Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sa ma "laud"..
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
Lexy
Pentru toti cei care mi-au dus dorul cat si pentru cei care nu mi l-au dus (mai ales sac smile.gif ) vin cu o veste tare buna ...mi-am luat A-ul rolleyes.gif sofer3.gif...!

Pacat ca nu beau ca asta seara trebuia sa iasa cu cantec! smile.gif
borciparte
sa fii sanatos wink.gif
driverx
Felicitari. Chiar asa greu a fost de ai lipsit atat? tongue.gif

Niste poze cu tine pe un motor se poate? biggrin.gif tongue.gif
yonutz84
mare pacat! ca nu bei.... dar noi bem!
diaconuliviu
Bravo, sa-l stapinesti iubita, muuuuuuuuuuuuuuulti km.
eXtenSion
Ce tare !
Muttley
QUOTE(driverx @ 11 Jun 2007, 14:14)
Niste poze cu tine pe un motor se poate? biggrin.gif tongue.gif
*


Io-te

Lexy, sa nu plimbi baieti pe motoreta ca s-ar putea sa te jeneze blush.gif
Lexy
QUOTE(driverx @ 11 Jun 2007, 13:14)
Felicitari. Chiar asa greu a fost de ai lipsit atat? tongue.gif

Niste poze cu tine pe un motor se poate? biggrin.gif tongue.gif
*


Pai sunt blonda, deci mi-a luat mai mult timp radmasa.gif Ptr carcotasi care se intreaba, da l-am luat din prima. biggrin.gif
N-avem! wink.gif

QUOTE(yonutz84 @ 11 Jun 2007, 13:16)
mare pacat! ca nu bei.... dar noi bem!
*


Beti in cinstea mea si a voastra!
Muttley..nu stii ca nu e bine sa dai mura'n gura....si plus de ce pacalesti lumea, poate nu's eu acolo tongue.gif
ageana
Imi poti spune si mie cat te-a dus totata afacerea? Daca nu anul asta, la anul vreau sa iau si eu A-ul.
Merci.
Lexy
Vreo 1000 lei....
driverx
Caaaaaaaaatt?
argon
calmeaza-te..cu spaga cu tot naughty.gif
Lexy
Haha...te roade? tongue.gif
SerbanS
Felicitari si mai ales multa atentie pentru ca in ultima vreme numai nenorociri s-au intamplat. Cat mai multi km fara incidente.
Marius
vezi cum faci sa n-aud de tine la stirile ProsTeVe! wink.gif

hai felicitari! pupi.gif
Cornel001
Da, cand depasesti sa depasesti pe banda (de rulare, nu rock) nu printre benzi (nu, nu alea rock).
Ant


Felicitari!!!
Nu te urca fara echipament pe motor indiferent de temperatura de afara (si nu vorbesc doar de casca aici) iti va salva viata candva. Ca stii categoriile de motociclisti : aia care au cazut si aia care nu au cazut inca.
IsNa
Bravo Lexy, si multi Km fara incidente iti urez, ca drumuri de vazut pe motor sunt destule in Romanica!

Doar grija mare, ca sunteti al naibii de vulnerabili acolo pe doua roti... cu toti berbecii de pe sosea.
andrei_2006
QUOTE(borciparte @ 11 Jun 2007, 14:14)
sa fii sanatoasa wink.gif
*


tongue.gif
mars
Bravo! Eu l-am luat acum doi ani si de atunci nu m-am mai urcat pe motor. Parca e prea riscant in Bucuresti.

P.S. - Numai pe Hayabusa aia nu vreau sa te vad prin oras...
LoganDeViteza
sa-l stapanesti sanatoasa rolleyes.gif ....off topic:yo as vrea C blush.gif
borciparte
QUOTE(andrei_2006 @ 11 Jun 2007, 17:06)
tongue.gif
*


am vazut si eu acum, is nou ce vrei, nu stiam ca avem si frumuseti printre noi tongue.gif

sa fii sanatoasa, sa te duca bucuroasa si sa ajungi totdeauna cu bine acasa rolleyes.gif
b64chr
Felicitari Lexy, tocmai ce-am ras vreo 3 beri, le dedic reusitei tale.
Poate-ti treci si motorul in semnatura.
Si corolla gata, a cazut in dizgratie?
driverx
QUOTE(LoganDeViteza @ 11 Jun 2007, 21:55)
sa-l stapanesti sanatoasa rolleyes.gif ....off topic:yo as vrea C blush.gif
*



Doamne fereste, da' ce vrei sa faci cu C-ul? ohmy.gif
LoganDeViteza
sa ma dau mare drivexule radmasa.gif
Lexy
Multumesc mult de urari!Si fara incidente la toata lumea indiferent de numarul de roti !


@mars ..io zic ca ai vrea wink.gif
@b64chr..Nevasta e nevasta, amanta e amanta! P'amandoua le iubesti,nu? smile.gif
einstein1984
Bun venit in clubul posesorilor de permis de categoria A! Asfalt uscat!
vis-a-vis
QUOTE(Lexy @ 11 Jun 2007, 23:14)
Multumesc mult de urari!Si fara incidente la toata lumea indiferent de numarul de roti !
@mars ..io zic ca ai vrea wink.gif
@b64chr..Nevasta e nevasta, amanta e amanta! P'amandoua le iubesti,nu? smile.gif
*

Si ce iubesti mai mult, nevasta sau amanta, triunghi, ceva? radmasa.gif

Nu stiu daca sa ma bucur pentru tine... eu sper sa fie cu noroc si stapaneste-ti cat poti de mult entuziasmul in primii kilometri (cel putin vreo 2000 tongue.gif )

La ce "fier" te-ai gandit?
skywalker
lexy, welcome to the club smile.gif.
Capul sus si asfalt uscat!
PS: aberant pretul pt obtinerea permisului.Orientativ este pe la 500 lei.
DomnulK
QUOTE(einstein1984 @ 11 Jun 2007, 23:57)
Bun venit in clubul posesorilor de permis de categoria A! Asfalt uscat!
*


einstein, mi-ai luat-o inainte cu urarea.
lexy: Asfalt Uscat si Vreme Calda!
si Drive Safely!

sa ne dai si pe noi o tura cu hayabusa ta!
Muttley
Si vine intrebarea logica... Motoreta din poza de zice lumea ca e Hayabusa e chiar a ta? ohmy.gif

Nu vreau sa fiu rautacios, da' oare e cea mai buna alegere pt un incepator?
vis-a-vis
E cea mai buna alegere...
Ce rost are sa te chinui ani de zile in sa, prin praf, prin ploaie, in soare... cand poti s-o termini repede, dupa cativa km... daca apuci sa faci atatia biggrin.gif
Muttley
Lexy, nuuuuuuuuu plange.gif
Lexy
QUOTE(skywalker @ 11 Jun 2007, 23:44)
PS: aberant pretul pt obtinerea permisului.Orientativ este pe la 500 lei.
*


Nu este chiar asa..am vrut sa fac scoala undeva unde sa ma invete mai mult decat poligonul ala clasic de examan si unde chiar sa prinzi unele lucruri..iar vizitele medicale chiar nu am avut timp sa ma duc eu sa le fac si am preferat sa dau un ban in plus si sa stiu ca nu alerg eu pe la cozi cu sarumana.

vis-a-vis..eu zic sa nu-ti mai dai cu presupul daca nu ma cunosti. Spre deosebire de multi posesori de A, eu am totusi o varsta si implicit un pic mai multa minte wink.gif

kAndrei: multumesc de urari insa nu te-am uitat asa ca te rog sa-mi spui cand esti tu pe strada ca sa stau eu acasa tongue.gif

Muttley: Nu, nu este deloc cea mai fericita alegere ptr un incepator.[ si nu n-ai fost rautacios relax wink.gif ]
vis-a-vis
N-are nicio legatura varsta cu indemanarea, ba din contra tongue.gif
argon
QUOTE(Lexy @ 12 Jun 2007, 08:34)
..iar vizitele medicale chiar nu am avut timp sa ma duc eu sa le fac si am preferat sa dau un ban in plus si sa stiu ca nu alerg eu pe la cozi cu sarumana.
*




Sa-ti fie rusine, da, stiu, toti fac, dar nu te scuza cu nimic. Nu glumeam cu spaga, din pacate vad ca aveam dreptate.

Parerea mea e ca la moto in special, vizitele nu trebuie sarite!
2dor
Mai baieti cred ca ati vrea s-o incalecati putin...















pe motocicleta lui Lexy...
vis-a-vis
Dar n-a fost spaga, a platit un serviciu wink.gif

Lexy, unde-ai facut scoala?
argon
si a testat curierul in locul ei? blush.gif
vis-a-vis
Nu, le-a spus alora ca totu-i in regula biggrin.gif

2dor, eu as incaleca-o, dar banuiesc ca nu e a ei.
argon
Trebuie topic..."cum se face ca ele incaleca numai de la hayabusa in sus" rolleyes.gif
vis-a-vis
Mai sus de Hayabusa nu prea ai ce incaleca wink.gif
2dor
Mai sus de Hayabusa e Angelina Jolie!

Spun eu...
vis-a-vis
E deja incalecata wink.gif
Lexy
QUOTE(argon @ 12 Jun 2007, 12:01)
Parerea mea e ca la moto in special, vizitele nu trebuie sarite!
*


In afara faptului ca's sanatoasa tun dar dusa cu capu' nu aveam ce noutati sa aflu de la vizita medicala. Si da ai dreptatte nu ar trebui sa fie sarite mai ales ptr permis indiferent de categorie insa daca toata lumea o face io de ce sa stau la coada si sa ma invoiesc 3 zile de la job ca sa stau pe la usi cu toate babele si mosii?!?!

Cat despre incalecat smile.gif eu zic sa va mai linistiti un pic ... radmasa.gif

vis a vis....asta inseamna ca cu cat cresti in varsta scade indemnarea? Aha bun..si eu care credeam ca vinul mai "vechi" e mai bun... smile.gif ...ahh vorbeai de soferie?Fiecare cu parerea lui pana la urma....
ovidiusoft
Nu, vis-a-vis se refera la faptul ca odata cu varsta scad reflexele si precizia.
Lexy
Ahhh..domne se poate. Da totusi nu am 78 de ani ci's nascuta'n 78 tongue.gif ..eniuei sa fim cu totii sanatosi si sa ne bucuram fiecare de ce putem!

Multumesc inca odata de urari, la fel ca in momentul cand mi-a venit masina am simtit nevoia sa-mi impartasesc bucuria unui lucru care mi l-am dorit ...

Toate cele bune!
Muttley
Eu mai cu drag mi-l amintesc p-ala cu tatuajul rolleyes.gif
vis-a-vis
Vezi Moto GP, Formula 1, unde peste 35 de ani rar mai gasesti piloti biggrin.gif

Si vorbeam de mersul pe 2 roti, cu cat mai devreme (ca varsta) incepi sa mergi, cu atat deprinzi mai repede secretele. Daca se face treptat, odata cu varsta si urcarea in clase (de putere), este perfect.
Una e sa fii pusti si sa te urci pe ceva mic (scuter, crosuri mici, alte motociclete mai putin performante) si alta e sa ai peste 25 de ani, posibilitati financiare si dorinta de a-ti achizitiona ceva puternic. Multi se arunca cu capul inainte, unora le iese , dar celor mai multi, nu.
Sunt de acord ca de la o anumita varsta iti stapanesti mai bine instinctele primare, dar tocmai acest instinct de conservare va prelungi perioada de acomodare, timp in care esti foarte vulnerabil(a).
La unii motociclisti/soferi, aceasta perioada tine toata viata. biggrin.gif

Lexy
M-am linistit..inseamna ca mai am 7 ani de plimbare! biggrin.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.