Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: second life?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
daciafan
salut, am tot auzit fragmente de informatii despre second life
cu ce se mananca fratilor?
driverx
Un joc de mancat (nu pierdut) gramada de vreme.

E o lume virtuala care incearca tot mai mult sa fie o copie intr-o oarecare masura a realitatii noastre. Poti face stuff pe acolo. Eu nu l-am instalat, dar ca si mine, poti da tarcoale pe saitu lor, pe youtube, etc The internet is big, the internet is great smile.gif
daciafan
se plateste ceva? smile.gif
driverx
Tre sa cumperi terenuri and shit, din ce am auzit.....
SiloS
Eu in seara asta l-am downloadat dupa ce am vazut aseara un reportaj pe discovery despre el .
ady85btz
de cat timp a aparut?
SiloS
2003
CriSTI68
pe scurt, o tampenie care consuma mult ram, grafica de 2 lei pana si super mario e mai bun ...
daciafan
in cazul asta eu il sterg...
ovidiusoft
Probabil ca n-ati prins ideea de baza. NU ESTE UN JOC! Este un univers virtual, un mediu colaborativ. Poti sa intri doar sa te plimbi si sa te uiti la gagici. Poti sa vorbesti cu alti oameni, poti sa construiesti chesii (are un limbaj de scripting f. puternic). Si da, poti sa te si joci smile.gif. Va plictisiti pentru ca firma mama nu i-a dat un scop anume, trebuie sa te decizi tu la ce vrei sa-l folosesti.
C@talin
Poate sa faca si filme xxx naughty.gif ?
ady85btz
QUOTE(C@talin @ 17 Jun 2007, 11:13)
Poate sa faca si filme xxx  naughty.gif ?
*


radmasa.gif unde era titus si noi nu stiam laugh.gif
ovidiusoft
Dap, se poate face sex virtual in Second Life. Adicaaa.... asa am auzit biggrin.gif
daciafan
pentru a intra in universul asta virtual tre platit sau nu?
ovidiusoft
Nu. Doar daca vrei sa-ti cumperi pamant trebuie sa platesti. Iti trebuie pamant doar daca vrei sa construiesti ceva mare, sa inviti oameni la tine acasa si alte asemenea... In principiu pentru distractie nu ai nevoie de nimic. Iar bani poti sa faci daca esti un pic priceput si programator - poti sa faci obiecte si sa le vinzi smile.gif
Dorubarg
unii fac milioane reale pe proprietati virtuale in jocul asta ... vezi link
daciafan
merci pentru lamuriri...
C@talin
ce saracie de joc,l-am bagat si eu,saracie tongue.gif
ovidiusoft
022.gif NU 183.gif ESTE 251.gif UN post-336-1110552439.gif JOC excl.gif
C@talin
Soi ce te enervezi asa?Cumva ai bani in el si te supara cineva radmasa.gif
driverx
Damn, ce polemici pe aici. Ma apuc de programat, sa imi deschid un birou de avocatura sa va judecati pe acolo. si un cabinet pe probleme pisice (sa va tratez depresiile virtuale). Macar fac un ban de pe urma voastra radmasa.gif
Sony
QUOTE(driverx @ 22 Jun 2007, 00:46)
si un cabinet pe probleme pisice (sa va tratez depresiile virtuale).
*


Pana si pisicile au probleme virtuale! radmasa.gif
daciafan
am inteles ca o chinezoaica a facut milioane de dolari in second life wacko.gif
alex
QUOTE(ovidiusoft @ 22 Jun 2007, 00:18)
022.gif NU  183.gif  ESTE  251.gif UN  post-336-1110552439.gif JOC  excl.gif
*



Ai dreptate, nu poate fi numit joc. E o prostie pentru cei cu viata sociala 0. 243.gif
sorin1983
unde a disparut oare vechiul barbut smile.gif
ovidiusoft
smile.gif Intr-adevar, felul in care este utilizat este de cele mai multe ori ridicol. Dar ca tehnologie, nu e deloc o idee si nici o realizare rea. Eu de exemplu ma gandesc ce cool ar fi daca fiecare personaj si-ar face un avatar care sa semene cu el in viata reala, participantii ar purta niste ochelari 3D. Si sa tii o prezentare/o conferinta/o sedinta cu oameni din 10 tari, totul de la tine de acasa. Toate aste sunt deja realizabile acum, spre deosebire de holograme in miscare, care sunt la 10+ ani distanta.
FireChief

dry.gif dry.gif dry.gif
daciafan
super filmuletul
cam asa ceva am experimentat si eu in second life smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.