Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DACIA POWER TOUR
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
Pages: 1, 2
Kruger
In cazul in care considerati ideea buna, rog un moderator sa lipiceasca topicul asta. In strainatate exista numeroase evenimente de genul asta, putem face si noi unul. Ne adunam, stabilim traseul si organizarea, si purcedem la drum. Un traseu de doua zile (de week-end) e usor de planificat. Musai sa avem steguletze de pus pe masini cu Dacia Club sau Dacia Power Tour sau ce alte idei mai aveti (materialele sunt usor de facut la o cooperativa de acest gen cu banii adunati in prealabil). Pentru inceput o facem ca si o excursie, cu opriri in orase. Multimea se aduna, nu e asta o problema. Pe parcurs pot aparea sponsori (poate se indura chiar Dacia, desi ma indoiesc). Totul e sa fim mediatizati, dar nici asta nu e o problema. Macar un post de televiziune ma angajez eu sa aduc sa ne filmeze plecarea si sa ne dea la stiri. Veniti va rog cu idei si pareri. Nu e nimic fenomenal sau complicat, e in primul rand pentru fun si sa ne simtim bine.
CriSTI68
SUPORT TOTAL up.gif
Marius81
Si cu ce ar fi mai deosebit decat o intalnire normala intre membrii ? Facem si mediatizare.....dar pentru ce? unsure.gif
St
Pai mai castiga unii si altii cate ceva...

Lasa ca cu mediatizarea s-au stricat multe pe aici, mai bine fara mediatizare...
han_1.6 mpi
ar fi fain. eu vin .
Kruger
Ce s-a stricat cu mediatizarea ? Intreb pentru ca nu stiu. Are cineva idee daca ne trebui aprobare de la politie ?
han_1.6 mpi
cata vreme nu e o manifestatie de ce ar trebui aprobare ?

sunt niste masini care merg pe sosea ( sper ca fara fite si smecherii ) . nu ati vazut niciodata motociclisti mergand in grup la munte sau biciclisti ( cate 20 ) mergand in excursii ?
Bolo_BCD
Este ok ideea. Dar cum a zis cineva mai sus, fara fite si "ghidusi" de doi bani pe sosea.
Sa atragem atentia prin pasiunea fata de masinile noastre, nu prin ... alte metode.
Kruger
Nu m-am gandit nici o clipa ca cineva ar putea sa faca fitze. Mergem sa ne simtim bine, sa fim safe, sa fie totul ok si sa fim frumosi. Daca cineva vrea sa arate ca dacia lui e mai smechera decat alte dacii, si ca se tine mai bine in viraje sau depasiri, poate sa se abtina.
Bolo_BCD
Bun asa. Sa vedem daca iese totusi ceva.
milucu
m-as baga si eu... plecarea cum ii gandita ..pleaca un grup dintr-un oras si pe masura ce trec prin altele se mai alatura cine vrea sau se pleaca dintr-un singur loc..sa zicem din centru tarii de undeva?
skija
buna ideea... ar fi bine sa ne adunam pe orase si sa ne intalnim toti in SIBIU (e in centru, e Capitala Culturala, vor fi multi turisti)... Asadar sa plecam in grupuri din orasele de resedinta, sa ne strangem in SB...
Kruger
Da, mi se pare o idee foarte buna. In cazul acesta, 2 lucruri sunt musai. Trebuie sa avem toti masinile cu ceva pe ele sa se stie ca suntem impreuna, si trebuie anuntata politia din Sibiu. Am putea avea surprize placute, si ne vor asigura locul de stationare (sper sa nu fim 5 masini), plus faptul ca ne vor insoti in orice miscare. Din punctul asta de vedere, respect ca politia nu-i incuiata la minte, vorbesc din experienta.


Ca sa fie toata lumea in regula, propun intalnirea acolo sa fie intr-o sambata la pranz.
milucu
in sibiu in perioada 20-22 iulie o sa fie raliul sibiului, si apoi crazy bike 27-29 iulie...deci politia poate o sa fie ocupata cu astea...oricum nu cred ca se va organiza ceva asa repede ... apropo o mai organizat cineva ceva asemanator?
skyflm
ba terminati . o sa fiti o ceata de shumaheri .... nu e de ajuns ca fiecare sofer de logan se simte zmeu ? ar fi o catastrofa...
Kruger
Nici eu nu cred ca ne vom putea mobiliza in 3 saptamani. As propune sa mergem la sfarsitul lui iulie, ca sa se linisteasca lumea si sa ne bage si pe noi cineva in seama. Nu stiu daca s-a mai organizat asa ceva, dar exista un inceput pentru toate. Si asta e un lucru foarte frumos de facut, toti o fac, hai sa ne facem si noi astia cu daciile vazuti si auziti. Nu suntem nici mai prosti, destepti, bogati, fitosi decat altii, suntem noi si masinile noastre asa cum sunt ele.


Sky...nu o sa fie nimeni shumahar, iti garantez eu. Nu mergem sa fim teribilisti. Ar fi frumos sa fim cu dacii din toate generatiile.
c_brati
am inteles , ne intalnim, discutam , fiecare se lauda cu DAcia lui, dar la un moment dat o sa vrea sa si demonstreze ce poate masina lui; deci ar trebui sa avem in vedere si un mic concurs organizat -macar niste liniute!
Kruger
Ai dreptate. Dar nu stiu ce fel de concurs s-ar putea organiza...ca doar n-o sa dam liniutze in centrul orasului. Evident ca fiecare va salta capota, portbagajul si fiecare ce mai are, si ne vom lauda cu motoarele, capacele de culbutori, boxele si fetele frumoase de usi.
milucu
ba or facut aia cu trabanturile ... ca am vazut odata la stiri ... hai sa facem si cu daciile noastre patrioate:P
Kruger
Cred ca o sa iasa super shtutza.
CriSTI68
deci 3 zile nu a mers internetul, treaba sta asa, Bucurestiul si alte orase din RO isi aduna "brigada" se stabileste un oras de intalnire fiecare oras se duce in locul stabilit de intalnire, un picnic o expozitie... cam asa de preferabil locul de intalnire undeva la munte
milucu
ar fi interesata o trecere a transfagarasanului ... serpentine pline cu dacii:D .. imbina mai multe criterii, ii destul de in mijlocul tarii, munte, peisaje faine
mihailogan
salut, da idee buna, eu unul sunt de acord, pot venii oricand, cine vrea sa vina , sa vina
c_brati
Da, interesanta idee cu Transfagarasanul, desi pe caldurile astea multe motoare o sa cam fiarba putin! Oricum ,eu ma bag, desi nevasta-mea face misto ca vine cu masina de asistenta tehnica in spate pt orice eventualitate.
milucu
pai montati toti radiatoare dealea mari cu EV...biggrin.gif eu nu am avut proobleme nici cu caldura nici cu frane incalzite
B-53-SDP
Salutare !!!

O idee super buna din punctul meu de vedere.

Numai sa o si realizam.

Astfel poate o sa ne cunoastem si noi ma refer si la cei care sunt din alt oras si care logic ca nu pot venii la intalnirile care se tin saptamanal in Bucuresti sau Constanta etc.

Super tare. Eu unul sunt deschis la un astfel de eveniment.
han_1.6 mpi
anul trecut cand m fost pe transfagarasan drumul care coboara in jud ag. era o catastrofa plina de gropi.
FLP
si pe mine m-ar interesa..... ar fi super tare sa se faca o mediatizare... eu m-as baga....
milucu
un preview al Dacia Power Tour pe Transfagarasan ... din lene am pus doar gemenele patrioticelei mele radmasa.gif
si un logo
CriSTI68
up.gif eu am optat pentru drapel alb cu logo daciaclub icon_mrgreen.gif
milucu
original:d.... a meu era copiat dupa hot rod power tour

30 Jun 2007, 09:02:
fratilor azi iau vacanta si raman fara net ... sper sa se faca treaba asta si ne mai auzim asa mai rar:D
Vacanta placuta
ageana
QUOTE(milucu @ 29 Jun 2007, 09:54)
un preview al Dacia Power Tour pe Transfagarasan ... din lene am pus doar gemenele patrioticelei mele  radmasa.gif 
si un logo
*



Mooaaamaaaa, ce masina mare ai tu... Cum mergi cu ea prin oras, vad ca ocupa 2 benzi tongue.gif

Dupa parerea mea, un "power tour" trebuie sa promoveze ceva special, desebit. Pe cand la o adunare de dacii nu gasesc nimic iesit din comun. Majoriatea daciilor noastre nu sunt nici masini de epoca, nici cine-stie-ce bolizi.
Ce sa vada spectatorii?! blink.gif Parca vad discutii: "frate, ai vazut dacia aia din`90 fara rugina, sau p-ailalta cu jante CMS".
Mai degraba va arata a ambuteiaj decat a "power tour".
Ca si oportunitate de intalnire a membrilor e okay. Mai vorbim, mai bem o bere, etc. Dar mediatizarea unui astfel de eveniment nu cred ca-si are rostul.

Sper ca nu am jignit pe nimeni, nu asta a fost intentia mea. peacefingers.gif

Aceeasi impresie ar da-o si Passat Power tour,sau TDI power tour biggrin.gif
milucu
pai power tour vine de la altceva, vorba romanului "unde-s multi puterea creste" de aici vine "POWER" ... deci daca vin multi o sa fie POWER TOUR si daca vin mai putinifacem numai DACIA TOUR

PS: a mea ii varianta de lux...modelu extralarge. gasesc parcare mai greu da se merita:P
SiloS
laugh.gif As fi de axcord cu chestia asta numai daca participa Dacii de exceptie... ca daca vin d'al de GPL + CMS + filtru de aer sport + toba sport ne facem de ras ...
CriSTI68
deci eu as face o exceptie, daciile cazute Kitch-uite ruginite sa nu vina, cele care arata bine, simple si frumoase ok, si promovarea ar fi la ceva de genul "Batrana inca poate" ca multi daca vad dacie in fata taie calea zicand "mama am cazanul asta in fata"
Kruger
Da, sustin ideea. Nu am chef sa ne trezim cu vreun cazan de rugina cazut, cu praguri de plastic lipite cu super glue. Ar fi penibi.... of of. Deasemenea, ma irita cei ce au senzatia ca pun o toba sparta, si deja au masina sport daca urla ca o locomotiva stricata.
Bolo_BCD
QUOTE(SiloS @ 30 Jun 2007, 12:54)
laugh.gif As fi de axcord cu chestia asta numai daca participa Dacii de exceptie... ca daca vin d'al de GPL + CMS + filtru de aer sport + toba sport ne facem de ras ...
*




Ai dreptate, insa
Si eu am gpl pe masina, dar asta nu inseamna ca sunt sau trebuie sa fiu bagat in categoria: toba cu un cui in ea+capace care se invart+ filtru aer sport de 500 mii in vitan sau mai stiu eu ce porcarie.

Uite o poza(bcd)
Kruger
Asta e evident un subiect sensibil. Dar, sunt sigur ca toata lumea a inteles de fapt ce am vrut sa spun. Sa fim noi sanatosi si sa realizam turul asta, si macar sa fim multi si frumosi si sa mai fie cativa si cu capace rotitoare smile.gif)))
FLP
pai cine se ocupa de organizare... avem nevoie de o mana de oameni care chiar sa organizeze asa ceva.. si restul suntem subscriberi.. so .... cautam leaderi smile.gif
Kruger
Asta-i din ciclul "Angajam asociat unic la firma prospera"


Ma bag sa fac ce e de facut...daca-mi spuneti ce e de facut unsure.gif Sunt varza cu timpul, dar e o idee pe care as da mult s-o vad concretizata, asa ca am sa ma agit. Si asa prietena mea s-a saturat ca niciodata n-am bani de nimic smile.gif))) doar de masina am.

nh1980ro
Asta e adevarat..smile.gif
Daca ai Dacie nu mai ai bani pentru altele, decat pentru ea..tongue.gif
ageana
Nu, daca ai Dacia inseamna ca nu prea ai bani in general (in marea majoritate a cazurilor), cu sau fara a avea masina.
nh1980ro
Nu neaparat. Poate unii sunt masochisti..smile.gif
Kruger
Eu sunt si sarac si masochist, si obsedat sexual smile.gif))))))))))))))))))))))


Mbon, ca sa revenim ontopic...nu-s ce sa mai scriu. A...deci, ma bag la organizare.
CriSTI68
strage-ti hartile si hai sa vedem traseul icon_mrgreen.gif
Kruger
Clar. Poate il discutam si la o bere fara alcool, mai multi.
CriSTI68
bergen verde icon_mrgreen.gif cheers.gif drunksinging.gif
Bolo_BCD
QUOTE(ageana @ 5 Jul 2007, 11:27)
Nu, daca ai Dacia inseamna ca nu prea ai bani in general (in marea majoritate a cazurilor), cu sau fara a avea masina.
*




sau poate unii au o Dacia doar din placere, pasiune, sau cum vrea fiecare sa ii spuna.
Kruger
Asa e. Cel putin la mine, Dacia a fost o necesitate, nu am avut bani de alta masina. Dupa care, a inceput sa ma prinda. As fi putut sa-mi iau si altceva pana acum la cati bani am bagat in ea. Fara indoiala ca voi mai lua o masina la un moment dat, dar nu am de gand sa renunt la asta. Sunt mai multe categorii de posesori de dacie, nu are rost sa le enumar, ca le stiti si voi. Totul e sa ne respectam intre noi, si sa nu punem la indoiala sau caterinca motivatia fiecaruia pentru aceasta masina.
ageana
Da mai... mintiti-va singuri ca aveti bani de Maybach da` mergeti cu 1310 de placere... Si eu am 1310 da` macar nu ma mint ca asta e ceea ce imi doresc.
Sunt convins ca sunt si oameni care tin Dacia din pasiune, dar nu ca masina zilnica, ci ca masina "de weekend" (de exemplu tipul cu dacia portocalie de pe topicul cu frantuzoaice).
Adica voi vreti sa spuneti ca ati avea bani sa va luati o masina de 10.000 E, sa zicem(fara rate si prea multa bataie de cap), da` iubiti dacia atat de mult incat vreti sa suferiti impreuna cu ea.
Fiti seriosi...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.