Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: am patit-o si de data asta
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
claudiuvoinescu
am tot cautat pe forum cum se poate schimba arcul pe fata, dar nu am gasit nimic concludent.
daca cineva stie pasii si sculele necesare, va rog explicati-mi si mie cum se face schimbarea arcului pe fata.
ps: arcuri am noi-noute undeva prin pivnita.
respect!
andutzu
In primul rand iti trebuie o presa de arcuri. (fara ea nu ai nicio sansa iti spun sigur si din propria experienta). Restul e e relativ simplu.
sorin1983
fara prese si fara un om care sa se priceapa ai sanse sa iti rupi gatul ! deci ceva tot realizezi smile.gif
claudiuvoinescu
presa am. am cumparat si arcuri de break sa le schimb si pe dreapta si pe stanga. ca mod de operare, m-am gandit sa strang arcul, iar apoi sa il asigur in pozitia de strans cu niste lanturi, abia apoi sa il dau jos.
sper sa nu am probleme daca procedez in modul asta.
ydaniel
lucrati NUMAI cu prese;) cu sarme si alte alea e dangerous:)
claudiuvoinescu
s-a rezolvat. am avut nevoie de 2 prese , (cu toate ca mergea si cu una). am schimbat si arcurile si amortizoarele (romanesti de srl, ca de bate vantu' prin buzunare'). toata smecheria a costat 360 ron, fara mana de lucru.
multam pt sfat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.