Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laptop
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Kostica
Am un card ce poate fi folosit in magazine de genul Altex, Domo, Media Galaxy... si as vrea sa iau un laptop , disponibil 18-25 mil. Ce ati recomanda?
Multumesc
rue
anul trecut mauitam cu pofta la dell inspiron cu celeron sau HP cu celeron ce era la real, altex intre 17 si 20 mil.
in iarna mi am luat din alta tara HP core duo cu 21 mil.
totul e relativ.

ia ofertele pe hartie frumos, cauta cand mai apar si dupa ce le vezi pe hartie o sa ai raspunsul in fata ta.
eu tot felul de dotari preferabile pe langa CPU si marimea ram si hdd:
- dvd multi sau combo(combo are doar CD WR si DVD simplu si nu s prea fiabile)
- irda
- bluetouth si wifi
- cititoare de carduri
- numar de USB uri
- memoria video shared sau dedicata
- Centrino e un pachet in care cam toate unitatile logice incluse (procesor, video procesor, wifi, ethernet etc) sunt de la INTEL. de obicei au onboard shared video Intel 940sau 950.
- dimensiune ecran: ACER ul cu webcam deasupra ecranului cam sunt de 14". dar mai gasesti la clasa mai scumpa acer si ecrane de 15" cu webcam.
- calitatea difuzoarelor incluse: HP ul le are bune
- bateria: la ACER tinea mult dar folosita la greu a cedat in primul an, la Fujitsu am mai protejat -o si tine minim 3 ore si dupa 3 ani aproape, HP ul de nou tine sub 3 ore si nu e un punct forte baterie, IBM TP (lenovo acum) nu tineau mai mult de 2,5 ore.
2dor
Un Toshiba vezi

Descriere Toshiba Satellite A200-1CR Core Duo T2080 1.73GHz Vista Home Basic:

Satellite A200-1CR, Pentium 2080 (1.73GHz), 512+ 512MB DDR2 (667MHz), 120GB 5400rpm, 15.4" Wide XGA, DVD SM DL, Intel 943GML, 11b/g, BT, Vista 32bit Home Basic, 2yw

Acest laptop e 24 de milioane la un alt magazin dar vezi poate il gasesti.
Lostboy
1. aici te-ai uitat?
2. încearcă funcția search/caută. Asta ca să nu încărcam forumul de topicuri care se repetă. OK?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.