia. Nu sunt vitezoman, l-am luat pentru linistea mea si sa pot contracara pe militienii smecheri care pun viteze dupa ochi...
Cam scump, cand l-am luat am dat pe el 6 mil, dar il recomand!
k0b3
Cobra 9400. Mi-am luat o singura data noaptea pe la ora 3, singur pe sosea, la un instant-on. In rest si-a scos banii de mult, desi nu sunt vitezoman de inalta clasa.
Ge0rge
Am cumparat de curand un Bel RX65, nu am avut ocazia sa il folosesc decat in oras, intradevar are foarte multe chestii care oricum nu folosesc si trebuiesc dezactivate, dar isi face toti banii, poate sa afiseze frecventa detectata, de ex intr-o noapte am avut placerea sa dau de un radar amplasat la 50 m de o benzinarile, detectorul mi-a afisat o frecventa apoi imediat sa schimbat si semnalul a fost mai puternic, puteam sa ignor acea alarma dar mi-am dat seama imediat ca este radar
Bafta
l@u
@ GeOrge De asta e Bel-ul no. 1
Iuliutz
cobra xrs 9330, inca nu stiu cum e ca l-am luat doar azi. Da alarme false in banda X
M i h a i
QUOTE(l@u @ 14 Jun 2007, 12:54)
De asta e Bel-ul no. 1
*




De acord cu tine dar si la bani este tot no 1..(am avut si eu in teste un Rx65 si,,da este tare...din pacate pretul este pe masura)
sqryn
Cobra ESD 6060, e cam slab din cate am inteles, dar l-am primt cadou. Pana acum si-a facut treaba, nu am luat amenzi cu el. Nici nu merg foarte tare, max 75 in localitati ca sa am timp sa franez daca apar dusmanii wink.gif .
bashtalu
eu am un cobra 9930, este foarte bun, imi place ca are busola, stiu in ce directie merg, are posibilitatea de a anula alertele care nu ma ajuta, dar as vrea un bell rx65....
DnI
Beltronics 925 , l-am cumparat acum 2 ani si sunt foarte multumit de el. M-a salvat de nenumarate ori, chiar si in curba le detecteaza biggrin.gif
dacadrean
Whistler 58 pro de 2 sau 3 ani
recomand pt achizitie bel 955
dcsiki
Cobra 6000 , de vreo 6 ani ...... mai da alarme false de cand a trebuit sa-l scot la vanat pe bord pentru radare laser, dar dupa atita timp cum aud tipul de avertizare stiu care este fals sau nu.
De atunci am luat doar un radar .......
A vanat radare in RO, BG,TR .

Bafta
claus
bel 995 de aproape o saptamana wub.gif
A l e x
Eu am Cobra dar nu stiu de ce naiba am votat Bel... Numarati un vot in plus la Cobra si unul in minus la Bel tongue.gif
C a t a l i n
N-am... ši nici amenzi... biggrin.gif
beginer_driver
Bel 995
emanu450
black spiderzzz 100
etm
Whistler XTR 425.
sagetator
QUOTE(etm @ 17 Jul 2007, 09:55)
Whistler XTR 425.
*


Si eu la fel. Pt. curiosi, am pus un filmulet pe net cu functiile Whistlerului xtr-425 aici.
Calitate / pret excelent. Merita toti banii.

L.E.: am uitat sa arat in filmulet ca pt. fiecare banda exista posibilitate ON/OFF. wink.gif
Manuel
De vreo saptamana, am facut upgrade la 995. Votul ramane valabil smile.gif
laguna_2_interceptor
- Beltronics RX 65... fara amenzi pana acum wink.gif
Laurentziu83
QUOTE(Manuel @ 24 Jul 2007, 19:05)
De vreo saptamana, am facut upgrade la 995. Votul ramane valabil smile.gif
*


Cum se comporta fata de vechiul 795? Ca ma bate un gand...
juristul2000
O parere in vedeea unei achizitii intre wistker xtr 560 si Cobra 9930 care sa invinga, sau mai bine spus ca sa-l aleg?
sagetator
Categoric XTR-560 !

Insa avand in vedere ca xtr-425 e un xtr-560 fara voce, atat din punct de vedere al functiilor cat si al sensibilitatii, nu merita achizitionat 560-ul, numai daca nu vrei sa te inregistrezi, sa-ti auzi vocea spunand "politia! incetineste!" smile.gif.

Concluzie: ia-ti xtr-425. Mai si economisesti ceva bani!

Bafta!
paulp
Bel 995 smile.gif

Am avut un 935, isi facea treaba, dar 995 e muuuuult peste wink.gif mai ales la detectia in curba, si la falsele mult reduse.
Dar si pretul uuuuuuuuuuuuuu (8 mil, cu tot cu taxe)
Manuel
QUOTE(Laurentziu83 @ 25 Jul 2007, 15:29)
Cum se comporta fata de vechiul 795? Ca ma bate un gand...
*




N-am iesit din oras decat de vreo 2 ori si n-am avut "noroc" decat de un singur radar, asa ca nu pot sa ma pronunt. Avand in vedere insa ca e de doua ori mai scump....
MAVERICK_SS
Cobra ESD 7000. Pana acum sunt multumit de el. Distnata de detectie buna, putine alarme false...Singurul minus e ca nu stie banda Ku si nici POP. In rest are un raport calitate-pret foarte bun. Personal, recomand.
Zetu
Cobra 9430, nici nu stiu ce sa spun despre el, nu are o distanta de detectie extraordinara. Astazi ma intorceam de la munte pe DN1 si dupa ce treci calea ferata spre ploiesti, o masina de langa mine a franat si s-a bagat pe prima banda (am vazut ca avea un detectoor) dar al meu nu zicea nimic si am mers mai departe ..prudent, a inceput sa piuie si detectoru meu dupa ceva timp, iar apoi am dat de radar (era in mijliocul drumului la petromu de la pl). Am cateva nelamuriri, nu l-am vazut sa zica nimic de radarele de pe DN1 (in ce banda sunt?).
Prin oras mi s-a mai parut o chestie ciudata, detecteaza radarul dinainte si cand ma apropi de el ..nu mai piuie.
raqzvan
QUOTE(MAVERICK_SS @ 27 Jul 2007, 13:45)
Cobra ESD 7000. Pana acum sunt multumit de el. Distnata de detectie buna, putine alarme false...Singurul minus e ca nu stie banda Ku si nici POP. In rest are un raport calitate-pret foarte bun. Personal, recomand.
*


Probabil esti la primul detector proprietate personala. Referitor la alarme false, are putine pentru ca e chior de tot.

Am testat si eu de curiozitate un 7000 d-asta, si mi se pare indulgenta denumirea de "Detector de radar" pentru el. Mi se pare o nulitate, bani aruncati pe geam. Pe la benzinarii, Metro etc. unde 9500-le meu (care nu e nici el mare scula) urla ca apucatu', Cobra 7000 tace suspect. Dar, ma rog ... daca tu il recomanzi... smile.gif
Alydor
Am primit si eu ieri un Whistler SRT 35... Inca nu ma pot pronunta in privinta lui din punct de vedere calitativ.

Suma resepctelor, Alydor.
Iuliutz
Eu as vinde cobra al meu 9330 ca nu m-a scutit de nici un radar. Adica nu am mers eu tare ori nu am avut "norocul" sa le ies in cale la radare.
BigEdy
Incepand cu ziua de ieri am si eu detector party.gif !

Un Bel 995 cu care nu am apucat sa fac decat 100Km asa ca nu pot stii cat de eficient este(oricum nu aveam termen de comparatie).

Acum mai am o singura dilema:
Unde e mai bine sa il montez nedumerire.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.