Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unde pot face fotografii tip buletin ?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
router
Unde pot face fotografii tip buletin pentru admiterea la facultate?

In Bucuresti.
balky
peste tot.
Adica la toate centrele foto.
l@u
De obicei se fac la fotograf ....dar poate tu vrei ceva mai special radmasa.gif
router
nu

vreau sa mi le si faca

ceva gen cabina foto

sa ma duc si in cateva minute sa plec cu ele
StefanT
blink.gif Ce probleme au unii
Eu am vazut si in statiile de metrou mini-centre foto 10561582.gif Daca nu iti place, iesi in oras ca in Bacau exista studiouri foto din 50 in 50 de metri, nu cred ca nu gasesti in Bucuresti frate..
aphophis
in general la orice centru foto ti le face in 2-3 ore.
einstein1984
Cabine foto parca erau la Universitate in pasaj, la metrou la Unirii s.a.m.d. La orice Turbo Photo and GSM (in orice Carrefour, Cora sau Auchan e unul, probabil si prin Kaufland, Mall, plaza etc)fac pozele in 5 minute (deh, camere digitale). Sau faci tu poza cu telefonul si o printezi acasa!
SerbanS
Doamne da chiar nimic nu se mai poate face fara a intreba pe forum ????

Raspuns: La metrou : Unirii 2, Romana, Universitate, Piata sudului - fac poze pe loc ies naspa si daca e inainte de admitere cu 2 zile o sa stai 2 ore la coada ca deh nimeni nu isi misca curu sa le faca la timp. La Romana la Coloane sunt nu stiu cate centre foto care iti fac pozele pe loc asa ca ai de unde alege.
loganlover
Este un fotograf foarte bun la Harlau, jud. Iasi.Trebuie sa nu nimeresti duminica si de sarbatorile religioase ca e popa si atunci e la biserica.Ti le face relativ repede,nu apuci sa te schimbi prea mult.
l@u
Il stiu pe popa din Harlau....pe bune! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
nicu022003
QUOTE(l@u @ 30 Jun 2007, 15:59)
Il stiu pe popa din Harlau....pe bune!
*



Numai offtopicuri sad.gif(
loganlover
te duci la orice biserica.Te gandesti la popa din Harlau,te uiti in oglinda bisericii,pui contravaloarea pozelor in cutia milei+taxele postale,scrii pe pomelnic adresa, apoi te duci acasa si astepti.
router
AM REZOLVAT IN 5 MINUTE LA KODAK IN CORA

FOARTE IEFTIN 4 POZE = 65.000 LEI
C@talin
mai exista toate astea ? stiu e vechi topicu .
da mai e ceva de actualitate? centrele foto din metrou ?
b34uen
exista dar ies poze nasoale
cosmin_2300
QUOTE(C@talin @ 14 Sep 2010, 13:02)
mai exista toate astea ? stiu e vechi topicu .
da mai e ceva de actualitate? centrele foto din metrou ?
*


La SIR (in Militari) se fac poze "la minut" smile.gif
Micutzu_BH
. (de sters - mea culpa)
cosmin_2300
Tovarase ... in 2007 nu erau la moda "leii noi" smile.gif
Ake
Uite ce se intampla cand posteaza unii doar ca se afle in treaba, fara sa citeasca despre ce e vorba.
nalodaniel
sfat in cazu' in care esti mai sarac/zgarcit:
cauta o camera digitala si un perete gol acasa, improvizeaza un trepied sau cere-i ajutorul unui prieten, fa-ti poza acasa, intra in photoshop si pune-ti figura de 9 ori pe o poza 10x15cm( parca asta era dimensiunea standard), du-te la un centru foto si listeaz-o; taie frumos pozele si ai 9 exemplare.
treaba asta tine cam 15 min daca stii photoshop, o ora daca nu stii, si inca 15 minute la foto.

avantajul este urmatorul: 4 poze in format de permis/buletin/etc costa 10 lei doar listatul, 15 lei cam poza+listat.

daca faci toata treaba de mai sus, platesti doar listatul pozei de 10x15 care
costa ... 0,75 lei. Adica dupa ce le tai ai 9 poze in format de buletin pentru 75 bani.
CGDBZ
Parca la facultate se cer fotografii tip pasaport.
Markos
QUOTE(CGDBZ @ 14 Sep 2010, 21:41)
Parca la facultate se cer fotografii tip pasaport.
*


doar la medicina, ca oricum emigreaza toti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.