Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hotel Rex-Mamaia
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Pages: 1, 2, 3
ady85btz

by Metacafe

/all_the_cars_that_you_dream_about_only_in_romania/
C a t a l i n
Lipsește doar Audi-ul R8 cu numere de Elveția "pilotat" de o brunetă...
OVIDIUS
Cine si de ce zicea ca avem preturi mari la mare?... huh.gif
colombina29
Nooooo, asta-i targu vitan! Apropos, n-ai filmat si preturile? biggrin.gif
Forum Bot
R19/16v: In contrast cu:<br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/-_PC3ICCLUA"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/-_PC3ICCLUA" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
AlexC
Ala cu "B-01-ADA" avea pana acum 3 ani un S600 pe care il parca soferul lui intr-un garaj in Salajan, dar Maybachul nu l-a dus niciodata acolo. E parcat la cladirea "Xerox" de la Rosetti, cred ca lucreaza la Bursa de Valori.

Nelamurirea mea: de ce lasa lumea sa treaca printre ele? Sa dau eu 300.000 EUR pe o bijuterie d-asta (oricare) n-as lasa sa o atinga nimeni...

Ce mi-a placut:
- CLS AMG cu numere de Franta
- Cele 2 SLR-uri
- Jaguar XK
- CL63 AMG
- Audi S8
Giurisici Fabian
Traiasca Romania!!! tara tuturor posibilitatilor
C a t a l i n
QUOTE(AlexC @ 4 Jul 2007, 10:36)
Cele 2 SLR-uri
*



Care erau defapt minim 4: 3 argintii și unul negru...
Laurentziu83
Intr-adevar, Tuareg-urile, Audi si alte masini sub 60-70 de mii de euro aratau ca niste gunoaie. biggrin.gif pe langa ce era acolo.
OVIDIUS
QUOTE(AlexC @ 4 Jul 2007, 10:36)
Ala cu "B-01-ADA" avea pana acum 3 ani un S600 pe care il parca soferul lui intr-un garaj in Salajan, dar Maybachul nu l-a dus niciodata acolo. E parcat la cladirea "Xerox" de la Rosetti, cred ca lucreaza la Bursa de Valori.
*



Este celebrul Adamescu, proprietarul blocului Xerox (fostul hotel Modern) si al magazinului Unirea...Printre altele...
ady85btz
Dupa ce-am vazut ce e acolo,parca mi-as dori sa lucrez pe post de paznic in parcare....sa fac si eu 100 euro pe noapte icon_mrgreen.gif
TMihai
Loganu' meu era mai in spate...dupa tufe. L-ati vazut, l-ati vazut? cool.gif
C a t a l i n
Acum vreo 5 săptămâni a fost "preselecție" pentru curieri (hamali) la Rex... Cari bagaje, arăți camerele, parchezi mașinile... Bacșiș în jur de 75 euro pe zi... biggrin.gif
andrei_2006
Cred ca se stransesera in ziua aia toate SLR-urile din Romania la Rex in parcare. biggrin.gif
padre
Numai Veyron-ul mai lipsea de acolo.
Nu am crezut ca voi putea vedea 4 buc. SLR intr-o parcare din Romania... Cred ca 4 sunt multe si pentru Monte Carlo, dar pentru Mamaia...
andu911
Si astia, la banii lor, merg cu masina la mare ? Adica.... la banii pe care ii au, isi omoara nervii pe drumurile supra-aglomerate, pe care nu mai ai loc sa arunci un bat de chibrit ?

ady85btz
QUOTE(Catalin Marinarul @ 4 Jul 2007, 10:59)
Acum vreo 5 săptămâni a fost "preselecție" pentru curieri (hamali) la Rex... Cari bagaje, arăți camerele, parchezi mașinile... Bacșiș în jur de 75 euro pe zi... biggrin.gif
*


nu te-ai bagat? tongue.gif
daca stateam si eu in CT ma bagam....in jur de 2000euroi pe luna...nu-i rau wub.gif
andu911
Oricum e rusinos filmu... La strazile pe care le-avem in tara, asa masini...
TMihai
QUOTE(andu911 @ 4 Jul 2007, 11:15)
Si astia, la banii lor, merg cu masina la mare ? Adica.... la banii pe care ii au, isi omoara nervii pe drumurile supra-aglomerate

Pai ai impresia ca dincolo aia ar saliva pe langa masini ca romanii? Un SLR s-ar pierde printre Ferrari, 911, Aston, Lambo etc
C a t a l i n
Te înșeli amarnic... "dincolo" nu vezi atâtea mașini scumpe... poate doar la Monte Carlo...

Și încă ceva... SLR e mai rar și afară decât mărcile enumerate de tine, fie și numai prin simplul fapt că e mai scump decât majoritatea modelelor Porsche, Aston Martin, Lamborghini sau Ferrari...
cmandrei
radmasa.gif
rue
zona industriala pipera. numerele cu ADA - versiunea offroad pt BUcuresti!
driverx
Buey, da' aia nu mai au bani de spalatorie? Bine ca macar au invatat cum sa utilizeze stergatoru din spate.
TMihai
QUOTE(Catalin Marinarul @ 4 Jul 2007, 11:33)
Te înșeli amarnic... "dincolo" nu vezi atâtea mașini scumpe... poate doar la Monte Carlo...
Și încă ceva... SLR e mai rar și afară decât mărcile enumerate de tine, fie și numai prin simplul fapt că e mai scump decât majoritatea modelelor Porsche, Aston Martin, Lamborghini sau Ferrari


Acum chiar ca o sa dorm linistit! tongue.gif Cand ziceam "dincolo" vorbeam de atitudine nu de raportul super-trocarici/m2. Fii sigur ca posesorii autohtoni de SLR au cumparat asa ceva de buni ce sunt la curse. Cand banii sunt munciti din greu fix asa ceva iei ca sa dai cu el in gropi. Si de cand un SLR e mai scump de cat un Ferrari Enzo spre exemplu? biggrin.gif
andu911
QUOTE(TMihai @ 4 Jul 2007, 10:24)
Pai ai impresia ca dincolo aia ar saliva pe langa masini ca romanii? Un SLR s-ar pierde printre Ferrari, 911, Aston, Lambo etc
*



N-ai inteles ce-am zis.
In fine, pe oamenii astia nu-i inteleg.

Ai 400.000 euro sa dai pe SLR si stai la REX ? Nu mai bine iti faci o vila de-aia ca in filme ? Sa sari din pat direct in mare... Nu sa stai cu cheia dupa tine intr-o camera de 30mp...
Acelasi lucru si cu masina... sa pleci ziua in timpul sezonului la mare, e o crima. Acum au mai dat drumu la 50 km de autostrada, dar dupa aia tot stai in fundu la vreun Roman Diesel vreo 15 min, ca e prea aglomerat si n-ai unde sa depasesti. Mai te-njura nea Vasile cu papucu...

Adica...ei cu banii nu isi schimba decat masinile. Viata e aceeasi.

Mie mi-e scarba sa fac drumul asta vara, daca as avea banii lor, nu m-as mai da jos din elicopter. La banii aia, nici n-as mai sti ce culoare are asfaltul.
driverx
Hei ba....va certati degeaba. Eu cel putin nu o sa dau niciodata huruitul fain al motorului de SLR pe caraitul de la Ferrari.
padre
Copii, eu ieri m-am intors de la Londra... si am umblat prin toata zona centrala si de lux a orasului. Sa va spun cum sta treaba acolo: vezi si masini scumpe, rare, dar de obicei e vorba de masini de colectie, vechi, etc (gen. Aston Martin DB5, Rolls Royce Silver Cloud, ambele parcate pe aceeasi strada, etc.). In rest, in oras vezi masini noi, curate, frumoase, dar genul obisnuit, de la VW Polo pana la Range Rover. Aici intra si Porsche Boxter, Mercedes SLK - ati prins ideea, masini de pana in 60-80.000 euro. Rar mai vezi cate un Rolls Royce (am vazut 1 singur Silver Phantom in 6 zile), cate un Bentley, Jaguar. In rest - masini obisnuite.
Pastrand proportiile, avand in vedere ca Bucurestiul este mai mic decat Londra si are mai putini locuitori - in Bucuresti cred ca poti vedea mai multe masini exotice si foarte scumpe. Pare ciudat, dar asta este parerea mea. Si daca nici in Londra nu sunt oameni bogati.... numai ca acolo bogatia se masoara altfel, nu in garaj.
C a t a l i n
Am zis MAJORITATEA modelelor...

Binențeles că cine muncește din greu și CINSTIT, nu va arunca niciodată atâția bani pe așa ceva...
De asta apar în RO așa mașini...
TMihai
Da dom'le, gata am inteles. Eu unu' n-as da sunetul de turbo al compresorului de AC pe gafaitul jalnic al unui SLR post-336-1110552449.gif
red_dog 4 ever
Nu facem si noi o intanlire in parcare la Rex?
andu911
Cele mai multe Ferrari din lume sunt in Germania. Dar eu n-am vazut atatea cate sunt in Romania. De ce ? Pai cica aia cu bani de-acolo, nu o ard la un loc cu muritorii de rand. Au alt stil de viata.

driverx
Ce ai? SLR? AMG? Audi? De fapt, daca ai de la Audi (including) in jos, nu te putem primi la intalnire.
red_dog 4 ever
blush.gif deci ma apuc de manevre sa-mi iau SLR
driverx
OK. Uitasem sa mentionez ca nici cu Ferrari nu ai fi fost primit.
TMihai
Ce SLR, ce Ferrari? Pai mai iesi in evidenta cu asa ceva cand pe langa tine mai sunt parcate in 4 5?
Asa ceva iti trebuie ca sa iesi in evidenta
user posted image
OVIDIUS
Asta unde e, pe aeroport la Kogalniceanu?
Smiley
daca e careva care n-are treaba, sa verifice daca masinile care apar in film au RCA valabil biggrin.gif
AlexC
Sunt de acord cu cine a zis mai sus ca daca ai atatia bani sa dai pe o masina trebuie sa fii tembel sa nu iti faci vacantele in insule exotice, macar ca vezi lumea. Dezavantajul acolo este ca nu te vede nimeni si nu iesi in evidenta, lucru pus la loc de cinste de multi "romani".

Ascultam ieri la radio fitza maxima din Herastrau: omul cu vila si parcare subterana vizavi de terase a iesit din casa, a scos decapotabila din parcare, a urcat blonda in ea, a iesit din curte, a trecut strada si a parcat la terasa, ca sa manance si el ceva. Cred lucrul asta pentru ca e atitudine tipic damboviteana, pe care nu o sa o regasesti nicaieri in lumea (mai) civilizata.
eminescu0
dar poate erau oamenii stransi acolo la vreo intalnire de afaceri ceva, nu-i exclus. apoi masinile nu e neaparat sa aibe proprietari bucuresteni, indiferent ce scrie pe placuta.
apoi in bucuresti daca stai tot timpul, normal ca vezi tot felul de masini. in vizitala londra poate nu v-ati sincronizat.
Ov
mama lor de nenorociti, p'astia ar trebui sa-i calce fiscul instantaneu si sa-i ia la bani marunti !!! dar in tara asta de c a c a t n-o sa se intample asa ceva niciodata :vomit mult:
hash
Si-au luat si aia partea demult .
padre
Acum cativa ani am petrecut 1 an de zile in South Kensington, zona cea mai scumpa si mai "la moda" a Londrei. Crede-ma ca m-am sincornizat suficient cat sa ajung la concluzia asta. Ca exemplu, in pragul lansarii Mercedes S Classe varianta anterioara celei actuale am urmarit pe strazile din Londra sa vad si eu noul model, eram tare curios, il vazusem numai la tv. Nu am avut ocazia. La cateva zile am venit la Bucuresti, de la aeroport pana acasa deja vazusem 2 bucati (cu numere rosii)!!!

Meghitzanul
am vazut filmul si nu pot sa spun decat ca ma simt umilit
Ov
hai, recunoasteti ca muriti toti de ciuda ca voi n-aveti 04.gif !
red_dog 4 ever
Normal cand ma gandesc ca plimbam jumatate din fetele din Mamaia cu un SLR
vijelie
Acum cativa ani am avut ocazia sa fiu la Frankfurt in perioada marelui targ auto. Am zis ca merita sa imi rup de la gura 25 euroi sa vad noutati, dar dupa cateva zile la intoarcerea pe pamantul natal, am ajuns la concluzia ca tocmai aruncasem 25 euroi degeaba. Mai mult, le vedeam si in miscare, ceea ce la nemti nu era posibil, erau doar expuse cu gagici pe langa ele.
Hai Romania!
ady85btz
din toate masinile expuse,ce-ati alege? tongue.gif
Ov
la noi sunt si in miscare, si cu gagici IN ele
b76bgaarh
ASTA E.........
CINE ARE BANI DE MASINI ARE SI DE GAGICI......
andrei_2006
QUOTE(ady85btz @ 4 Jul 2007, 16:29)
din toate masinile expuse,ce-ati alege? tongue.gif
*


SLR. wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.