Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pleoape si prelungirea de sub spoiler fata
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2, 3
Reckno
Salut,
am fost azi in vitan in targ si am intrebat pe la chioscurile alea de pe acolo daca au pleoape de DSN si prelungirea aia care se monteaza sub spoilerul fata, dar nimeni nu avea asa ceva...imi poate zice cineva de unde pot sa achizitionez aceste 2 componente??

PS: parca nu as vrea sa imi taranesc masina cum fac alti, de ex: sa imi pun banda de izoler in locul pleoapelor smile.gif)


se vede in poza exact modelul de pleoape si prelungire spoiler pe care le doresc
catalin06
Prelungire spoiler se gasea in Pitesti pe Dumbravei , dar tu esti din Bucuresti , nu ?
Reckno
ce fel de prelungire?? exact ca in poza aia sau ca aia care o ai tu in poza de profil???
cristihbrother
Salut
Prelungirea aia de care spui tu se numeste spoiler si se gaseste in targ, la set (fata-spate).Eu de acolo mi-am cumparat. Cat despre pleoape, nu stiu, si eu caut.
Daca mai ai si alte intrebari...nu ma deranjeaza.
catalin06
Reckno : eu ma refeream la prelungirea din poza ta .
spmihai
Si nu stiti careva un pret aproximativ? As fi si eu interesat, mai ales daca poate sa-mi spuna cineva din pitesti, ca am drum pe acolo biggrin.gif Ma intereseaza in special prelungirea spoilerului fata-spate, dar am vazut si la praguri ceva prelungiri la unii
Balazsfiviorel
0722209100: spoilere, ploape, praguri, etc. In vitan. wink.gif
Dar sa sti ca ploapele tre sa le modifici ca sa arate asa, o sa intelegi cand le cumperi. cam 25 - 30 ron costa setu.
Costi.88
Stie cineva unde pot gasi pleoape de faruri in Pitesti?
Costi.88
sad.gif Chiar nu stie nimeni unde pot gasi pleoape de faruri in Pitesti? Si la ce pret
?
jonny_b
Mi-am montat si eu prelungire la bara fata ! Este din fibra de sticla si am achizitionat-o din Vitan. Pret 20 Ron. Montajul cam 30 de minute ideal sa ai rampa. Zic eu ca merita da un aspect mai dragut

12 Dec 2007, 07:57:
De montat nu se monteaza greu iti trebuie vreo 10- holzsuruburi o bormasina ca sa dai cate o gaurica mica deci un spiral subtire si putina indemanare si desigur o rampa ar fi ideala dar eu am montat-o la cineva in garaj dar e mai greu in groapa ca nu prea ai loc sa o strangi pe margini dar cred ca oricine se descurca sa prinda prelungirea asta.
KostyRusu
daca vrei poti sa iti prelungesti capota direct si astfel nu mai ai nevoie de pleoape tongue.gif
acum masina inca nu e vopsita dar o sa revin cu o poza gata facuta smile.gif
zambiee99
prelungirea capotei e din fibra de sticla?
Tince1290
si eu vreau pleoape...dar nu dinalea discrete....pleoape pleoape..dinalea klumea...cum sunt cele din prima poza postata mai sus....eu sunt din cluj...daca stie cineva si vrea sa ma ajute.....ms mult anticipat....
and_rei
vreau si eu pleoape si prelungire pt spoilere (fata si spate).se gasesc in targ vitan??la c preturi ??si dak trebuiesc cva omologate :-S
Onyx
prelungire spoilere = fustitze
fatza + spate 50ron in targ la vitan. am luat eu saptamana trecuta . Le-am si montat dar trebuie sa le vopsesc. Cea din spate am si sparto deja biggrin.gif

and_rei
onyx?le gasesti doar pe culoare alba??si am intrebat daca trebuiesc omologate ceva :-? ca m-as duce si eu duminica sa-mi iau biggrin.gif praguri sunt?si la ce preturi?

20 Nov 2008, 20:10:
apropo.cum le-ai montat?biggrin.gif
Onyx
QUOTE(ianys_andrey @ 20 Nov 2008, 21:09)
onyx?le gasesti doar pe culoare alba??si am intrebat daca trebuiesc omologate ceva :-? ca m-as duce si eu duminica sa-mi iau biggrin.gif praguri sunt?si la ce preturi?

<span class='edit'>20 Nov 2008, 20:10:</span>
apropo.cum le-ai montat?biggrin.gif
*



Alb si negru. Nu am auzit de omologare nimic si nici nu cred ca trebuie omologat (nu ar avea de ce). Praguri nu stiu ce sa zic. Mi se pare ca au si praguri dar nu mai stiu pretul.
Fustitzele le gasesti pe la intrare( la magazinele alea). Trebuie doar sa intrebi de "fustitze".
Le-am prins in holsuruburi (e bine daca ai o bormasina cu acumulator). Am urcat masina cu rotile pe ceva mai inalt sa pot sa ma bag bine sub ea(si nu am mai dat spoilerele jos).
and_rei
si vopsea de unde luam?asa auzisem si eu cu holsuruburi si bormasina.hai ca ma duc eu duminica si caut si praguri.iti spun atunci preturile

eu am supernova albastra.sunt mai greu de vopsit daca le iau pe negru?
Onyx
vopsea gasesti pe toate drumurile. e vro 15ron un spray (cel putin de unde il iau eu-sos luica). Vopseaua se prinde bine si pe negru si pe alb.Eu mi-am luat alb ca sa vad cand dau cu spray-ul mai bine toate zonele sa fie acoperite (daca o luam neagra si cu spray gri inchis cum e masina mea,unele locuri puteau sa ramana nevopsite). Si sa faci treaba buna eu vreau sa vopsesc si spoilerul in culoarea masini.Pentru spoiler trebuie un spray Fixo Plast - cred ca asa se numeste (se da inainte de vopsire sa nu sara dupa vopseaua de pe el-ca sa prinda pe plastic). Sa intrebi si tu ce bani e biggrin.gif. Acolo de unde luam eu spray era 25lei - poate mai ieftin in vitan smile.gif.
APROPO..poate stie cineva cat costa spray-ul ca sa prinda vopseaua pe plastic...sa stiu daca merita sa il iau cu 25ron.
and_rei
sos luica???unde a fost capatul liniei 102??eu stau la resita.o sa intreb si o sa-ti spun.

despre spoilere.eu nu am decat o linie neagra pe ele (vrei 10 cm).eu zic ca merge asa.nu o mai vopsesc :-? unsure.gif
Onyx
da exact unde intoarcea 102. Un magazin cu usile albastre parca..e micutz da au de toate biggrin.gif
Eu stau pe sos. Giurgiului la drumu gazarului tongue.gif. Am vazut cum e spoilerul tau.Oricum e bine sa vopsesti fustitza, si daca mai ramane spray ai putea da si pe spoiler. Pe cand la mine nu e vopsit deloc..si arata urat tongue.gif

ia da-mi id-ul tau de mess. pe PM biggrin.gif
and_rei
e username-ul de aici.ianys_andrey biggrin.gif
TheSomeone
Chiar acum o ora intrebam un amic, cat a dat pe "fustite-le" sale...
Deci 50 ron fata+spate.
Poate pune careva o poza din lateralul masinii, cu "fustite-le" montate?
As vrea sa stiu care este nivelul fata de praguri, daca sunt mai jos sau mai sus decat ele.
Multumesc.
Tince1290
am facut niste poze.....nu sunt foarte clare k le-am facut cu telefonul....dar sper sa te ajute sa-ti faci o idee....


[attachmentid=1627484759] [attachmentid=1627484760] [attachmentid=1627484761]


and_rei
am fost azi in targ vitan si am intrebat de pleoape pentru supernova.nimeni nu avea.am intrebat daca stiu si un stand unde sa pot gasi.nu stia nimeni.acum intreb si eu lumea de pe aici : unde pot gasi in alta parte daca in vitan nu?vreun magazin ceva.sau daca face cineva comanda si la ce preturi?mersi
djasu82
pleoapele se pot face din epoxid turnat inainte de a turna solutia se face conturul si seda forma ploapei dupa aceea se toarna solutia de epoxid in forma respectiva si se lasa 10 minute sa se inatareasca .
and_rei
exposid dinasta unde gasesc?si forma?
djasu82
pai cauta si tu pe la chimicale e intr-o cutie si sub forma lichida.
and_rei
si forma pentru pleoape :-S?
djasu82
cu o folie de geam care se prinde usor biggrin.gif ce naiba ca nu e cine stie ce ... S-ar turna direct in plastic dar nu avem matrita asa ca iti faci singur matrita .
and_rei
ok.mersi.o sa incerc sa caut matrita aia pana la urma sad.gif
and_rei
mi-am cumparat si eu prelungirile alea de spoiler (fata si spate) si am ITP-ul in februarie.chestia e ca daca le montez acum o sa fiu nevoit sa le dau jos atunci?
Janel
Nu dai nimic jos;eu l-am facut acum 3 saptamani;o sa dai doar pleoapele ca am vazut ca ti-ai pus;frumos;asa le am si eu. wink.gif
and_rei
mersi janel.mi-ai luat o piatra de pe inima biggrin.gif:D

24 Dec 2008, 16:33:
astazi am montat si fustitele biggrin.gif
djasu82
o sa zica ala de la itp ca e ingrijita vezi ce faci cu noxele... baga un aditiv in rezervor sa creasca energia calorica degajata la aerderea amestecului de benzina + aer si treci usor noxele. Inainte de itp rleaza si tu 10km in acea zi incalzesti foarte bine catalizatorul.
AdrianSavu
Am cumparat si eu prelugitoarele (fustitele) fata+spate si pragurile prin noiembrie 2008 si am dat pe ele (toata 4) 100 lei noi biggrin.gif le-am luat din vitan de la primele tarabe din partea dreapta, cum intri in targ .......
Au fost usor de prins ...
djasu82
barim ai dat si tu cu vaselina pe acolo sau amestec de vaselina si ulei ... vezi ca iti poate rugini pragul inainte de termen biggrin.gif
Maskatu
adevarat... mai ales la gauri... banuiesc ca le-ai prins cu niste suruburi ceva. Era o idee buna sa dai cu ulei in prag inainte de a monta pragurile false...
djasu82
ulei plus vaselina ca sa nu mai intre apa si sa balteasca ... Eu unu nu-mi montez ca mai urc damburi si ... biggrin.gif na sa nu raman dupa aceea sa culeg plastice.
caphonne
Sal to all andrey ti-ai cumparat pleoapele sau le-ai facut tu?Zi si mie unde ce cum ? biggrin.gif
and_rei
pai.am cumparat 1 m de autocolant alb (dinala de mobila) am taiat o bucata din el aprozimativa cu lungimea pleoapelor iar apoi le-am vopsit de 3 ori cu spray albastru (imi ramasese de la fustite).apoi le-am taiat si le-am pus.mai mult mi-a luat sa se usuce vopseaua pe ele decat sa le montez biggrin.gif

mentionez : nu trece lumina farurilor prin ele si sunt rezistente la apa.le am din noiembrie smile.gif.pacat ca o sa trebuiasca sa le dau jos pt ca am itp pe 14 februarie sad.gif
vladutz_sb
hehe eu mi-am facut comanda pe net smile.gif smile.gif cadou de ziua mea tongue.gif
and_rei
si cat ai dat??le-ai primit?cum le-ai montat?(banuiesc ca le-ai lipit cu silicon)
vladutz_sb
inca nu le-am primit smile.gif probabil ca cu silicon le voi lipii sau cu ce altceva? biggrin.gif am dat 45 lei din fibra de sticla smile.gif pe site-ul ala autorz1
and_rei
cam scump da adevarul este ca nu mai gasesti cam pe nicaieri pleoape pt dsn sad.gif.sa faci si tu niste poze dupa ce le montezi sa vedem si noi cum au iesit biggrin.gif
vladutz_sb
le mai pot prinde cu alteceva in afara de silicon? ca probabil trebuie sa le dau si eu jos cand voi merge la itp si sa le dau usor tongue.gif sper sa gasesc vopsea ca masina ... verde montan huh.gif
and_rei
QUOTE(vladutz_sb @ 25 Jan 2009, 23:34)
ca probabil trebuie sa le dau si eu jos cand voi merge la itp
*



uite cam pe aici e buba.trebuiesc date jos normal ca altfel nu iti da itp (sau ti-l da da' tre sa le dai si lor ceva).daca le lipesti cu silicon o sa fie cam greu de dezlipit.da lasa ca te descurci tu le dai lor acel "ceva" si ti-l da biggrin.gif

eu nu-mi fac probleme.le dau jos pun altele radmasa.gif
Maskatu
Pleoapele le lipiti cu silicon... de lipit se lipesc usor. Dati pe toata lungimea pleoapei, si in caz ca exista exces , il stergeti cu o carpa. si in caz ca trebuiesc date jos ( pentru itp sau pentru ca va plictisiti de ele) se dau jos usor, si nici nu afecteaza sticla.
ALY89STAR
Salutare baieti!

Ajutati-ma si pe mine prelungitoarele alea de bari fata+spate!!

Am fost in Autovit ca doar e zona mea de plimbarica...si cunosc si foarte bine targul...si cu toate astea...nimeni de acolo nu m-a putut ajuta cu aceste prelungiri...ba ca nu mai au....ba ca nu au avut...ba ca vor avea...

..si partea nasoala ca am fost toata saptamana asta zi de zi ca doar am fost in CO si cu toate astea....NU ARE!!!

Sa inteleg ca le gasesc DUMINICA LA CIURUCARII DIN SPATE???

Va salut!
and_rei
in autovit gasesti.n-are cum.cum intri in targ pe partea dreapta imediat dupa buticu cu lumini accesorii etc.e visinie "taraba".costa 50 ron fustitele si 50 ron pragurile
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.